wloskie-wieczory dom lomza
środa, 06 grudnia 2017 08:01

Dzieci wiedzą, do czego służą odblaski [FOTO]

Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Dzieci wiedzą, do czego służą odblaski [FOTO] fot. UM Łomża
Blisko 220 prac o tematyce związanej z bezpieczeństwem pieszych na drodze wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Łomży, w związku z ogłoszonym na początku października konkursem plastycznym pn. Odblaski? Biorę w ciemno!". W poniedziałek laureaci tego konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

brico lomza

W poniedziałkowe popołudnie (4.12.2017r.) w holu łomżyńskiego Ratusza odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Odblaski? Biorę w ciemno", zorganizowanego przez Komendę Miejską Policji w Łomży. Stanowił on jeden z kilku etapów działań informacyjno – edukacyjnych, mających za zadanie zwrócić uwagę niechronionych uczestników ruchu drogowego na to, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych. Uczestnikom konkursu nagrody wręczali: Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży Cezary Kisiel, Komendant Miejski Policji w Łomży nadkomisarz Marek Sienkiewicz oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży podinsp. Piotr Pietrzak.

Podsumowanie konkursu było również okazją do inauguracji wystawy złożonej z nadesłanych na konkurs prac plastycznych. Będzie ją można oglądać przez najbliższych kilka dni w holu głównym łomżyńskiego Ratusza.

Prezydent Mariusz Chrzanowski, przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Policji elementy odblaskowe, które za pośrednictwem policjantów, trafiać będą do mieszkańców miasta przy różnego rodzaju akcjach profilaktycznych.

- Odkąd dane mi było zostać Prezydentem Łomży zwracam szczególną uwagę i podejmuję działania, by zwiększyć bezpieczeństwo w naszym mieście - mówił Prezydent Mariusz Chrzanowski. – Dziś na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Łomży przekazuję kolejne odblaski. Bardzo proszę zrobić z nich dobry użytek tak, aby trafiły one do jak największej liczby osób i żebyśmy wszyscy byli widoczni i bezpieczni na drodze – dodał Prezydent.

Celem odblaskowej akcji społecznej pn. "Odblaski? Biorę w ciemno!" jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach niechronionych uczestników ruchu drogowego w nadchodzącym okresie zimowym. Działania mają zwrócić uwagę niechronionych uczestników ruchu drogowego na to, jak ważna jest poprawa własnego bezpieczeństwa, poprzez używanie elementów odblaskowych.

- Zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko poza terenem zabudowanym, ale i w mieście. Pieszy, który nosi ciemne ubranie jest bardzo słabo widoczny przy przejściach dla pieszych. Stąd liczne wypadki - mówił Komendant Miejski Policji w Łomży nadkom. Marek Sienkiewicz.

Do Komendy Miejskiej Policji w Łomży wpłynęło prawie 220 prac o tematyce związanej z bezpieczeństwem pieszych na drodze. Konkurs plastyczny ogłoszony został na początku października, a w dniu wczorajszym laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Plebiscyt został zorganizowany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Łomży, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, Grupy Ratowniczej „Nadzieja", Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwa w Łomży, a także Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych. Prace zwycięzców do połowy grudnia można oglądać na wystawie w holu łomżyńskiego Ratusza.

Lista nagrodzonych:

Kategoria I (klasy 0-3)
1. Helena Horosz – SP2 w Łomży
2. Oliwier Siedler – SP2 w Łomży
3. Julia Bacławska – SP4 w Łomży

Kategoria II (klasy 4-7)
1. Kinga Dziemińska – SP10 w Łomży
2. Damian Górzyński – SP w Piątnicy
3. Szymon Dębski - SP10 w Łomży

Kategoria III (młodzież do lat 18 i osoby dorosłe)
1. Agnieszka Szymańska - PG 9 w Łomży
2. Paulina Bąkowska – Zespół Szkół Specjalnych w Łomży
3. Tomasz Miłostek - Zespół Szkół Specjalnych w Łomży

Galeria zdjęć

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu