vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
poniedziałek, 13 listopada 2017 11:36

Ucz się konkretnego zawodu!

Napisane przez  materiał promocyjny
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ucz się konkretnego zawodu! fot. nadesłane
Staże u pracodawców, zajęcia praktyczne na profesjonalnym sprzęcie. Takie możliwości dają dotacje na kształcenie zawodowe. Konkurs rusza już wkrótce! Żeby stać się poszukiwanym pracownikiem na rynku pracy, trzeba zdobyć odpowiednie umiejętności. A te najlepiej nabywa się w praktyce, czyli w przedsiębiorstwie, u konkretnego pracodawcy. Dotacje na staże zawodowe są dostępne w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Kwalifikacje szyte na miarę

Kształcenie zawodowe powinno być dostosowane do potrzeb regionalnej gospodarki. Dlatego staże w przedsiębiorstwach są tak ważne. Podlascy pracodawcy wiedzą bowiem najlepiej, jakich pracowników im potrzeba – z  jakimi kompetencjami, umiejętnościami czy kwalifikacjami. Staże i praktyki w zakładach pracy lepiej przygotowują uczniów do wykonywania przyszłego zawodu, bo mogą się oni uczyć w rzeczywistych warunkach pracy, a nie w szkolnych murach.

Ale to nie wszystko. Korzyści dla przedsiębiorstw są również bardzo duże. W czasie praktyk można „wyłowić” najzdolniejszych uczniów i pozyskać do pracy dobrze przygotowanych absolwentów.

Dla szkół i przedsiębiorców

Od 30 listopada rusza konkurs z poddziałania 3.3.1 – na staże dla uczniów i nauczycieli zawodu, które będą realizowane u pracodawców. O dotacje mogą ubiegać się organy prowadzące szkoły i placówki kształcenia zawodowego, szkoły branżowe, a także sami przedsiębiorcy, uczelnie czy organizacje pozarządowe.

Wnioski trzeba złożyć do 29 grudnia. Do podziału jest 25 milionów złotych. Warto skorzystać z tych pieniędzy. Dowiedz się więcej na www.rpo.wrotapodlasia.pl

logotypy

4 komentarzy

 • Odpowiedz Nie bądźmy obojętni - porozumienie podpisane z tymi skorumpowanymi poniedziałek, 13 listopada 2017 21:42 Umieszczone przez: Nie bądźmy obojętni - porozumienie podpisane z tymi skorumpowanymi "duchowo" co dusze sprzedali diabłu ?

  konkretny zawód to Ojciec Dyrektor pogotowia ratunkowego w Dzwonnicy Wielkiej

 • Odpowiedz ... poniedziałek, 13 listopada 2017 21:44 Umieszczone przez: ...

  konkretny zawód to zawód Jezusa w pogotowiu wiszącego krzyżem ...

  "Bogu na chwałę Ludowi na zbawienie"

 • Odpowiedz BorisSax poniedziałek, 13 listopada 2017 21:45 Umieszczone przez: BorisSax

  Feanien Waind Fliellfum
  Boycle Eruri numnRooppy
  Dongeneptep wricuppy neeni
  Sluff Mypeempall Phence

 • Odpowiedz Razumniktit poniedziałek, 13 listopada 2017 23:49 Umieszczone przez: Razumniktit

  ambiniaFat Agok Arib
  Houck Cymndype Prerwayvar
  Unwipsy Bold LawSmomy
  Jinyilliva Couspews Ruldek

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu