wloskie-wieczory dom lomza
środa, 08 listopada 2017 13:32

Dziennikarka NOVA TV uniewinniona w Łomży

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Dziennikarka NOVA TV uniewinniona w Łomży fot. Archiwum MyLomza.pl
Dziennikarka NOVA TV Iwona Poreda-Łakomska, która w styczniu, podając się za współpracowniczkę wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego, przeprowadziła prowokację dziennikarską, mającą na celu udowodnić, że służby gotowe są wysługiwać się politykom, została uniewinniona przez Sąd Okręgowy w Łomży.

brico lomza

W czerwcu Sąd Rejonowy w Zambrowie uniewinnił dziennikarkę od zarzutu wywołania działań policji poprzez podanie fałszywej informacji, ale stwierdził jednocześnie, że Poreda-Łakomska wprowadziła w błąd dyżurnego policjanta, podając nieprawdziwe dane. Sąd odstąpił jednak od wymierzenia kary, mimo to reporterka złożyła apelację, którą rozpatrywał Sąd Okręgowy w Łomży. W środę zapadł wyrok, a sąd drugiej instancji podtrzymał decyzję w sprawie pierwszego zarzutu, a dodatkowo uniewinnił dziennikarkę od drugiego. W ustnym uzasadnieniu wyroku podkreślono, że społeczna szkodliwość czynu, czyli podania policjantowi fałszywej tożsamości i miejsca zamieszkania, była bardzo niewielka.

Zambrowska Policja, która skierowała sprawę do sądu, wnosiła w pozwie orzeczenie kary 1 tys. zł grzywny oraz podobnej wysokości nawiązki na Fundację Wdów i Sierot Poległych Policjantów. Teraz mundurowi czekają na pisemne uzasadnienie wyroku. Po zapoznaniu się z nim podejmą decyzję, czy będą się od niego odwoływać.

Przypomnijmy, że w styczniu dziennikarka Iwona Poreda-Łakomska prosiła policjantów z kilku komisariatów o pomoc w związku z awarią samochodu. Na jej "kłopoty" zareagowali funkcjonariusze z Zambrowa, którzy po przyjeździe na miejsce byli gotowi holować auto rzekomej urzędniczki MSWiA albo zamówić jej taksówkę. Kiedy sprawa została nagłośniona, policja skierowała przeciw reporterce pozew. Miejsce prowokacji nie było przypadkowe: Zambrów leży w okręgu wyborczym ministra Zielińskiego.

4 komentarzy

 • Odpowiedz Alfred środa, 08 listopada 2017 15:59 Umieszczone przez: Alfred

  Bardzo dobra dziennikarka i bardzo dobrą robotę zrobiła. Każdy rząd, jaki by nie był, winien się liczyć z prowokacjami i pamiętać, że "minister" znaczy "sługa" nas, czyli społeczeństwa. W krajach anglosaskich o Skandynawii nie mówiąc, to zaszczyt. A tutaj policja ma czelność po sądach ją ciągać. Powinno być po karierze wierchuszki.

 • Odpowiedz dziennikarz środa, 08 listopada 2017 18:30 Umieszczone przez: dziennikarz

  Dekomunizacja sądów -natychmiast!

 • Odpowiedz antyPiS środa, 08 listopada 2017 18:31 Umieszczone przez: antyPiS

  jak Ziobro przejmie sądownictwo nie będzie wówczas możliwe demaskowanie patologii władzy, trzeba jak najszybciej pozbawić władzy PiSlamistów i wywalić na zbity ..ysk służalczych urzędników

 • Odpowiedz prawda777 środa, 08 listopada 2017 22:18 Umieszczone przez: prawda777

  de_bi... to do tej pory kasta trzymała się za jaja jak skorupa i robiła co chciała.
  PO - durni nie sieją sami się rodzą ;)
  Czas rozgonić czerwony motłoch który przez dekady niszczył kraj.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu