dom lomza
poniedziałek, 12 lutego 2018 07:03

Szukamy domu dla czarnej kotki [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Szukamy domu dla czarnej kotki [FOTO] fot. Joanna Osińska
Kto jest właścicielem czarnej kotki? Gdzie jest jej dom? Ponad dwa tygodnie temu pojawiła się wśród bloków przy ul. Mazowieckiej w Łomży, gdzie błąkała się bez celu. Okazało się, że musiała mieć właściciela, co stwierdził lekarz weterynarii. Teraz szukamy jej domu i liczymy na Waszą pomoc.

Czarna kotka znalazła sobie schronienie pod jednym z balkonów, gdzie za okratowaniem czuła się bezpiecznie. Okoliczni mieszkańcy, którym los czworonoga nie jest obojętny, przygotowali jej prowizoryczny domek z kartonu ocieplony kocykami. Bardzo szybko zgłosili się również do spółdzielni "Perspektywa" z prośbą o postawienie ocieplanej budy, co spotkało się z szybkim odzewem władz spółdzielni. W samą porą, bo akurat spadły temperatury i w nocy było nawet -10 stopni. Kotki nie trzeba było zachęcać do skorzystania z ciepłego schronienia ani z pożywienia przynoszonego przez ludzi.

Kotka, która początkowo nieco stroniła od obcych ludzi, dość szybko się z nimi oswoiła i zaczęła wychodzić ze swojego schronienia.

- Zauważyliśmy, że ma problem z łapką i poszliśmy do Urzędu Miasta, który wskazał lecznicę dla zwierząt "Oaza", gdzie kotką zajął się dr Adam Ołdziejewski. Okazało się, że musiała mieć właściciela, bo ma gwóźdź w łapie i była wcześniej leczona - opowiada jedna z opiekunek małej kotki.

Ludzie postanowili więc odnaleźć jej właściciela i stą ten apel. Kotka jest czarna. Ma około 1-2 lata. Jest czysta, zadbana i ufna. Nie boi się transportera ani jazdy samochodem Obecnie przebywa w lecznicy "Oaza Prywatna Lecznica Dużych i Małych Zwierząt" Adama Ołdziejewskiego. Jeżeli rozpoznajecie kotkę na zdjęciach i znacie jej właściciela powiadomcie go o tym. Możecie też udostępnić tę informację w mediach społecznościowych. Wspólnie może uda nam się odnaleźć jej dotychczasowy dom, a jeśli to się nie uda - być może znaleźć nowy.

Telefon lecznicy : 86- 216-57-72, tel. do osoby, która jest w stałym kontakcie z lecznicą: 606-369-146

Galeria zdjęć

3 komentarzy

  • Odpowiedz sierżant sztabowy poniedziałek, 12 lutego 2018 09:01 Umieszczone przez: sierżant sztabowy

    Zwierze w domu to obowiązek - gdy już się znudziło to dostało kopa w dupę.

  • Odpowiedz Polak poniedziałek, 12 lutego 2018 09:05 Umieszczone przez: Polak

    Ruski debil atakuje!

  • Odpowiedz Joseph John poniedziałek, 12 lutego 2018 22:15 Umieszczone przez: Joseph John

    A czy przypadkiem nie było ogłoszenie na słupach na Zawadzkiej na wysokości Mazowieckiej-Prusa, że kot jakiś zaginął?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu