vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
czwartek, 09 listopada 2017 13:20

Osoby z niepełnosprawnością znajdą pracę w Łomży

Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Osoby z niepełnosprawnością znajdą pracę w Łomży fot. UM Łomża
W połowie listopada swoją działalność do Łomży przeniesie Zakład Aktywności Zawodowej Argenta, który zatrudnia osoby z niepełnosprawnością w branży szwalniczej. Produkcja ma ruszyć już niebawem. Zatrudnienie znajdzie tam kilkanaście osób z naszego miasta.

Zakład powstał w 2011 roku w Zambrowie w ramach projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej. Od kilku lat jego działalność jest finansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Województwo Podlaskie. Zatrudnia ponad 40 osób, w większości są to osoby z poważną niepełnosprawnością.

- Nasi pracownicy mają zapewnioną opiekę medyczną, szerokie wsparcie rehabilitacyjne w postaci fizjoterapeuty, psychologa i doradcy zawodowego. Mogą również liczyć na dobre warunki pracy w wygodnym lokalu – mówi kierownik Zakładu Karolina Jałbrzykowska.

Szwalnia produkuje torby bawełniane, pościel czy ręczniki. Realizuje też zamówienia specjalne, jak np. gadżety reklamowe. Pracownicy niezdolni do pracy przy maszynach wykonują na zlecenie klientów zewnętrznych proste prace fizyczne (malowanie, porządkowanie terenów zielonych).

Już niebawem produkcja przeniesie się do Łomży. Zakład będzie mieścił się przy Al. Legionów, obok piekarni "Kraska".

- Jesteśmy w trakcie przenosin. Do załatwienia zostały formalności. Czekamy jeszcze na decyzję wojewody, którą mamy otrzymać w ciągu najbliższych kilku dni – mówi Jałbrzykowska.

Do końca roku zatrudnienie znajdzie tam kilkanaście osób.

- Każda taka inicjatywa jest bardzo cenna. Niepełnosprawni mieszkańcy Łomży będą mogli podjąć pracę zarobkową na miejscu – mówi prezydent miasta Mariusz Chrzanowski, który jakiś czas temu spotkał się z kierownikiem zakładu Karoliną Jałbrzykowską, w celu omówienia formalności związanych z przenosinami zakładu.

Zdanie prezydenta podziela również Paweł Karwowski, przewodniczący Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością.

- Praca jest najważniejszym i najlepszym sposobem aktywizacji osób niepełnosprawnych. Cieszę się, że te potrzeby są dostrzegane w naszym mieście – podkreśla.

10 komentarzy

 • Odpowiedz Bolesław D. czwartek, 09 listopada 2017 13:39 Umieszczone przez: Bolesław D.

  No to wsam raz praca dla chrzanowskkego po abdykowaniu z urzędu.......info news ...szerokie odwołania ministrów z rządu PiS oraz wiele samorządów straci PiS.  PiS stara się wykonać SAMOOCZYSZCZENIE?.

 • Odpowiedz moje nazwisko to naprzód Polską czwartek, 09 listopada 2017 14:05 Umieszczone przez: moje nazwisko to naprzód Polską

  Brawo mariusz Najlepszy prezydent w dziejach naszego miasta tak dalej niech dobra zmian trwa nawet do 2030 roku. Liczymy, że Pan podniesie Łomżę z kolan i poprowadzi w stronę spokojnych mórz. Liczymy na Pana niech pan nie daje się KODowi, gońcom i czarnym. Tak dalej

 • Odpowiedz GohaGohaGoha czwartek, 09 listopada 2017 14:08 Umieszczone przez: GohaGohaGoha

  Czyli co zawijają interes z Zambrowa do Łomży żeby dostać więcej dofinansowania ?

 • Odpowiedz Szkoda slow czwartek, 09 listopada 2017 15:07 Umieszczone przez: Szkoda slow

  Chrzanowski już nie mam słów na Ciebie ! Tyle się słyszy o wszystkim a efektów nie widac...do tego smsy wysyłasz, kolegów masz co sprzątaczki zwalniają niezgodnie z prawem a dostają nagrody ...  Szkoda słów na Ciebie

 • Odpowiedz APEL DO MOSIRU czwartek, 09 listopada 2017 15:10 Umieszczone przez: APEL DO MOSIRU

  Niech Modzel wymieni słuchawkę w saunie mokrej

 • Odpowiedz Kanguroo czwartek, 09 listopada 2017 16:31 Umieszczone przez: Kanguroo

  Czemu przenoszą zakład co w Zambrowie było źle ??

 • Odpowiedz antykod czwartek, 09 listopada 2017 17:41 Umieszczone przez: antykod

  Lewacy zmieńcie płytę bo pierd...w kółko to samo.
  Skończyło się złodziejstwo w Polsce ,wy ubeki pierd...

 • Odpowiedz aneczka 123 czwartek, 09 listopada 2017 19:52 Umieszczone przez: aneczka 123

  brawo Chrzanowski!!!kolejny sukces juz firmy z Zambrowa do Lomzy przenosza...

 • Odpowiedz edrttek czwartek, 09 listopada 2017 22:12 Umieszczone przez: edrttek

  Boże...jeszcze tylko rok i zmiana stażysty

 • Odpowiedz dfffffff piątek, 10 listopada 2017 09:53 Umieszczone przez: dfffffff

  chrzanowski ! wracaj ty lepiej na pwsip bede wiedział gdzie dzieci nie posyłać !

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu