vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
piątek, 10 listopada 2017 08:43

Akademia Przedszkolaka ruszyła po raz dziewiąty [FOTO]

Napisane przez  mat. nadesłany
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Akademia Przedszkolaka ruszyła po raz dziewiąty [FOTO] fot. PWSIiP
Mają zaledwie sześć lat i już zostali pasowani na studentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Kilkaset dzieci z placówek szkolnych oraz przedszkolnych zainaugurowało Akademię Przedszkolaka . Były występy artystyczne, egzaminy, uścisk dłoni Rektora i pasowanie berłem rektorskim na studenta.

- Chcemy zaszczepić w dzieciach głód wiedzy, wykorzystać ich naturalną ciekowość świata. Każdy wiek jest dobry na zdobywanie pierwszych szlifów „naukowych", a dziecięca energia i ciekawość to niezwykły katalizator - twierdzi Rektor PWSIiP dr hab. Dariusz Surowik.

W dziewiątej już edycji „Akademii Przedszkolaka" wezmą udział dzieci z czternastu placówek z Łomży i pobliskich miejscowości. Każdego miesiąca mali żacy będą słuchaczami wykładów. Dowiedzą się m.in. jak się zdrowo odżywiać, poznają kulturę krajów z całego świata. Będą zadawać pytania, pogłębiać wiedze. Formuła wykładów nie będzie ograniczać ich naturalnej spontaniczności.

- Mali odbiorcy są bardzo wymagający, zauważają niuanse, które dla osób dorosłych są niewidoczne lub nieistotne. Są bacznymi obserwatorami świata i czasem wystarczy tylko w prosty, czytelny sposób, poprzez zróżnicowane środki wyrazu, ukierunkować ich uwagę na odpowiednie tory, aby uzyskać wspaniałe efekty - mówi prorektor PWSIiP ds. nauki i współpracy z zagranicą dr Sylwia Chojnowska.

Galeria zdjęć

1 komentarz

 • Odpowiedz kasandra piątek, 10 listopada 2017 09:37 Umieszczone przez: kasandra

  Będziemy je rodzić, wychowywać, kształcić.
  Budować im baseny, hale sportowe, skate parki.
  A potem cała ta młodzież wyjedzie do Anglii, Niemiec, Warszawy itp.
  Panie Prezydencie jeden duży zakład pracy by te dzieci miały przyszłość w Łomży i będziesz dla przyszłych pokoleń jak Kazimierz Odnowiciel.
  Ten bałagan co się teraz odwala na mieście, będzie za parę lat do przebudowy i remontu. Nikt o tym nie będzie pamiętał.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu