dom lomza
czwartek, 08 lutego 2018 09:14

Czytelniczka apeluje: Zróbcie coś z tym przejściem!

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Czytelniczka apeluje: Zróbcie coś z tym przejściem! fot. Archiwum MyLomza.pl
Wczoraj, krótko po wypadku na ul. Zawadzkiej, gdzie na przejściu dla pieszych potrącone zostało dziecko, na redakcyjną skrzynkę mailową trafił list od naszej Czytelniczki, Pani Izabeli. Zwraca się ona do naszej redakcji z prośbą o poruszenie w Urzędzie Miejskim kwestii sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. List przekazaliśmy do ratusza i czekamy na reakcję.

Jak słusznie wskazuje Pani Izabela, przejście dla pieszych przez ulicą Zawadzką z ulicy Prusa w kierunku Mazowieckiej to jedno z najbardziej niebezpiecznych dla pieszych miejsc w Łomży. Wypadki zdarzają się tu częściej niż w innych miejscach, co powinno wzbudzić także większe zainteresowanie władz Łomży, które bardzo często podkreślają, że bezpieczeństwo jest dla nich kwestią priorytetową.

Pani Izabela zwraca się z pytaniem o możliwość wykonania na tym przejściu sygnalizacji świetlnej. Naszym zdaniem swoją rolę świetnie spełniłaby tu sygnalizacja włączana na żądanie pieszego, która nie powodowałaby nadmiernych utrudnień w ruchu pojazdów. Pytanie, czy prezydent Mariusz Chrzanowski podziela tę opinię, a jeśli tak, to czy byłby skłonny na najbliższą sesję złożyć wniosek o przesunięcie odpowiednich środków w budżecie na ten cel. Skoro można było przesunąć 160 tys. na rowery... Sygnalizacja włączana na żądanie byłaby zapewne tańsza.

Mamy nadzieję, że nie potrzeba kolejnego wypadku z udziałem dzieci, a takich w tym miejscu jest najwięcej, bo przez to przejście wiedzie najkrótsza droga z ul. Prusa do Szkoły Podstawowej Nr 9, aby doczekać się na reakcję władz miasta. Każdy kolejny wypadek może przecież okazać się śmiertelny w skutkach. Czy na to czekają władze Łomży?

Mamy też nadzieję, że łomżyńscy radni jednogłośnie poprą taki wniosek, o ile do nich trafi. Sami zresztą mogą także złożyć wniosek do prezydenta w tej sprawie. Proponujemy, aby taki wniosek w imieniu radnych złożyła przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Rodziny Wanda Mężyńska, a podpisy pod nim złożyli wszyscy radni. Na co dzień różnicie się Państwo w wielu sprawach, ale pokażcie, że potraficie też wznieść się ponad te podziały dla wyższego dobra. To taka nasza prośba, do której poczuliśmy się upoważnieni listem od naszej Czytelniczki (nazwisko znane redakcji), którego treść przekazujemy poniżej:

Witam. Mam pytanie czy wasz portal mógłby poruszyć w urzędzie miasta sprawę zrobienia sygnalizacji świetlnej na przejściu między ulicą Mazowiecką a Prusa. Codziennie rano przejścia" pilnuje " policja aby dzieci bezpiecznie dotarły do szkoły. Jedne dzieci idą do sp nr 1 drugie do sp nr 9 czy nawet do przedszkola ( te akurat idą z rodzicami). Przez te przejście prowadzę dziecko do szkoły i obserwuje pracę policjantów. Same siedzenie w samochodzie nie wiele pomaga.Miałam podobną sytuację (z dzisiejszego wypadku ) że jeden samochód mnie przepuścił drugi zahamował w ostatniej chwili. Tylko wiem jak jest na tej ulicy i nie przechodzę za nim nie wyjze zza samochodu. Policja nawet nie zareagowała. Rano policja jest ale po południu dzieci też z tych szkół wracają i to często same. Takich sytuacji było tam na prawdę dużo tylko nie tak tragicznych jak dzisiaj. Możecie zobaczyć sami jak wygląda to rano, jak się wszyscy zmotoryzowani spieszą do pracy. Proszę pomóżcie.

53 komentarzy

 • Odpowiedz Chinolina czwartek, 08 lutego 2018 09:20 Umieszczone przez: Chinolina

  Dokładnie! Tego już za wiele, cierpią niewinni ludzie w tym dzieci !!! Przecież mozna tego uniknąć...

 • Odpowiedz Kierowca2 czwartek, 08 lutego 2018 09:21 Umieszczone przez: Kierowca2

  Nie tylko światła na przejściu, ale też należy edukować kierowców (paradoksalnie, powinni być już wyedukowani, bo papier mają). Mandaty niech posypią się za wyprzedzanie na przejściach, bo to plaga w Łomży.

 • Odpowiedz elo czwartek, 08 lutego 2018 09:47 Umieszczone przez: elo

  Powinno być tam zlikwidowane przejście, a jak chcemy być naprawdę nowocześni i praktyczni to powinna być KŁADKA nad jezdnią.

 • Odpowiedz cicha czwartek, 08 lutego 2018 09:49 Umieszczone przez: cicha

  Jak Policja może pilnować porządku, gdy sami łamią przepisy. Dziś jest czwartek a ja w tym tygodniu już dwa razy mało nie zostałam przejechana na pasach przez Nich. Raz przechodząc na pasach przy rondzie W.Lutosławskiego a drugi na ul. Nowogrodzkiej.

 • Odpowiedz Dziura czwartek, 08 lutego 2018 09:49 Umieszczone przez: Dziura

  Moim zdaniem powinni też coś zrobić z tym starym kolizyjnym skrzyżowaniem Wojska Polskiego/Sikorskiego. Ile jeszcze tam będzie wypadków? Mamy 21 wiek, wszędzie powinny być bezkolizyjne skrzyżowania, a nie światła się zepsują jak w tamtym roku i szukaj starych części nie wiadomo ile czasu. Łomża to jedna wielka dziura.

 • Odpowiedz kierowca.pl czwartek, 08 lutego 2018 09:55 Umieszczone przez: kierowca.pl

  Żadne światła, nic z tych rzeczy.
  Zwiększyć kary a recydywistów wysyłać na przymusowe leczenie psychiatryczne i będzie okey.

 • Odpowiedz Mama czwartek, 08 lutego 2018 09:56 Umieszczone przez: Mama

  Ja też jestem za kładka nad jezdnia. To byłoby idealne rozwiązanie problemu...

 • Odpowiedz lomzyk czwartek, 08 lutego 2018 09:56 Umieszczone przez: lomzyk

  Racja, zamiast tłumaczyć pieszym, że samochód nie zatrzyma się na odcinku 5m (jadąc z przepisową prędkością - szczególnie zimą), że nawet jak na prawym pasie zatrzyma się samochód przepuszczając pieszego, to należy odwrócić głowę w lewą stronę, bo zawsze jakiś idiota może przejechać lewym pasem, to wybudujmy na każdym przejściu dla pieszych światła. Kierowców obowiązuje zasada ograniczonego zaufania, a pieszych już nie ??? Jeżeli na prawym pasie kierowca zatrzyma się i wpuści pieszego, to ten powinien tez się upewnić czy może bezpiecznie przejść przez oba pasy, a nie z klapkami na oczach iść na oślep. Czy naprawdę ułamek sekundy jest ważniejszy od życia i zdrowia? Wracając do świateł. Na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Małachowskiego światła są, i co, no i nic! Piesi mają w dupie światła i przechodzą na czerwonym jak i kiedy im pasuje. Kierowcy święci nie są to też prawda.

 • Odpowiedz Mandaty czwartek, 08 lutego 2018 10:03 Umieszczone przez: Mandaty

  Tłuc mandaty. Światła i kładki to nie remedium na debili za kierownicami.

 • Odpowiedz olsza3222 czwartek, 08 lutego 2018 10:05 Umieszczone przez: olsza3222

  Dzieci należy pilnować, 3 letnie chodzi same przed matką samowolnie i tak się dzieje. Święte krowy na pasach.

 • Odpowiedz olsza3222 czwartek, 08 lutego 2018 10:05 Umieszczone przez: olsza3222

  Dzieci należy pilnować, 3 letnie chodzi same przed matką samowolnie i tak się dzieje. Święte krowy na pasach.

 • Odpowiedz lomzyk czwartek, 08 lutego 2018 10:11 Umieszczone przez: lomzyk

  Dodam tylko, że kiedyś również wpuściłem kobietę na przejście. Tylko tej Pani trzeźwość umysłu uratowała jej życie. Od tamtej pory na dwupasmówkach nie przepuszczam nikogo. Dla jego dobra.

 • Odpowiedz Czytelnik czwartek, 08 lutego 2018 10:12 Umieszczone przez: Czytelnik

  @olsza3222
  A kierowcy niech nie zapierdzielają, tylko mają oczy otwarte i mózg uruchomiony, a nie jak koń ze ślepiami przed sobą z jednym celem i gazem do dechy.

 • Odpowiedz olsza3222 czwartek, 08 lutego 2018 10:17 Umieszczone przez: olsza3222

  @Czytelnik
  Racja, ale nie można obwiniać tylko kierowców, którym ta prosta droga sie podoba :/

 • Odpowiedz obserwator czwartek, 08 lutego 2018 10:18 Umieszczone przez: obserwator

  bedzie spokój i porzadek tylko trzeba wczesniej wylapac tych burakow co na przejsciu dla pieszych wyprzedzają to on nie widzial ze na jednym pasie zatrzymali sie auta pewnie zamiast mozgu ma błoto mysle ze w pierdlu naucza skur....a jezdzic

 • Odpowiedz real czwartek, 08 lutego 2018 10:18 Umieszczone przez: real

  Jako kierowcę strasznie mnie denerwuje jak matka prowadzi wózek z dzieckiem przez jezdnię i coś grzebie w smartfonie. Czy taka matka rzeczywiście opiekuje się dzieckiem jak należy?

 • Odpowiedz olsza3222 czwartek, 08 lutego 2018 10:18 Umieszczone przez: olsza3222

  @Czytelnik
  Racja, ale nie można obwiniać tylko kierowców, którym ta prosta droga sie podoba :/

 • Odpowiedz poruszak czwartek, 08 lutego 2018 10:22 Umieszczone przez: poruszak

  Krzyczcie dalej to zrobią oznakowanie przejścia jak na Piłsudskiego. Po zmroku oślepia kierowców i nie widać czy ktoś na przejściu stoi. Żeby to jeszcze na przycisk było, miga znaczy ktoś nacisnął i chce iść.
  Trzeba się dobrze przyglądać czy ktoś nie wyjdzie zza oślepiającego światła.

 • Odpowiedz elia czwartek, 08 lutego 2018 10:23 Umieszczone przez: elia

  no tak a dzisiaj passat szaleje na 61 i gania tiry

 • Odpowiedz dreptaczek czwartek, 08 lutego 2018 10:38 Umieszczone przez: dreptaczek

  Kładki ok i najlepiej dwupoziomowe skrzyżowania, ale nas na to chyba nie stać. Nie wiem.

  Na Rządowej przy Krótkiej słup pokrakę przestawić kilka metrów dalej na trawnik. Były tam już wypadki śmiertelne i nic jak stoi tak stoi, a urzędnicy z miasta i z elektrowni mają to w d.... Pan naczelnik Piotr też nic nie wnioskuje. Kierowcy i piesi nie widzą się wzajemnie i nagle pieszy zza słupa nagle znajduje się przed samochodem.

 • Odpowiedz re re czwartek, 08 lutego 2018 10:39 Umieszczone przez: re re

  Radni też w stołki coś puszczają i tego wyżej nie widzą.

 • Odpowiedz Taka prawda czwartek, 08 lutego 2018 10:54 Umieszczone przez: Taka prawda

  Przecież to matka szła z trójką dzieci mając tylko dwie ręce.

 • Odpowiedz tolek czwartek, 08 lutego 2018 11:19 Umieszczone przez: tolek

  Powinien być przepis uregulowany prawnie. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych i widząc że zbliża się pieszy Nakaz natychmiastowego zatrzymania się pojazdem jak jest w innych krajach/

 • Odpowiedz Julek czwartek, 08 lutego 2018 12:01 Umieszczone przez: Julek

  Również jestem za kładką nad jezdnią. Dobre rozwiązanie dla kierowców i pieszych

 • Odpowiedz 123 czwartek, 08 lutego 2018 12:11 Umieszczone przez: 123

  @ tolek


  Jak wejdzie w życie taki przepis w Polsce, to dopiero zaczną się wypadki na jezdniach o kilku pasach ruchu.

 • Odpowiedz no name czwartek, 08 lutego 2018 13:01 Umieszczone przez: no name

  123 nie strasz nie strasz, w wielu krajach tak jest i to działa.

 • Odpowiedz 123 czwartek, 08 lutego 2018 13:04 Umieszczone przez: 123

  Działa, ponieważ myślą zarówno kierowcy jak i piesi. W Polsce, a szczególnie w Łomży nie myśli nikt i takie są efekty. Ja nikogo nie straszę, a opieram się na obserwacjach, co się dzieję na naszych drogach.

 • Odpowiedz Ajwaj czwartek, 08 lutego 2018 13:20 Umieszczone przez: Ajwaj

  Widzę że wypowiada się tu pełno osób niemających prawa jazdy... Wina kierowcy nie podlega zadnej dyskusji, ale trzeba mieć świadomość że każdy będzie miał kiedyś gorszy dzień, kiedy nie pomyśli, nie zauważy a wtedy o tragedię nietrudno. Dlatego też obowiązkiem pieszego jest zachować zdrowy rozsądek i mieć ograniczone zaufanie do kierowców. A tymczasem jak widzę gdy wielu ludzi wchodzi bezrozumnie na jezdnię pod koła samochodów niepatrząc czy coś jedzie czy nie, to aż coś mnie trafia. Pal licho jak to ma miejsce za dnia gdy jest dobra widoczność, gorzej jak wieczorem, na słabo oświetlonym przejściu, po opadach deszczu/śniegu wchodzi taki bezrozumny pieszy na jezdnię i liczy że ciężarówka czy bus wyhamuje na długości 1m na śliskiej nawierzchni. A potem lament, bo tragedia. Myślmy na drodze, bardzo proszę. Zarówno my piesi, jak i kierowcy. Zasada ograniczonego zaufania to absolutna podstawa. Mnie to już kilka razy uratowało życie, bo mimo że jedno auto mnie przepuszczało, to powoli idąc patrzyłem co się dzieje za tym autem na drugim pasie. Dzięki temu mogłem zareagować i cofnąć się gdy auto z drugiego pasa gnało. Bez spojrzenia byłbym już dawno martwy.

 • Odpowiedz Mandaty czwartek, 08 lutego 2018 13:22 Umieszczone przez: Mandaty

  @123
  Żeby coś było lepiej, trzeba coś zmienić. A jeśliby idioci nie stosowali się do tego to wlepiać mandaty z karami takimi, żeby odechciało się rumakowania. Sama świadomość wysokich kar odstraszyłaby od dzikich praktyk. Rosja silna w większości społeczeństwa, brak umiejętności przyznawania się do błędu to i bata trzeba na bydło. Chojraki jak zapierdzielają lub inne cyrki odstawiają, ale jak policja na horyzoncie to potulni jak baranki.

 • Odpowiedz Lomzyk czwartek, 08 lutego 2018 13:44 Umieszczone przez: Lomzyk

  Policja powinna karać debili uparcie jadących lewym pasem. Nagle są zdziwieni, że przejeżdżają przez przejście dla pieszych.
  W TYM KRAJU OBOWIĄZUJE RUCH PRAWOSTRONNY!!!

 • Odpowiedz Meksyk czwartek, 08 lutego 2018 15:17 Umieszczone przez: Meksyk

  Tak na każdym przejściu światła i ronda na każdym skrzyżowaniu a kierowca musi przed przejściem dęba stawać żeby zahamować bo piesi lazą jak święte krowy myślą że im wszystko wolno trzeba się rozejrzeć i uważać bo samochód w miejscu nie za hamuje a ostatnio była akcja pieszy i co więcej mandatów piesi dostali czyli wniosek nasuwa się sam PIESI WIĘCEJ POKORY I UWAGI BO MACIE JEDNO ŻYCIE

 • Odpowiedz Kładka czwartek, 08 lutego 2018 15:23 Umieszczone przez: Kładka

  Kładka

 • Odpowiedz Zbigniew.S czwartek, 08 lutego 2018 15:57 Umieszczone przez: Zbigniew.S

  Łatwiej niż komentować jest przestrzegać przepisów prawa.W mieście jeździ się z prędkością 50km/h maksymalnie i nie wyprzedza na przejściach.Niech ta nieszczęsna sytuacja będzie przestrogą dla szybkich i wściekłych w mieście.

 • Odpowiedz jaaaa czwartek, 08 lutego 2018 15:58 Umieszczone przez: jaaaa

  Ja codziennie chodzę tędy do pracy, sama tego doświadczyłam, jeden samochód zatrzymał się przed przejściem dla pieszych żebym przeszła natomiast drugi go wyminął i prosto na mnie prawie wjechał - żebym się nie zatrzymała to tak samo jak to dziecko bym leżała, chcę jeszcze nadmienić że tym autem jechała kobieta wiozła dziecko i rozmawiała przez telefon komórkowy.

 • Odpowiedz ( ͡º ͜ʖ͡º) czwartek, 08 lutego 2018 16:04 Umieszczone przez: ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Kładkę zróbcie jak nie potraficie chodzić !!!

 • Odpowiedz baczny krytyk policji czwartek, 08 lutego 2018 16:42 Umieszczone przez: baczny krytyk policji

  POlicja zamiast ustawiać się w okolicach przejść dla pieszych urządza błyskoteki na skrzyżowaniach, albo POluje na łatwy łup w POstaci przekroczenia prędkości na rogatkach miast..., a przecież tak wielu kierowców nagminnie nie tylko wyprzedza, ale też omija pojazdy zatrzymujące się przed nimi w celu przepuszczenia pieszych i oni najczęście zupełnie nie wiedzą, że POpełniają jedno z najgroźniejszych dla bezpieczeństwa wykroczeń, wystarczy tylko ustawić się, zatrzymymać i ukarać..., gdyby zamiast owych idiotycznych błyskotek POlicjanci przyłapali kilku wyprzedzających na przejściach POżytek byłby niewspółmiernie większy

 • Odpowiedz Tom czwartek, 08 lutego 2018 17:48 Umieszczone przez: Tom

  Kiedy w końcu kierowcy uświadomią sobie, że tak właśnie kończy się niepotrzebna uprzejmość wobec pieszych. Jakby kierowca nie zatrzymał się i nie zaprosił pieszych na przejście, gdzie zanim i obok niego sznur samochodów, to by do tego nie doszło, bo prawdopodobnie taka właśnie sytuacja miała miejsce. Przepisy mówią wyraźnie, że ustępujemy pierwszeństwa pieszemu który znajduje się na przejściu a nie na chodniku

 • Odpowiedz Oko czwartek, 08 lutego 2018 18:22 Umieszczone przez: Oko

  Wyprzedzanie przed lub na przejsciu dla pieszych jest świadomym stwarzaniem sytuacji zagrozenia zdrowia i życia, dlatego powinno być SZCZEGÓLNIE karane i monitorowane przez policję.

 • Odpowiedz polskie obozy czwartek, 08 lutego 2018 18:35 Umieszczone przez: polskie obozy

  Tom
  nie piernicz głuPOt, aktualne przepisy nakazują ustąpienie pierwszeństwa pieszym znajdującym się jeszcze przed pasami:
  Art. 1.
  W ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137, z późn. zm.1)) wprowadza się następujące zmiany:
  1) w art. 2 pkt 23 otrzymuje brzmienie:
  „23) ustąpienie pierwszeństwa – powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić innego kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości, a pieszego – do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku lub – w przypadku oczekiwania na możliwość wejścia na przejście dla pieszych – powstrzymania się od wejścia na nie

 • Odpowiedz ZOMO czwartek, 08 lutego 2018 19:48 Umieszczone przez: ZOMO

  Jeszcze jak nie wyszedł z domu ty musisz stać na pasach i czekać na niego bo jak wyjdzie to się rozpędzi tak że nie wyrobi się zatrzymać na chodniku tylko od raz wleci na drogę łoooooooo co za czasy , chcesz się zabić to idź na most lub do piwnicy a nie komuś pod koła się rzucasz i myślisz że wyłudzisz trochę odszkodowania.

 • Odpowiedz Via Zawadzka czwartek, 08 lutego 2018 19:57 Umieszczone przez: Via Zawadzka

  Główna droga miasta przecięta głównym ciągiem pieszym (Kościół, galeria, park, Park Wodny, szkoły za chwilę bloki deweloperów). Dla tylu użytkowników warto wykonać KŁADKĘ/KI z windą - te podatki opłaca się wydać. Nawet wysoki koszt ma się nijak do życia ludzkiego. Każdy to zaakceptuje. Wszyscy zagłosują.
  Kładka Via Zawadzka wygra każde wybory. Kto pierwszy ten lepszy. Opozycja czy koalicja ?

 • Odpowiedz prawda777 czwartek, 08 lutego 2018 20:05 Umieszczone przez: prawda777

  Jest w tym coś, że jak kierowca na prawym pasie nagle zatrzyma się a ty jedziesz lewym nawet 50km to nie jesteś w stanie tego zauważyć i zareagować natychmiast. Samemu mi się to zdarzyło i nagle myślenie dobrze że to nie rowerzysta wjechał. A prędkość była niewielka. I nie wyprzedzałem. Każdy chyba musi uważać, bo niestety ludzki błąd prowadzi do tragedii.
  Może żeby był większy dystans linii przed którą auta muszą się zatrzymać od przejścia to było by bezpieczniej.

 • Odpowiedz Osa czwartek, 08 lutego 2018 20:32 Umieszczone przez: Osa

  Po co mają się główkowac nad przejściem, lepiej robić światła przy każdym kościele!To jest dopiero chore

 • Odpowiedz obsrywator czwartek, 08 lutego 2018 20:50 Umieszczone przez: obsrywator

  polskie obozy - bardzo się cieszę, że zadałeś/aś sobie trudu, żeby znaleźć ten paragraf, tylko czy go zrozumiałeś/aś?
  no name - lepiej żeby taki przepis w Łomży nigdy nie wszedł w życie bo miejsc w więzieniach zabraknie i na cmentarzach...

 • Odpowiedz media czwartek, 08 lutego 2018 22:45 Umieszczone przez: media

  I znowu BL. Nawet u siebie nie potrafią jeździć.

 • Odpowiedz Tom czwartek, 08 lutego 2018 22:55 Umieszczone przez: Tom

  kolega- polskie obozy- to chyba znalazł projekt nowych zmian bo z tego co wiem to chyba nie weszło to w życie

 • Odpowiedz Czytający piątek, 09 lutego 2018 01:32 Umieszczone przez: Czytający

  Polskie obozy@
  przeczytaj jeszcze raz przepisy może zrozumiesz
  Przepisy obowiązują również pieszych,pieszy nie może wejść na przejście bezpośrednio przed pojazd.
  Pierwszeństwo ma jak jest na przejściu, a nie zanim wejdzie na nie !!!

 • Odpowiedz asd piątek, 09 lutego 2018 08:01 Umieszczone przez: asd

  A co taki dzieciak wie o przepisach? Trochę tu winna mamusia.

 • Odpowiedz renifer piątek, 09 lutego 2018 08:09 Umieszczone przez: renifer

  Kładka albo przejście podziemne?

 • Odpowiedz ELLA piątek, 09 lutego 2018 08:35 Umieszczone przez: ELLA

  No właśnie czekanie na pieszego znajdującego się jeszcze nie na pasach!!!!!
  Tak zrobiłam, pan wszedł na pasy zaczął w moim kierunku stukać w głowę , krzyczeć coś złośliwie , gestykulować rękami. Nie skończył nawet jak już się skończyły pasy dla pieszych. A ja czułam się upokorzona że przepuściłam uprzejmie pieszego.

 • Odpowiedz grzech polski piątek, 09 lutego 2018 09:20 Umieszczone przez: grzech polski

  przePiS mówi wyraźnie:
  23) ustąpienie pierwszeństwa – powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić innego kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości, a pieszego – do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku lub – w przypadku oczekiwania na możliwość wejścia na przejście dla pieszych – powstrzymania się od wejścia na nie
  ...rozumiecie po polskiemu, czy tylko po PiSlamsku..?

 • Odpowiedz Pan_Adwokacik piątek, 09 lutego 2018 14:10 Umieszczone przez: Pan_Adwokacik

  A ja to Wam powiem tak:

  Prawo o ruchu drogowym - art.26 - kierujący pojazdem który zbliża się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności.

  Mało kto w Łomży o tym pamięta zwłaszcza na Zawadzkiej i na Piłsudskiego...

  Widząc pieszego zbliżającego do przejścia, kierujący ma obowiązek zwolnić. (...) Jeżeli zachowanie pieszego sugeruje zamiar wejścia na przejście, to kierujący ma obowiązek zatrzymania pojazdu - Wyrok WSA w Bydgoszczy IISA/BD175/17.

  I co z tego, że pieszy stojący na przejściu lub zbliżając się do przejścia nie ma pierwszeństwa...

  Kierujący pojazdem dojeżdzając do przejścia dla pieszych winien przewidzieć możliwość podjęcia przez pieszych zachowań niezgodnych z normami prawa o ruchu drogowym - wyrok Sądu Najwyższego z 16-10-2012 (sygn: VKK423/11)

  To chyba wszystko już jasne?

 • Odpowiedz Realista2 wtorek, 13 lutego 2018 01:51 Umieszczone przez: Realista2

  Panie nie Adwokacik nie wprowadzaj pan swojego prawa bo takie nie istnieje.
  Kolejny "mądry inaczej",który swoją nadinterpretacją przepisów robi ludziom wodę z mózgu,będziesz miał na sumieniu życie kolejnych pieszych.
  Zrozum,bo do ciebie nie dociera auto które waży 1-2 ton nie zatrzyma się w miejscu
  Jeżeli twierdzisz inaczej to zrób eksperyment,wyjdź na przejście 10m przed zbliżającym się samochodem...cieżarowym.
  Powodzenia
  Niedługo pociągi będą musiały zachować szczególną ostrożność bo Pan pieszy zbliża się do torów...

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu