dom lomza
poniedziałek, 19 grudnia 2011 09:22

Śniegu na święta nie będzie

Napisała  PaW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W tym roku piękne, ośnieżone krajobrazy możemy podziwiać, przynajmniej na razie, tylko na zdjęciach. W tym roku piękne, ośnieżone krajobrazy możemy podziwiać, przynajmniej na razie, tylko na zdjęciach. fot. internet
Wiele wskazuje na to, że tegoroczne Boże Narodzenie może być najcieplejszym od lat. O śniegu możemy zapomnieć co najmniej do Nowego Roku. W Łomży temperatura w święta wyniesie od 2 do 4 stopni na plusie.

Na biały puch, zwiastujący prawdziwą zimę i dodający uroku nadchodzącym świętom czeka wielu łomżyniaków- tych najmłodszych i tych starszych.

Wygląda jednak na to, że w tym roku na opady śniegu przyjdzie nam poczekać znacznie dłużej.

Wg synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w tym tygodniu najzimniej będzie we wtorek- wtedy termometry w Łomży pokażą -3 stopnie C.

Cały tydzień będzie jednak ciepły i w wiglijną sobotę możemy spodziewać się 2 stopni na plusie. Taka sama temperatura utrzyma się pierwszego dnia świąt, a bożonarodzeniowy poniedziałek będzie wręcz zachęcał do spacerów- termometry pokażą 4 stopnie C, a zza chmur wyjrzy słońce.

Synoptycy nie przewidują w Łomży opadów śniegu co najmniej do 4. stycznia.

Chociaż tegoroczny grudzień jest naprawdę ciepły, daleko mu jednak do rekordowych temperatur z 1989 roku. 19. grudnia 1989 roku mieszkańcy Tarnowa na termometrach mogli zobaczyć aż 19,5 stopnia na plusie. To "grudniowy rekord ciepła" w Polsce.

4 komentarzy

 • Odpowiedz Władek poniedziałek, 19 grudnia 2011 10:50 Umieszczone przez: Władek

  A ja mogę się założyć że będzie śnieg!Już dawno tak mnie nie darła lewa noga jak teraz! Zima będzie na 100 procent 22 grudnia!

 • Odpowiedz zoomie poniedziałek, 19 grudnia 2011 12:27 Umieszczone przez: zoomie

  i bardzo dobrze! nie mam zamiaru, tak jak w tamtym roku, latać z łopatą jak głupek jakiś, a potem w oczyszczone miejsce wjedzie jakiś baran i puchę cieszy!!!!!!!

 • Odpowiedz wakahiko poniedziałek, 19 grudnia 2011 15:10 Umieszczone przez: wakahiko

  zoomie ja na takim baranie połamałem plastikową łopatę, dlatego polecam drewniane ze sklejki, są trwalsze.

 • Odpowiedz Renato czwartek, 14 sierpnia 2014 16:58 Umieszczone przez: Renato

  25/12/2012 o 21:00 Tłumaczę właśnie napisy do Hawaii Five-0 3d711 mam połowę, jak ktoś ma info gdzie można spardwzać czy ktoś nad tym już pracuje to proszę o info. Jeżeli ktoś chce zacząć to polecam od końca połączymy siły ;)

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu