dom lomza
piątek, 09 lutego 2018 07:58

"Słodki Ratusz" i propozycje zmian w funkcjonowaniu MRM [FOTO]

Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
"Słodki Ratusz" i propozycje zmian w funkcjonowaniu MRM [FOTO] fot. UM Łomża
Podczas czwartkowej sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży młodzi radni zaproponowali m.in. zmiany w statucie określającym zasady jej funkcjonowania. Po obradach jej reprezentanci: Mateusz Zdrodowski, Jędrzej Lutostański, Piotr Krakowiecki i Wiktor Walewski przeprowadzili akcję „Słodki Ratusz z MRM", w trakcie której częstowali pracowników Urzędu Miejskiego pączkami. Jak podkreślają, takie inicjatywy to dla nich czysta przyjemność i zapowiadają, że będzie ich coraz więcej.

Z pączkami młodzi radni odwiedzili między innymi zastępcę Prezydenta Łomży Agnieszkę Muzyk.

– Cieszę się, że te młode osoby potrafią łączyć wysokie wyniki w nauce z aktywnym życiem społecznym – mówiła odpowiedzialna m.in. za oświatę w Łomży Agnieszka Muzyk.

Docenia również projekt zmian w statucie Młodzieżowej Rady Miejskiej, zaproponowany podczas dzisiejszych obrad. Zgodnie z nimi Młodzieżową Radę Miejską mieliby tworzyć jedynie uczniowie szkół ponadpodstawowych, a nie jak dotychczas również likwidowanych gimnazjów i studenci uczelni wyższych. Ponadto kadencja MRM miałaby trwać nie jak obecnie 2 lata licząc od dnia wyboru, tylko 20 miesięcy od września do maja, zaś wybory odbywałyby się co dwa lata w czerwcu. W celu wprowadzenia tych zmian młodzi radni są za skróceniem obecnej kadencji.

– To ważne, że młodzież sama dostrzega, co należy zmienić, by ich działalność była jak najbardziej prężna i efektywna – dodaje zastępca Prezydenta Agnieszka Muzyk.

Proponowane zmiany w statucie musi zatwierdzić jeszcze „dorosła" Rada Miejska. Jej przewodniczący Wiesław Grzymała był obecny podczas czwartkowych obrad Młodzieżowej Rady Miejskiej.

UM Łomża

Galeria zdjęć

5 komentarzy

 • Odpowiedz real piątek, 09 lutego 2018 08:28 Umieszczone przez: real

  Wreszcie coś konkretnego zrobili! A tak na poważnie, to nadal uważam, że to atrapa fasadowa. Tak samo jak rady seniorów, juniorów, pełnosprawnych inaczej oraz wszystkie inne.

 • Odpowiedz gorgofon piątek, 09 lutego 2018 08:50 Umieszczone przez: gorgofon

  Praca w urzędzie miasta wygląda tak:interesanci siedzą pod drzwiami w kolejce a urzędnicy non stop paradują przed nimi ze szklankami i czajnikami do toalety zamykanej na klucz.Za każdym razem od wielu lat,gdy załatwiam sprawy w urzędzie widzę te same sceny,czuję się wtedy jakbym trafił do muzeum peerelu

 • Odpowiedz Lomzykk piątek, 09 lutego 2018 10:13 Umieszczone przez: Lomzykk

  Rada młodych, seniorów, kobiet, miłośników psów, miłośników kotów,leworęcznych, heteroseksualnych i Bóg wie kogo jeszcze. Jak się nie umie rządzić to i 100 fasadowych rad nic nie pomoże.

 • Odpowiedz szoppka piątek, 09 lutego 2018 11:56 Umieszczone przez: szoppka

  Rada powołana po to aby pączki rozdawać pracownikom UM. PARODIA. Ale uczcie się uczcie jak do koryta się dostać partyjnego. Czekam na podsumowanie Waszej działalności od początku, CO WY zrobiliście dla miasta za publiczne pieniądze poprzez tę Radę Młodzieży.

 • Odpowiedz Kurp piątek, 09 lutego 2018 19:20 Umieszczone przez: Kurp

  Ale przesłodzone. Jakaż to rada, ktora nic nie czyni ino doradza. Kpina

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu