wloskie-wieczory dom lomza
poniedziałek, 04 grudnia 2017 12:46

Młodzieżowa Rada Miasta ma nowego przewodniczącego [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Młodzieżowa Rada Miasta ma nowego przewodniczącego [FOTO] fot. UM Łomża
Mateusz Zdrodowski z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego został nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Chojnickiego, który zrezygnował z pełnienia tej funkcji 17 listopada br. Wybory odbyły się 1 grudnia br.

brico lomza

Mateusz Zdrodowski dotychczas był wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta. Na tym stanowisku zastąpił go Eryk Mroczko z I Liceum Ogólnokształcącego. Drugim wiceprzewodniczącym od początku istnienia Rady jest Jędrzej Lutostański z II Liceum Ogólnokształcącego.

Przypomnijmy pokrótce, że wewnątrz prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej doszło do konfliktu na linii: były przewodniczący Tomasz Chojnicki - wiceprzewodniczący Jędrzej Lutostański. Punktem zapalnym okazały się zgłoszone przez nich projekty do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, ale Lutostański miał także innego rodzaju zastrzeżenia, które podzielała także część młodych radnych. Ich zdaniem Chojnicki z jednej strony próbował nadawać pracom rady kierunek ideologiczny, z którym się identyfikuje (jest członkiem ONR), a z drugiej nie wypełniał należycie swoich obowiązków jako przewodniczący, nie zwoływał posiedzeń i rada utknęła w stagnacji. Sam Tomasz Chojnicki zdecydowanie odrzucał te zarzuty i twierdził, że nie zalezy mu na konflikcie, lecz jego załagodzeniu, porozumieniu i dalszej wspólnej pracy. Lutostański zapowiedział rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego rady, a nawet złożenie mandatu. Ostatecznie jednak to Chojnicki zrezygnował z funkcji.

Galeria zdjęć

5 komentarzy

 • Odpowiedz Patryjota poniedziałek, 04 grudnia 2017 13:47 Umieszczone przez: Patryjota

  I bardzo dobrze ze zrezygnował. Dość tego onr-u

 • Odpowiedz NIE DLA TEGO PANA poniedziałek, 04 grudnia 2017 14:03 Umieszczone przez: NIE DLA TEGO PANA

  tez mam dosyć

 • Odpowiedz mieszkaniec poniedziałek, 04 grudnia 2017 14:31 Umieszczone przez: mieszkaniec

  ONR niezależnie od symaptii czy antypatii był, jest i będzie. Młodzi ludzie, którzy są aktywni dla idei - nie pieniędzy czy sławy. I to jest główny powód dla którego będą istnieć nie tylko w Łomży, ale także w innych miastach naszego woj.

  A Jędrzej, jak to Jędrzej. Młody ,a już cyniczny i bez honoru - cechy polskich polityków

 • Odpowiedz zorg poniedziałek, 04 grudnia 2017 15:41 Umieszczone przez: zorg

  mieszkaniec, skąd taka pewność, że onr będzie??? chyba, że jako wrzód na dupie! "aktytwni dla idei"??? Już tacy aktywni byli. w PRL-u, dla PZPR-u! Stop faszyzmowi!!!!

 • Odpowiedz profesor poniedziałek, 04 grudnia 2017 18:38 Umieszczone przez: profesor

  A dzieci lekcje odrobiły?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu