poniedziałek, 12 lutego 2018 13:55

Studenccy samorządowcy w PWSIiP [FOTO]

Napisane przez  inf. prasowa
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Studenccy samorządowcy w PWSIiP [FOTO] fot. S. Chrzanowski / PWSIiP
O reformie szkolnictwa wyższego, efektywnym zarządzaniu organizacją oraz autoprezentacji rozmawiali studenccy samorządowcy podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Forum Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w Łomży.

– Samorząd studencki to miejsce, w którym wielu młodych ludzi prowadzi pierwszy trening działalności publicznej – mówił Rektor PWSIiP w Łomży, dr hab. Dariusz Surowik, witając w „Państwówce" przedstawicieli studenckich środowisk akademickich i życząc im udanych, trzydniowych obrad.

Studenccy działacze z PWSZ-etów przybyli do PWSIiP w Łomży, aby wziąć udział w dziewięciu blokach szkoleniowych. Mecenas Marcin Chałupka przedstawił zebranym założenia ustawy 2.0. – O jakości kształcenia może decydować tylko zmotywowana kadra i zaangażowani studenci – przekonywał.
Tomasz Tokarski, przewodniczący Parlamentu Studentów RP dodawał: – Przyszłością szkolnictwa wyższego są studia dualne, a PWSZ-ety już je posiadają, albo wdrażają ten model kształcenia. Ustawa nie „odcina" szkół zawodowych, ale daje im szansę. Nasze uwagi do ustawy 2.0 w większości przypadków zostały zaakceptowane. To duży plus. Cieszy mnie także to, że w radzie uczelni będzie zasiadać przedstawiciel studentów – przekonywał.

Ustawa projektowana przez MNiSW dziali uczelnie na akademickie i zawodowe. Nowe zapisy przewidują, że organami uczelni, oprócz rektora i senatu (jak było dotychczas), będzie także rada uczelni, której zadaniem będzie m.in. monitorowanie gospodarki finansowej uczelni. Rada ma składać się z 6 albo 8 członków powołanych przez Senat, wśród których wymieniany jest przewodniczący samorządu studenckiego, a 50 proc. mają stanowić osoby z poza uczelnianej wspólnoty.

Maksymilian Prusak z Parlamentu Studentów RP opowiedział zebranym, jak kształtować wizerunek w Internecie. – Najważniejsze jest zbudowanie silnego kodu na portalach LinkedIn i Facebook – mówił.
Trwająca trzy dni konferencję zorganizowali wspólnie Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Samorząd Studencki Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży oraz Prezydium Forum Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. – Gratuluję PWSIiP w Łomży wspaniałego Samorządu Studenckiego, który działa nie tylko na arenie regionalnej, ale także ogólnopolskiej – mówił Marcin Różycki, przewodniczący Forum PWSZ, wręczając Rektorowi PWSIiP statuetkę w podziękowaniu za stwarzanie dobrych warunków do rozwoju studenckiej samorządności.

Galeria zdjęć

W górę