vizo-mylomza baner jesienny2017-1000x200px
wtorek, 14 listopada 2017 09:15

Łomżyńskie firmy przebudują Nowogrodzką

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Łomżyńskie firmy przebudują Nowogrodzką fot. Google Street View
Ponad 11,5 mln złotych zapłacą władze Łomży za przebudowę ulicy Nowogrodzkiej na odcinku od skrzyżowania z Sikorskiego do granicy administracyjnej miasta. Rozstrzygnięty wczoraj przetarg wygrało konsorcjum dwóch łomżyńskich firm: BIK-PROJEKT i PBK.

Na przetarg ogłoszony jeszcze w marcu wpłynęły trzy oferty: od zwycięskiego konsorcjum oraz firm STRABAG z Pruszkowa i OSTRADA z Ostrołęki. Oferty różniły się jedynie ceną, bo pozostałe parametry, jak termin ukończenia przebudowy i okres gwarancji były identyczne. Różnice w cenach były jednak dość znaczne. Konsorcjum BIK-PROJEKT i PBK zaproponowało cenę 11.558.774,41 zł podczas gdy oferty dwóch pozostałych wykonawców były wyższe o blisko 1,5 mln i ponad 4 mln złotych.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa z rozbudową drogi wojewódzkiej Nr 645 – ul. Nowogrodzkiej w Łomży wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku około 1,6 km od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do granicy administracyjnej miasta. Wykonawca zobowiązał się do jego realizacji nie później niż do 2 października 2018 roku i udzielił 60-miesięcznej gwarancji na jakość swoich prac.

10 komentarzy

 • Odpowiedz Kierowca2 wtorek, 14 listopada 2017 10:21 Umieszczone przez: Kierowca2

  Oby nie było jak z Polową.

 • Odpowiedz bolek wtorek, 14 listopada 2017 11:08 Umieszczone przez: bolek

  No tak, rozbabraja bo maja 5 innych robot w tym samym czasie

 • Odpowiedz Irokes wtorek, 14 listopada 2017 13:47 Umieszczone przez: Irokes

  Plany tej przebudowy niech zobaczą w pierwszym rzędzie mieszkańcy Łomży . Bo potem będzie za późno by przerabiać . Prezydent zjawia się tylko wtedy gdy okazuje się , ze robota spartaczona. A to nasza kasa jest. Wiec dopilnujmy by ta kasa została dobrze wydana.

 • Odpowiedz enej wtorek, 14 listopada 2017 15:40 Umieszczone przez: enej

  po pierwsze co tam niby remontować? Ulica jest w dobrym stanie . Chyba ,że chodzi o spartaczenie tak jak Polowej za co już dawno pan prokurator powinien się tym zainteresować bo wyrzucono pieniądze publiczne na bezcelowy remont. Podobniez sytuacja zapowiada się na Nowogrodzkiej.

 • Odpowiedz fuks wtorek, 14 listopada 2017 20:36 Umieszczone przez: fuks

  Przebudują Nowogrodzką w Marszałkowską...

 • Odpowiedz Ela 2 środa, 15 listopada 2017 09:16 Umieszczone przez: Ela 2

  A te firmy to konsorcjum rodzinne

 • Odpowiedz mieszkaniec środa, 15 listopada 2017 11:23 Umieszczone przez: mieszkaniec

  Ulica Nowogrodzka jest w dobrym stanie. Nie wiem po co przebudowa i to za takie pieniądze. A na inne ulice w Łomży nie ma pieniędzy !!!! Np. łącznik Browarna z Łukasińskiego jest w fatalnym stanie, droga wręcz nieprzejezdna. Duża część mieszkańców Osiedla Maria przejeżdża tą ulicą, m.in. dowozi dzieci do SP nr 5 i do centrum. Miasto nie ma pieniędzy na tę ulicę. Kolejne ulice : Kalinowa, Pułkowa itd. są w dalszym ciągu gruntowe. Ponoć brak pieniędzy. Nigdy nie będzie środków na budowę nowych ulic, jeśli będziemy wydawać pieniądze na ulice w niezłym stanie.

 • Odpowiedz mieszkaniec środa, 15 listopada 2017 11:40 Umieszczone przez: mieszkaniec

  Na polowej miała być poszerzona jezdnia i wycięte drzewa. Drzewa zostały, jezdnię zwężono. Samochodów przybywa, pieszych ubywa. Polowa jest zwężona juz po raz 3-ci ! Kto będzie chodził po tych szerokich chodnikach ?

 • Odpowiedz Lot nad Kukółczym giazdem po tym jak środa, 15 listopada 2017 11:54 Umieszczone przez: Lot nad Kukółczym giazdem po tym jak "Orła cien" wysiedział w nim "kokułcze jajo" podrzucone na "Chrzcie" Polski

  @ mieszkaniec

  procesja na wąskiej ulicy okazalej wyglądać będzie jak dron Nadziei na potrzeby medialnych fascynacji będzie robił załączniki do głosu katolickiego przesyłając zdjęcia z lotu "Św.Gołębicy" jak komu pasuje taki ZNAK Św.Gołębia za którym jak Biblijny Gender uciskający na głowę Hierarchii ciągnie się odwieczne wołanie jakby "Obcego nam kulturowo": "To jest mój syn umiłowany jego słuchajcie"

 • Odpowiedz Lot nad Kukółczym giazdem po tym jak środa, 15 listopada 2017 11:56 Umieszczone przez: Lot nad Kukółczym giazdem po tym jak "Orła cien" wysiedział w nim "kokułcze jajo" podrzucone na "Chrzcie" Polski

  uczeni w piśmie sobie sami "poprawcie mnie jak się mylę"

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu