wloskie-wieczory dom lomza
niedziela, 03 grudnia 2017 19:04

Najbardziej potrzebujące rodziny z Łomży i okolic mogą liczyć na świąteczne paczki

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Najbardziej potrzebujące rodziny z Łomży i okolic mogą liczyć na świąteczne paczki fot. nadesłane
- Szlachetna Paczka to idea niesienia pomocy, która od 2001 roku łączy i inspiruje zarówno obdarowanych jak i darczyńców. Rodziny, grupy przyjaciół, firmy i szkoły co roku organizują pomoc by wybrana przez nich rodzina otrzymała Bożonarodzeniową paczkę - mówi Robert Wesołowski będący liderem łomżyńskiej „Szlachetnej Paczki”.

brico lomza

Sam program polega przede wszystkim na współpracy darczyńców i wolontariuszów. Najpierw to wolontariusze wyszukują rodziny znajdujące się w prawdziwej biedzie, często ukrytej, o której wiedzą tylko najbliżsi. Następnie darczyńcy przygotowują paczki, które trafiają do ich podopiecznych w trakcie Wielkiego Finału, który w tym roku odbędzie się 9-10 grudnia.

W tym roku grupa około 50 wolontariuszy odwiedziło kilkaset rodzin z Łomży i okolic, które zgłoszone zostały do programu przez sąsiadów, ośrodki pomocy społecznej, szkoły i inne instytucje. Koszt przygotowania dedykowanej paczki to kilka tysięcy złotych. W jej powstawaniu biorą udział całe szkoły, uczelnie, rodziny, grupy przyjaciół.

Sztandarowe hasło towarzyszące całej akcji „Lubię ludzi” w całości oddaje to, co dzieje się od pierwszego spotkania wolontariuszy z rodziną aż do wręczenia przygotowanej specjalnie dla nich paczki. Bardzo często sam fakt, że ktoś pochylił się nad problemem potrzebujących, uskrzydla osoby odwiedzane przez przedstawicieli „Szlachetnej Paczki”.

Odwiedzane rodziny zgłaszają różne potrzeby. Zaczynają się one od żywności, środków czystości i ubrań, po węgiel i sprzęt AGD. Ważne jest to, aby ukierunkowana pomoc pomogła obdarowanym w nowym starcie i walce o lepsze życie.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie i objęciem wsparciem wybranej rodziny, zapraszamy na stronę www.szlachetnapaczka.pl

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu