wtorek, 14 listopada 2017 10:15

Łomżyńskie firmy przebudują Nowogrodzką

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Łomżyńskie firmy przebudują Nowogrodzką fot. Google Street View
Ponad 11,5 mln złotych zapłacą władze Łomży za przebudowę ulicy Nowogrodzkiej na odcinku od skrzyżowania z Sikorskiego do granicy administracyjnej miasta. Rozstrzygnięty wczoraj przetarg wygrało konsorcjum dwóch łomżyńskich firm: BIK-PROJEKT i PBK.

brico lomza

Na przetarg ogłoszony jeszcze w marcu wpłynęły trzy oferty: od zwycięskiego konsorcjum oraz firm STRABAG z Pruszkowa i OSTRADA z Ostrołęki. Oferty różniły się jedynie ceną, bo pozostałe parametry, jak termin ukończenia przebudowy i okres gwarancji były identyczne. Różnice w cenach były jednak dość znaczne. Konsorcjum BIK-PROJEKT i PBK zaproponowało cenę 11.558.774,41 zł podczas gdy oferty dwóch pozostałych wykonawców były wyższe o blisko 1,5 mln i ponad 4 mln złotych.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa z rozbudową drogi wojewódzkiej Nr 645 – ul. Nowogrodzkiej w Łomży wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą techniczną na odcinku około 1,6 km od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do granicy administracyjnej miasta. Wykonawca zobowiązał się do jego realizacji nie później niż do 2 października 2018 roku i udzielił 60-miesięcznej gwarancji na jakość swoich prac.

W górę