wtorek, 14 listopada 2017 09:28

Dziwna oferta unieważniona

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Dziwna oferta unieważniona fot. Archiwum MyLomza.pl
Wczoraj przekazaliśmy informację o dziwnej ofercie jaka wpłynęła do ratusza w odpowiedzi na ogłoszenie przetargu na realizację części robót w ramach II etapu rewitalizacji Parku Jana Pawła II. Dziś władze Łomży opublikowały informację o unieważnieniu tego postępowania.

Przypomnijmy, że na przetarg ogłoszony przez Miasto wpłynęła tylko jedna oferta. Dlaczego dziwna? Część pierwszą zamówienia, wycenioną na 1,5 mln złotych, wykonawca gotów był zrealizować za nieco ponad 500 tys. złotych, natomiast za część drugą wykonawca zażądał nieco ponad 1,5 mln złotych (wycena Miasta - 600 tys. zł).

W informacji o unieważnieniu przetargu podana została tylko konkretna przyczyna unieważnienia jego II części, obejmującej budowę fontanny i tężni. Powodem jest cena znacznie przewyższająca kwotę, jaką miasto zamierzało na ten cel przeznaczyć. W przypadku I części, w której zamówienie zawierało budowę alejek spacerowych, toalety, monitoringu wizyjnego, instalacji wodociągowej do podlewania oraz dostawę z montażem wyposażenia, napisano tylko, że w postępowaniu nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu.

W tej sytuacji należy się spodziewać prawdopodobnie ogłoszenia wkrótce kolejnego przetargu. Będzie to już trzecie ogłoszenie, bo za pierwszym razem nie wpłynęła do ratusza ani jedna oferta.

171114075417

W górę