vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
czwartek, 09 listopada 2017 09:47

Będzie rondo przy szpitalu

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Obecny wjazd na teren szpitala to wyjątkowo kolizyjne miejsce na mapie Łomży Obecny wjazd na teren szpitala to wyjątkowo kolizyjne miejsce na mapie Łomży fot. Archiwum MyLomza.pl
Planowana przebudowa wjazdu na teren szpitala i zmiana organizacji ruchu na rondo, po zmiane dyrektora szpitala, została wstrzymana w celu konsultacji. Po spotkaniu władz Łomży z Romanem Nojszewskim koncepcja powraca. Wkrótce Miasto ogłosi przetarg.

Na początku tygodnia w łomżyńskim Ratuszu odbyło się spotkanie Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i jego zastępcy Andrzeja Garlickiego z Romanem Nojszewskim, dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Rozmowa dotyczyła planowanych rozwiązań komunikacyjnych na ul. Piłsudskiego, mających poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w rejonie szpitala.

- Szpital jest instytucją generującą duże natężenie ruchu. Niezwykle istotne jest, aby pogodzić obsługę komunikacyjną tej placówki z bezpieczeństwem na ulicy Piłsudskiego – podkreśla zastępca Prezydenta Andrzej Garlicki, przypominając o wielu wypadkach, do których w ostatnim czasie dochodziło w tym rejonie miasta.

W trakcie spotkania uzgodniono, że obecny wjazd na teren szpitala zostanie pozostawiony jedynie dla pojazdów uprzywilejowanych. Nowy powstanie natomiast w miejscu obecnie nieużytkowanego wyjazdu, zlokalizowanego przed przystankiem autobusowym. Na jego wysokości, w ciągu ul. Piłsudskiego, wykonane zostanie rondo, z wydzielonymi pasami prawoskrętu. Projekt przebudowy ulicy będzie uwzględniał plany dyrekcji szpitala odnośnie zmiany układu komunikacyjnego na terenie należącym do tej placówki.

– Od początku nasza współpraca z władzami miasta układa mi się bardzo dobrze i cieszę się, że również w tej materii szybko osiągnęliśmy porozumienie – informuje dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Roman Nojszewski.

Warto dodać, że w najbliższych dniach ogłoszony zostanie przetarg na przebudowę skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Kazańską i budowę na nim sygnalizacji świetlnej oraz nawrotki przed skrzyżowaniem z Szosą Zambrowską. Prace te zostaną wykonane jeszcze ze środków wygospodarowanych w tegorocznym budżecie miasta.

15 komentarzy

 • Odpowiedz ... czwartek, 09 listopada 2017 10:30 Umieszczone przez: ...

  I o to chodziło, ronda, ronda i jeszcze raz ronda, bo paru debili nie potrafi się normalnie do ruchu włączyć.

 • Odpowiedz bbbb czwartek, 09 listopada 2017 10:54 Umieszczone przez: bbbb

  Czyli nadal wspólny wjazd/wyjazd dla karetek i samochodów prywatnych. Przecież jest drugi zablokowany wjazd przy parkingu. Tam tę budkę przenieść. A po skręcie w prawo wyjeżdżając można zawrócić na Piłsudskiego, jeśli ktoś by chciał w lewo jechać.

 • Odpowiedz Kropek czwartek, 09 listopada 2017 11:26 Umieszczone przez: Kropek

  Ty umiesz czytać ? a z tą budą to do domu ona tam tak potrzebna jak głuchemu słuchawki ...

 • Odpowiedz Pwo czwartek, 09 listopada 2017 11:28 Umieszczone przez: Pwo

  Powinny być światła przy wjeździe do szpitala , a nie kolejne rondo . Tych rond robi się już za dużo , tak jak na Zawadzkiej rondo przy rondzie to za dużo , zwłaszacza że to są główne ciągi komunikacyjne.

 • Odpowiedz trafficzone czwartek, 09 listopada 2017 13:37 Umieszczone przez: trafficzone

  Cala ta droga Pilsudskiego jest zle zrobiona,od brico marche do konca , na kazdym skrzyzowaniu jest zle bez lewo I prawoskretow,duren zaprojektowal, duren wykonal, duren odebral I duren zaplacil.Jak to mowi Cejrowski ...wszyscy won.

 • Odpowiedz GohaGohaGoha czwartek, 09 listopada 2017 14:12 Umieszczone przez: GohaGohaGoha

  To prawda u nas buduje się dwu dwupasmówki bez przemyślenia a później wszyscy płaczą a to że szybko a to coś tam jak zbudowana tak ludzie jeżdżą tak samo przejścia czy nie można było zrobić dodatkowych wysepek nie dużych ale jednak żeby były na każdym z pasów a nie jeden się zatrzyma drugi nie wtedy i zwężenie małe by było to by wolniej jechał i każdy mógł se przejść ale cóż narzekać na kierowców zamiast na tego co to projektował .

 • Odpowiedz wyklęty czwartek, 09 listopada 2017 16:06 Umieszczone przez: wyklęty

  i kolejne miejsce które będzie zakorkowane bo jakiś idiota wymyślił sobie rondo przy alternatywnych rozwiązaniach w tym miejscu tak by nie tamować ruchy

  @Goha

  dwupasmówki były przemyślane, tylko po pierwsze ludzie nie umieją po nich jeździć a po drugie jaki jest sens mieć przy obecnym debilnym myśleniu zweżać dwupasmówke do jednego pasa????

 • Odpowiedz Kanguroo czwartek, 09 listopada 2017 16:30 Umieszczone przez: Kanguroo

  No najwidoczniej nie są bo nie są a czas to weryfikuje jeśli w każdym miejscu muszą coś poprawiać i zmieniać najwidoczniej ktoś robi wszystko na kolanie i się nie zna i czas zmienić profesję tak samą z tym rondem też nie wypał bo rondko będzie pewnie małe i sami zobaczycie co to będzie .

 • Odpowiedz Mrrr czwartek, 09 listopada 2017 16:45 Umieszczone przez: Mrrr

  wolę rondo niż bez sensu las świateł jak na zawadzkiej

 • Odpowiedz 123 czwartek, 09 listopada 2017 16:46 Umieszczone przez: 123

  Goha, dobrze rozumiem, że chcesz stawiać wysepki na dwupasmówkach, między pasami w tym samym kierunku ruchu ???

 • Odpowiedz xDDD czwartek, 09 listopada 2017 18:03 Umieszczone przez: xDDD

  To nie jest głupi pomysł , przynajmniej jak jeden się zatrzyma to drugi nie musi hamować jak głupi bo krowa wlazła na pastwisko xDDD

 • Odpowiedz MRX czwartek, 09 listopada 2017 19:41 Umieszczone przez: MRX

  Bożeile już razy pisałem.Jadąc od kauflandu w storne szpitalu z prawego pasu skret do kazańskiej i do szpitala.a lewy pas jazda na wprost. Jadąc od szosy lewy pas nakaz skrętu w lewo do szpitlaa i kazańskiej a prawy pas prosto..Wyjerzdzajac ze szpitala nakaz skretu w prawo. tylko pozostanie kolizyjnie osoby skrecajace od szosy beda musili przepuscic jeden pas z prawej storny

 • Odpowiedz wyklęty czwartek, 09 listopada 2017 22:01 Umieszczone przez: wyklęty

  masz racje tylko widzisz debile z urzedu sie usrali i koniec, wola kase wydac

 • Odpowiedz izak czwartek, 09 listopada 2017 23:41 Umieszczone przez: izak

  Nie !

 • Odpowiedz Cień niedziela, 12 listopada 2017 01:57 Umieszczone przez: Cień

  Tam powinna byc turbina.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu