wtorek, 13 lutego 2018 07:57

„Ballada łomżyńska” na 70-lecie Muzeum

Napisane przez  oprac. gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
„Ballada łomżyńska” na 70-lecie Muzeum fot. Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży
W Muzeum Północno-Mazowieckim do końca kwietnia 2018 roku trwa wystawa jubileuszowa „Ocalone od niepamięci". Tworzy ją kilkaset zabytkowych obiektów pochodzących ze zbiorów muzeum i jego oddziałów.

brico lomza

Są tu stare meble, lamy naftowe i drobne przedmioty codziennego użytku, plakaty z wystaw muzealnych, numizmaty współczesne i z odległych epok, fragmenty naczyń, biżuterii i innych obiektów pochodzące z wykopalisk archeologicznych prowadzonych przy przebudowie trasy S8, dawne grafiki i współczesne obrazy oraz ceramika stołowa i dekoracyjna z wytwórni we Włocławku i Kole, a także rzeźby ludowe i... rybackie sieci.

Ekspozycja jest urozmaicona i z pewnością zadowoli nie tylko wielbicieli historii. Miło nam poinformować także, że w czasie uroczystego otwarcia wystawy, 11 lutego 2018 roku, do zbiorów muzeum przybyło jeszcze jeden eksponat. Zastępca Prezydenta Miasta Agnieszka Muzyk, w imieniu władz miasta, przekazała na ręce dyrektora muzeum unikalną płytę z czterema utworami z widowiska muzycznego „Ballada łomżyńska" z muzyką Czesława Niemena i słowami Ernesta Brylla, wydaną w 1977 roku. Bardzo dziękujmy za ten jubileuszowy prezent.

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży

W górę