wloskie-wieczory dom lomza
czwartek, 07 grudnia 2017 14:52

Pierwsze umowy na bony szkoleniowe w powiecie łomżyńskim podpisane

Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Pierwsze umowy na bony szkoleniowe w powiecie łomżyńskim podpisane fot. Starostwo Powiatowe Łomża
Pierwszych sześciu uczestników projektu pn. „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki 3.2.1 RPO" podpisało dziś w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łomży umowy na bony szkoleniowe. Kolejne mają podpisać je do jutra.

brico lomza

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Powiatu Łomżyńskiego w osobach Elżbiety Parzych - Starosty Łomżyńskiego i Lecha Szabłowskiego - Wicestarosty oraz Agnieszka Muzyk - zastępca prezydenta Miasta Łomża, które jest liderem projektu, a także przedstawiciel firmy szkoleniowej Linguo z Łomży, koordynatorzy projektu z ramienia Powiatu Edyta Zawojska i Joanna Zaorska, pracownik biura projektu z ramienia Powiatu Emilia Rosiak oraz uczestnicy projektu.

Starosta Elżbieta Parzych powitała wszystkie przybyłe osoby oraz krótko przedstawiła cel spotkania. Następnie o projekcie i stanie jego realizacji w powiecie łomżyńskim opowiedział Wicestarosta Lech Szabłowski.

Do godz. 12.00 1 grudnia br. do Starostwa Powiatowego w Łomży wpłynęło łącznie 550 wniosków, w tym do działania:
a) 3.2.1 – 376 (studia podyplomowe, kursy językowe i informatyczne oraz kursy kompetencji ogólnych),
b) 3.2.2 – 174 (kursy umiejętności zawodowych, kursy kwalifikacji zawodowych).

Największym zainteresowaniem uczestników w ramach Działania 3.2.1 cieszą się studia podyplomowe (w kierunkach edukacyjnych oraz finanse i rachunkowość) oraz kursy językowe (angielski i niemiecki). Natomiast w ramach kompetencji ogólnych – kursy przygotowujące do matury.

Wicestarosta krótko omówił też kierunki diagnozy potrzeb subregionu łomżyńskiego w kontekście wspierania kształcenia ustawicznego, która to jest dokumentem kluczowym przy udzielaniu bonów szkoleniowych.

Z kolei wiceprezydent Łomży Agnieszka Muzyk podkreślała ważność tego projektu dla rozwoju społecznego i gospodarczego całego Subregionu.

Na dzień dzisiejszy pozytywnie zweryfikowanych zostało 17 osób. 6 osób stawiło się dzisiaj na oficjalne podpisanie umów. Pozostałe 11 prawdopodobnie podpisze umowy do końca tego tygodnia tj. do 8 grudnia br. Są to umowy trójstronne, które podpisywane są przez Operatora, który reprezentuje Starosta i Wicestarosta, Uczestnika projektu, a także Wykonawcę usługi czyli instytucję, w której uczestnik chce realizować swój bon.

Projekt jest realizowany w partnerstwie dziewięciu podmiotów, wśród których znalazło się miasto Łomża (Lider), siedem powiatów: zambrowski, łomżyński, kolneński, wysokomazowiecki, hajnowski, bielski, siemiatycki oraz Łomżyńska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo – technicznych NOT w Łomży.

Na podst. inf. Starostwa Powiatowego w Łomży

7 komentarzy

 • Odpowiedz OleOle czwartek, 07 grudnia 2017 15:43 Umieszczone przez: OleOle

  Po co mi bon?
  Wyjechać stąd i nie wrócić tu już

 • Odpowiedz +++ czwartek, 07 grudnia 2017 15:49 Umieszczone przez: +++

  @ OleOle

  tam zanim dostaniesz bon jest selekcja jak na rampie w Oświęcimiu (taki obóz przejściowy) ci bardziej pomocni otrzymają bon na lepszą wegetację a inni mniej użyteczni już nie

  bo ktoś musi mieć złudną nadzieję by cudzym kosztem swoje nadzieję spełnił ktoś inny

 • Odpowiedz Ania W czwartek, 07 grudnia 2017 16:38 Umieszczone przez: Ania W

  NOT - super że napisaliście projekt którym inni mogą się pochwalić

 • Odpowiedz na progu +++ trzech króli +++ których nie było w Betlejem bo w Betlejence byli lewaccy astrolodzy patrzący w niebo nie w prawo kanoniczne czwartek, 07 grudnia 2017 16:54 Umieszczone przez: na progu +++ trzech króli +++ których nie było w Betlejem bo w Betlejence byli lewaccy astrolodzy patrzący w niebo nie w prawo kanoniczne

  @ Ania W

  to jest tak samo jak w popisach krasomówczych które z ambony wygłaszał ks.Sołowianiuk - taki biblijny "Cymbał brzmiący" klasyczną łaciną i greką a miłości do Boga i Ludu Bożego w nim tyle co kot napłakał - więc kiedy wychodził na popis krasomówczych peanów na cześć księdza takiego czy innego zawsze mówił do zgromadzonych w Kościele że staraniem księdza takiego a takiego zrobiono to i tamto ...


  ... rozumiesz ci egocentrycy używali ludzi jak narzędzi przyzwyczaili się ich dokonania wykonane z ich ofiary przypisywać sobie

  Chrzanowski jest reprezentantem wyższej szkoły kultu kultury religijnego środowiska skażonEGO tą zaborczą duchowością która w Kościele zawsze dawała świadectwa tego jak jest fajnie !!!!!!!!!!iiiiiiiiiii nigdy nie dawała świadectwa jak jest naprawdę

 • Odpowiedz na progu +++ trzech króli +++ których nie było w Betlejem bo w BetlejeMce byli lewaccy astrolodzy patrzący w niebo nie w prawo kanoniczne czwartek, 07 grudnia 2017 16:57 Umieszczone przez: na progu +++ trzech króli +++ których nie było w Betlejem bo w BetlejeMce byli lewaccy astrolodzy patrzący w niebo nie w prawo kanoniczne

  Ania W

  bo tacy uczą się języków obcych a nawet martwych nie po to by służyć ludziom ale by im służono a Jezus mówił nie tak będzie między wami !!!!!!!!!!!

 • Odpowiedz radosławUM piątek, 08 grudnia 2017 10:50 Umieszczone przez: radosławUM

  Natomiast w ramach kompetencji ogólnych – kursy przygotowujące do matury.
  Nadmienię, że nie mieści się to w założeniach projektu. Naginanie prawa już na samym początku, mam nadzieję, że zostanie to sprostowane.

 • Odpowiedz ktojakkto piątek, 08 grudnia 2017 11:24 Umieszczone przez: ktojakkto

  kursy przygotowujące do matury realizują nauczyciele szkół średnich.....podlegli pod Wiceprezydent Muzyk....element kampanii pytam się?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu