poniedziałek, 13 listopada 2017 12:46

Nieprzyjęta do szpitala kobieta zmarła. Sprawę wyjaśnia Prokuratura

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Prokuratura Rejonowa w Łomży prowadzi śledztwo w sprawie narażenia mieszkanki Szczepankowa na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia w związku z zaniechaniem przyjęcia do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Trzy dni później kobieta zmarła.

brico lomza

Jak czytamy w komunikacie rzecznika Prokuratury Okręgowej w Łomży, Prokuratura Rejonowa w Łomży prowadzi wszczęte w dniu 30 października 2017 roku śledztwo w sprawie narażenia Bogumiły Grażyny P. w okresie od 20 października 2017 roku do 23 października 2017 roku w Łomży i Szczepankowie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia w związku z zaniechaniem przyjęcia do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w dniu 20 października 2017 roku poprzez niewłaściwą diagnostykę pacjentki oraz poprzez niezapewnienie jej właściwej opieki medycznej wskutek czego w dniu 23 października 2017 roku nastąpił w Szczepankowie jej zgon. Śledztwo jest prowadzone w kierunku czynu z art.160§2kk w zbiegu z art.155 kk i w związku z art.11§2kk.

W wymienione w komunikacie paragrafy dotyczą błędów w sztuce lekarskiej. Śledztwo jest we wstępnej fazie i na razie nie ma jeszcze żadnych zarzutów w tej sprawie.

W górę