vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
piątek, 10 listopada 2017 09:31

Zabraknie pieniędzy na remont Zjazdu?

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zabraknie pieniędzy na remont Zjazdu? fot. Archiwum MyLomza.pl
Tylko jedna oferta wpłynęła w postępowaniu przetargowym na remont nawierzchni dwóch odcinków ulicy Zjazd. Zadania chce się podjąć konsorcjum dwóch łomżyńskich firm: PBK i BIK-PROJEKT. Cena, jaką zaproponowały, przekracza jednak założony na ten cel budżet o prawie 280 tys. złotych.

Z informacji o otwarciu ofert dowiadujemy się, że chętni do realizacji przebudowy wykonawcy wyceniają swoją pracę na 1.985.204,45 zł. Tymczasem Miasto przeznaczyło na ten cel 1.708.000 zł. Brakuje więc dokładnie 277.204,45 zł. Czy władze Łomży zdecydują się znaleźć dodatkowe środki, czy raczej postanowią unieważnić przetarg?

Warto dodać, że na remont ul. Zjazd Łomża pozyskała 777 tys. złotych z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Jest to bowiem fragment dwóch dróg krajowych (61 i 63) prowadzący do mostu na Narwi. Warto również zauważyć, że treść przetargu na to zadanie była zmieniana. Początkowo do remontu przeznaczony był 600-metrowy odcinek ulicy, ale wkrótce dopisano jeszcze dodatkowy fragment o długości ponad 300 metrów. Urząd nie podaje, czy środki zaplanowane na modernizację również się przy tym zmieniły.

Ulica Zjazd jest w fatalnym stanie głównie za przyczyną tysięcy ciężarówek, które niszczą jej nawierzchnię tworząd ogromne koleiny. Miasto zaplanowało, że remont zostanie wykonany jak najszybcie i zakończony najpóźniej do połowy grudnia. Te zamierzenia stanęły teraz pod znakiem zapytania.

6 komentarzy

 • Odpowiedz Gry ibc piątek, 10 listopada 2017 09:52 Umieszczone przez: Gry ibc

  Pytanie jedno czy tiry płacą podatek drogowy viatoll jeśli tak to płacą za te drogi więc mogą rozjezdzac tylko poprawcie technologię tych asfaltow

 • Odpowiedz re piątek, 10 listopada 2017 10:49 Umieszczone przez: re

  Trzeba wysłać zapytanie do firm sąsiadujących z Łomżą, zachęcić ich do startu w przetargach,pewnie byliby tańsi, tylko nie chcą "wchodzić w paradę".

 • Odpowiedz TylkoRondo piątek, 10 listopada 2017 11:23 Umieszczone przez: TylkoRondo

  Firmy mają problem z pracownikami którym trzeba więcej zapłacić-efekt dobrej zmiany-dlatego wszystko drożeje ,również remonty dróg.

 • Odpowiedz Kaziu z ratusza piątek, 10 listopada 2017 23:09 Umieszczone przez: Kaziu z ratusza

  Szukaja jeleni i tak jest nie ma nic za pol darmo

 • Odpowiedz Kaziu z ratusza piątek, 10 listopada 2017 23:10 Umieszczone przez: Kaziu z ratusza

  Ty chcesz daj i innym

 • Odpowiedz MRX sobota, 11 listopada 2017 09:19 Umieszczone przez: MRX

  Ja mysle ze trzeba postawic bramki i pobierac oplaty za przejazd od aut które nie posiadaja tablic z woj podlaskiego i po temacie.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu