poniedziałek, 13 listopada 2017 16:55

Nie bądźmy obojętni - porozumienie podpisane [VIDEO i FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W poniedziałkowe południe w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Łomży zostało podpisane porozumienie w zakresie realizacji działań profilaktycznych, związanych z zimową akcją "Nie bądźmy obojętni". W ramach porozumienia prowadzone będą zintensyfikowane działania na rzecz osób bezdomnych, potrzebujących pomocy w związku ze znacznym spadkiem temperatur.

brico lomza

Partnerami akcji są: Komenda Miejska Policji w Łomży, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości (Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych oraz Wydział Nauk o Zdrowiu), Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja w Łomży, Straż Miejska w Łomży.

Jak zaznaczyli sygnatariusze porozumienia, jego podpisanie jest formalnością, która nie rozpoczyna wcale współpracy, bo prowadzona jest ona w sposób ciągły od dawna. Podkreślali także, że hasło "Nie bądźmy obojętni" skierowane jest nie tylko do instytucji, których przedstawiciele podpisali się pod dokumentem, ale do całego społeczeństwa.

- Ważnym elementem tych działań jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Bardzo dziękujemy społeczeństwu za zgłoszenia. Jak pamiętam, w ubiegłym roku mieszkańcy Łomży zgłaszali nam takie miejsca, wskazywali osoby, które mogą być zagrożone bezdomnością lub taką nieporadnością życiową. Myślę, że w tym roku te działania będą też pozytywne, nie będziemy mieli zdarzeń związanych z wyziębieniem organizmu lub zgonami - powiedział Komendant Miejski Policji w Łomży nadkom. Marek Sienkiewicz.

Galeria zdjęć

W górę