dom lomza
środa, 06 grudnia 2017 08:46

Kandydatki na Miss z pomocą Hospicjum w Wilnie

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Finalistki Miss Ziemi Łomżyńskiej, co roku, organizują zbiórkę produktów spożywczych oraz chemicznych dla osób ubogich oraz potrzebujących. Akcja „Zostań moim Świętym Mikołajem", którą dotychczas przeprowadzały w Galerii Veneda, w tym roku będzie miała nieco inną formę.

brico lomza

- Wraz z Sebastianem Jaworowskim, współwłaścicielem szkoły językowej Linguo oraz oddanym Partnerem mojego konkursu zorganizujemy zbiórkę produktów, które przekazane zostaną Hospicjum w Wilnie, prowadzonym przez siostrę zakonną Michaelę Rak - zapowiada Anna Kurządkowska. - Pomysł na włączenie się do akcji był prosty i błyskawiczny! Sebastian dowiadując się o tym, że planuję ze „swoimi dziewczynami" kolejny raz wspierać osoby potrzebujące zaproponował pomoc siostrze Michaeli. Po obejrzeniu nagrań z udziałem siostry zakonnej oraz zapoznaniu się z genezą Hospicjum w Wilnie nie zastanawiałam się długo. Przekazałam informację dziewczynom, a te z kolei błyskawicznie poruszyły swoje znajomości! - tłumaczy organizatorka konkursu.

Jak twierdzi Kurządkowska, produktów będzie bardzo dużo, więc z pewnością i w tym roku uda się wygospodarować „paczkę" dla osób, które wspomogły ubiegłoroczne kandydatki. Reszta produktów pojedzie do Wilna. Dwie z tegorocznych Finalistek, które wykażą się największą kreatywnością oraz zaangażowaniem w zbiórkę, w nagrodę pojadą na wycieczkę do Wilna. To będzie dla nich prawdziwa lekcja życia, ponieważ dziewczyny osobiście przekażą zebrane dary do Hospicjum. Zetkną się, więc z tą najprawdziwszą "granicą życia". Korzystając z okazji pobytu na Wileńszczyźnie, zwiedzą także najważniejsze zabytki tego pięknego miasta.

- Zanim jednak cała machina ruszy pragniemy przybliżyć wszystkim skąd wziął się pomysł pomocy w tak odległym miejscu i jaka była jego geneza - mówi Anna Kurządkowska.

O tym opowie Sebastian Jaworowski, współwłaściciel szkoły językowej Linguo oraz Partner Wyborów Miss Ziemi Łomżyńskiej:

Z Polakami żyjącymi na terenach obecnej Litwy współpracuję od ponad 15 lat, głównie za pośrednictwem Stowarzyszenia Wspólnota Polska, w którym to pełnię zaszczytną funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej w Centrali warszawskiej, w oddziale Łomżyńskim pracujemy społecznie i często całymi rodzinami. Tak jest również w naszym przypadku, najaktywniej udziela się Mama mojej żony Pani Hanka Gałązka, która jest Wiceprzewodniczącą Rady Krajowej i Prezesem Oddziału Łomżyńskiego, ale również moja Żona, Ewa praktycznie, co roku jest kierownikiem kolonii organizowanych dla dzieci ze wschodu.

O potrzebie istnienia takich miejsc jak Hospicjum im bł. ks. M. Sopoćko prowadzonego przez siostry zakonne nie miałem pojęcia, do momentu, kiedy mój wówczas 9 letni Syn Oleś zachorował na chorobę nowotworową. Nie ma większego bólu, cierpienia i poczucia potrzeby pomocy innym jak w chwilach, kiedy ocieramy się ze śmiercią. Ona przychodzi po nasze maleńkie skarby a my zostajemy....Mój Synek jest z nami, cieszy się życiem, zdrowiem, które odzyskał, ale nie wszyscy mają tak jak my i dla tego staramy się pomagać Siostrze Michaeli Rak zarówno w zdobywaniu niezbędnych środków potrzebnych do prowadzenia pierwszego i jedynego hospicjum na Litwie jak również w zbieraniu funduszy na powstające hospicjum dziecięce ( również pierwsze)

W wakacje Olek po raz pierwszy odwiedził siostrę w Wilnie, tak bardzo się polubili, że siostra mianowała go oficjalnym ambasadorem budowy hospicjum dziecięcego. Jego Ekscelencja Pan Ambasador i my jego rodzina z góry dziękujemy za dary dobrych serc w imieniu wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują.

Buziaki i Bóg zapłać ;)"

- Razem z Sebastianem oraz duchowym wsparciem siostry Michaeli serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców Ziemi Łomżyńskiej do udziału w tej pięknej akcji. Tak naprawdę wystarczy, aby każdy z nas odmówił sobie jednej, maleńkiej przyjemności, inwestując w tym miejscu przysłowiową „złotówkę” na wybrany z wymienionych produktów. Pomóżmy naszym rodakom, którzy zmagają się z ogromnym cierpieniem, a w swoim bólu są tak bardzo daleko od nas. Jako Organizator Wyborów Miss Ziemi Łomżyńskiej wspólnie z tegorocznymi Finalistkami, już dziś rozpoczynamy „uzupełnianie koszy”. Pierwsze dary zostaną świątecznie zapakowane podczas Wigilii Miss w dniu 9 grudnia br., kiedy to spotkamy się z Partnerami tego wydarzenia i tak naprawdę po raz pierwszy będziemy wszyscy mieli okazję poznać się bliżej - zachęca Kurządkowska.

Osoby prywatne pragnące włączyć się do akcji, mogą od dziś dostarczać produkty do szkoły językowej Linguo w Łomży (Aleja Józefa Piłsudskiego 95), Zambrowie (ul. Wyszyńskiego 3B), Ostrowi Mazowieckiej (ul. Kościuszki 9) i Kolnie (ul. Konopnickiej 4).

Galeria zdjęć

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu