dom lomza
poniedziałek, 12 lutego 2018 13:55

Studenccy samorządowcy w PWSIiP [FOTO]

Napisane przez  inf. prasowa
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Studenccy samorządowcy w PWSIiP [FOTO] fot. S. Chrzanowski / PWSIiP
O reformie szkolnictwa wyższego, efektywnym zarządzaniu organizacją oraz autoprezentacji rozmawiali studenccy samorządowcy podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Forum Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w Łomży.

– Samorząd studencki to miejsce, w którym wielu młodych ludzi prowadzi pierwszy trening działalności publicznej – mówił Rektor PWSIiP w Łomży, dr hab. Dariusz Surowik, witając w „Państwówce" przedstawicieli studenckich środowisk akademickich i życząc im udanych, trzydniowych obrad.

Studenccy działacze z PWSZ-etów przybyli do PWSIiP w Łomży, aby wziąć udział w dziewięciu blokach szkoleniowych. Mecenas Marcin Chałupka przedstawił zebranym założenia ustawy 2.0. – O jakości kształcenia może decydować tylko zmotywowana kadra i zaangażowani studenci – przekonywał.
Tomasz Tokarski, przewodniczący Parlamentu Studentów RP dodawał: – Przyszłością szkolnictwa wyższego są studia dualne, a PWSZ-ety już je posiadają, albo wdrażają ten model kształcenia. Ustawa nie „odcina" szkół zawodowych, ale daje im szansę. Nasze uwagi do ustawy 2.0 w większości przypadków zostały zaakceptowane. To duży plus. Cieszy mnie także to, że w radzie uczelni będzie zasiadać przedstawiciel studentów – przekonywał.

Ustawa projektowana przez MNiSW dziali uczelnie na akademickie i zawodowe. Nowe zapisy przewidują, że organami uczelni, oprócz rektora i senatu (jak było dotychczas), będzie także rada uczelni, której zadaniem będzie m.in. monitorowanie gospodarki finansowej uczelni. Rada ma składać się z 6 albo 8 członków powołanych przez Senat, wśród których wymieniany jest przewodniczący samorządu studenckiego, a 50 proc. mają stanowić osoby z poza uczelnianej wspólnoty.

Maksymilian Prusak z Parlamentu Studentów RP opowiedział zebranym, jak kształtować wizerunek w Internecie. – Najważniejsze jest zbudowanie silnego kodu na portalach LinkedIn i Facebook – mówił.
Trwająca trzy dni konferencję zorganizowali wspólnie Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Samorząd Studencki Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz Prezydium Forum Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. – Gratuluję PWSIiP w Łomży wspaniałego Samorządu Studenckiego, który działa nie tylko na arenie regionalnej, ale także ogólnopolskiej – mówił Marcin Różycki, przewodniczący Forum PWSZ, wręczając Rektorowi PWSIiP statuetkę w podziękowaniu za stwarzanie dobrych warunków do rozwoju studenckiej samorządności.

14 komentarzy

 • Odpowiedz PanTadek poniedziałek, 12 lutego 2018 14:30 Umieszczone przez: PanTadek

  wykład powinien prowadzić ten co SMSem robote załatwiał hahaha Tfuuuuu

 • Odpowiedz Paletto88 poniedziałek, 12 lutego 2018 14:33 Umieszczone przez: Paletto88

  SMSY I DRESY ! :) Odzywki i inne rozrywki !
  Czy w dzień czy w nocy, zatrudnił kumpli do administracyjnej pomocy ! Wiesc sie niesie niesłychana to ostatnia kadnencja tego .. ?Pana?

 • Odpowiedz zygmunt z bema poniedziałek, 12 lutego 2018 15:26 Umieszczone przez: zygmunt z bema

  he he maly czlowieczku szybko nicki zmieniasz co 3 minuty ???raz paletto raz tadek he he i co wiecej powiesz nudzisz sie nie masz co robic to piszesz hejterze!!!pisz tak dalej to podobnoe jak inni hejterzy bedziecie sie tlumaczyc z oszczerstw przed organami..jak pojda kolejne donosy zlozone

 • Odpowiedz praca sms poniedziałek, 12 lutego 2018 16:00 Umieszczone przez: praca sms

  a czy tu ktoś wymienił w ogole o kogo chodzi hahaha ? Oj rozumu Ci brakuje Zygmuncie z bema ;) Jak pomysłu na miasto pewnemu Panu ;)

 • Odpowiedz ( ͡º ͜ʖ͡º) poniedziałek, 12 lutego 2018 19:55 Umieszczone przez: ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Wy też czujecie ten smród na dworze ? czemu nikt nie zrobi z tym porządku ?

 • Odpowiedz Ale9999 poniedziałek, 12 lutego 2018 20:07 Umieszczone przez: Ale9999

  Smsowy niech się lepiej za robotę weźmie a nie po prokuraturach łazi, wstyd ! Pełnoletni chłopak a smsem umowę o prace...

 • Odpowiedz Wstyd i tyle poniedziałek, 12 lutego 2018 20:11 Umieszczone przez: Wstyd i tyle

  Wstyd racja ! Bezrobotnych jest wielu a umowę dostaje jeden ! Pięknie pięknie! Łomża to nasze wspólne miasto a nie grupy kolegów.

 • Odpowiedz Wtopa i tyle, tak to jest jak się wybiera chłopaka bez doświadczenia. Niby młody i panu energii się wydawał Ale w tym wszystkim się pogubił. Jego ostatnia kadencja faktycznie Ale po co to rozpamietywsc ????????????? poniedziałek, 12 lutego 2018 20:18 Umieszczone przez: Wtopa i tyle, tak to jest jak się wybiera chłopaka bez doświadczenia. Niby młody i panu energii się wydawał Ale w tym wszystkim się pogubił. Jego ostatnia kadencja faktycznie Ale po co to rozpamietywsc ?????????????

  Jak w opisie

 • Odpowiedz aneczka 123a wtorek, 13 lutego 2018 07:45 Umieszczone przez: aneczka 123a

  hej hej jedrnej osoby przeciwko dobremu prezydentowi!!!!i co bajka sie już skonczyla???

 • Odpowiedz rower fajna sprawa wtorek, 13 lutego 2018 07:47 Umieszczone przez: rower fajna sprawa

  zapytaj lepiej kto chce dzis byc goncem za 1850 zl brutto??jak za dobra kasa na budoeie ludzie nie chca pracowac!!!zaden z niego kolega koledzy dostaja dobre prace gdzie sie nie narobia a zarobia...marny hejt

 • Odpowiedz Derek777 wtorek, 13 lutego 2018 08:04 Umieszczone przez: Derek777

  nie wklejaj komentarzy co dwie minuty wybielających SMSującego. Nie wazne jaka była pensja - to publiczne pieniądze. W Łomzy jest wielu bezrobotnych, którzy by poszli pracować za mniej.

 • Odpowiedz antek91 wtorek, 13 lutego 2018 08:13 Umieszczone przez: antek91

  racja ;) opinia publiczna ma prawo osądzić Pana, który wysyłał smsy do swojego koleżki z propozycją pracy! a z propozycją pracy gdzie ? w Miejskim Ratuszu. Za nasze podatki. Jakby coś takiego zrobiła osoba z innej partii opozycyjnej to byście szczekali ile wlezie. Co z wyjasnieniem afery sms - kiedy wreszcie SMSujący powie kilka słów mieszkancom na ten temat ? Najlepiej głowe w piasek i nic się nie dzieje ? Albo na prokurature isc. Panie SMSujący - bardzo zle Pan postapił !

 • Odpowiedz WolskiWXZ wtorek, 13 lutego 2018 08:36 Umieszczone przez: WolskiWXZ

  Oczywiscie ze racja ja w tamtym roku siedzialem na bezrobociu i moglem tylko marzyć o takiej pracy, lepsze to niz bezrobocie bez prawa do zasilku a wiadomo lozma to nie warszawa a pan co smsy wysylal wmawia nam jakie mamy eldorado sie pytam gdzie

 • Odpowiedz afera sms wtorek, 13 lutego 2018 08:52 Umieszczone przez: afera sms

  ja podejrzewam, ze duzu osob u wladzy tak robi tylko jeden był na tyle mało kumaty, żeby dac się złapać i ot caała afera, lepiej nie wybierac takich ludzi

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu