vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
piątek, 10 listopada 2017 07:39

Prezydent wręczył uczniom stypendia i nagrody edukacyjne [VIDEO i FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Prezydent wręczył uczniom stypendia i nagrody edukacyjne [VIDEO i FOTO] fot. www.mylomza.pl
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży była w tym roku gospodarzem uroczystości wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta za wybitne wyniki w nauce i sporcie oraz nagród edukacyjnych. Z rąk włodarza miasta odebrało je wczoraj łącznie 110 uczniów wszystkich typów łomżyńskich szkół. Uroczystość była też okazją do podsumowania międzyszkolnego współzawodnictwa sportowego.

Prezydent Łomży co roku przyznaje wyróżniającym się spośród rówieśników uczniom stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce oraz w sporcie. W tym roku stypendia naukowe trafiły do rąk 41 uczniów, a sportowe - 47. Stypendium naukowe dla uczniów szkół podstawowych wynosi 80 zł miesięcznie, dla gimnazjalistów 120 zł miesięcznie, a dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych - 180 zł miesięcznie. Stypendium sportowe wypłacane jest w identycznej wysokości bez względu na rodzaj szkoły i wynosi 110 zł miesięcznie. Wszystkie stypendia wypłacane są przez 10 miesięcy czyli od września do czerwca.

Oprócz stypendiów Prezydent Łomży przyznaje też jednorazowe nagrody edukacyjne. W tym roku na liście laureatów znalazły się 22 nazwiska. Sześcioro uczniów podstawówek otrzymało po 500 zł, piątka gimnazjalistów po 800 zł, do każdego z sześciorga licealistów trafiło po 1 tys. złotych, a pięcioro uczennic i uczniów techników odebrało po 1,2 tys. złotych.

Listy stypendystów i laureatów nagrody Prezydenta opublikowaliśmy już przed miesiącem w artykule Stypendyści prezydenta.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu