labirynt dom lomza
środa, 14 lutego 2018 10:34

Prezes Sądu Okręgowego w Łomży odwołany

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Prezes Sądu Okręgowego w Łomży odwołany fot. Sąd Okręgowy w Łomży
Z dniem 12 lutego 2018 roku funkcję prezesa w Sądzie Okręgowym w Łomży przestał pełnić sędzia Sławomir Bagiński. Informacja o odwołaniu prezesa SO w Łomży pojawiła się w komunikacie Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczącym oceny efektywności pracy sądów.

brico lomza

Jak podało w swoim komunikacie Ministerstwo Sprawiedliwości, dokonano analizy szerokiego zakresu czynników wpływających na całościową ocenę jakości pracy kolejnych sądów, w tym przeglądu ewidencji spraw i podstawowych wskaźników za pierwsze półrocze 2017 roku. W treści wskazany został Sąd Okręgowy w Kaliszu, jako jeden z sądów o najniższej efektywności oraz o odwołaniu jego prezesa.

Komunikat zawiera także informację o odwołaniu ze stanowiska prezesa Sądu Okręgowego w Łomży sędziego Sławomira Bagńskiego, jednak nie ma żadnej informacji o wynikach analizy pracy łomżyńskiego sądu. Ministerstwo nie poinformowało o przyczynach odwołania ani o powołaniu nowego prezesa.

24 komentarzy

 • Odpowiedz Feldman środa, 14 lutego 2018 12:48 Umieszczone przez: Feldman

  Ziobro Baginskiemu co najwyzej buty moze wiazac.

 • Odpowiedz czruk środa, 14 lutego 2018 13:00 Umieszczone przez: czruk

  Ministerstwo nie poinformowało o przyczynach odwołania ani o powołaniu nowego prezesa.

 • Odpowiedz enej środa, 14 lutego 2018 13:28 Umieszczone przez: enej

  działania dobrej zmiany sięgają już Polski powiatowej . Miotła z nadania partyjnego dział jak za najlepszych czasów PRL. Dawniej takie stołki obsadzano towarzyszami z PZPR a dzisiaj towarzyszami z PiS. Brawo tak trzymać dalej a suweren zapamięta sobie to upartyjnienie niezależnych do tej pory sądów w nadchodzących wyborach.

 • Odpowiedz ++++ środa, 14 lutego 2018 14:07 Umieszczone przez: ++++

  nareszcie w Lomzy zapanuje Prawo i Sprawiedliwosc dobre

 • Odpowiedz Jac środa, 14 lutego 2018 14:54 Umieszczone przez: Jac

  Bardzo mi miło że ten Pan stracił ten stołek bo moim zdaniem był na nim nie osobą nie kompetentną! Sam jestem autorem kilku pism na działalność Łomżyńskich Sądów i jednej Pani Komornik która mnie zniszczyła a ten Pan do końca bronił jej interesu. Aż nasuwało się na myśl czy sam nie miał interesów z tą Panią Komornik?????????

 • Odpowiedz fx środa, 14 lutego 2018 15:01 Umieszczone przez: fx

  a nie ma w necie na YT materiału o sedziach pt. łapówkarzew łomzynskim sądzie?

 • Odpowiedz fx środa, 14 lutego 2018 15:01 Umieszczone przez: fx

  a nie ma w necie na YT materiału o sedziach pt. łapówkarzew łomzynskim sądzie?

 • Odpowiedz bombowca kierowca środa, 14 lutego 2018 16:04 Umieszczone przez: bombowca kierowca

  Sprawiedliwosc wraca do sadow!

 • Odpowiedz bbb środa, 14 lutego 2018 16:41 Umieszczone przez: bbb

  Nic tylko gratulować panu Bagińskiemu, widać porządny człowiek.

 • Odpowiedz smutne to środa, 14 lutego 2018 16:43 Umieszczone przez: smutne to

  PiS wsadzi jakiegoś Misiewicza niemotę .Mierny , bierny ale wierny. Skąd my to znamy ? ...ano z PRLu znamy...Jednak z zastrzeżeniem , w czasach PRLu byli to swojaki - partyjniaki ale ...dobrze wykształceni , a PiS wsadza niemoty intelektualne . W KRSie ma zasiadać ty z dyscyplinarką , sygnalista który w czasie procesu rozbierał się do golasa .Cyrk na kółkach zrobili nam z kraju . A potem to odbudować wszystko , ech

 • Odpowiedz szary człowiek środa, 14 lutego 2018 16:45 Umieszczone przez: szary człowiek

  Skoro Pana Bagińskiego PiS wyrzucił , znak że , porządny z niego człowiek . Wyrazy szacunku Panie Bagiński

 • Odpowiedz Atena środa, 14 lutego 2018 16:54 Umieszczone przez: Atena

  Powodów nie ujawniono pewnie dla dobra sprawy. Wkrótce się dowiemy i coś mi się wydaje, że nie poprawią one wizerunku sądów w Polsce.

 • Odpowiedz Bucefał środa, 14 lutego 2018 17:00 Umieszczone przez: Bucefał

  A skąd wieści, że ten sędzia był z po, przecież sędziowie powinni być niepartyjni. Nowy też nie może być z pisu, bo jeśli będzie sędzią to już z zasady jest niepartyjny. Jeśli tamten był partyjny i ten będzie partyjny to mogą różnić się tylko charakterem, uczciwością i kompetencjami w zarządzaniu firmą. Uczciwości nigdy za wiele.

 • Odpowiedz Czebu środa, 14 lutego 2018 18:31 Umieszczone przez: Czebu

  Ludzie! A co Wy tak bronicie tych sędziów?
  Bo łapówki biorą? Sprawę można ustawić po swojej myśli. Prawo i sprawiedliwość walczy z łapówkami.

  Uważacie, że jak dacie łapówkę, to jest w porządku.
  Jak się sądzicie z jakimś przedsiębiorcą i potem jego sądzą i skazują na prawomocny wyrok. To jest według Was bardzo dobrze. Tylko potem ten przedsiębiorca nie zarabia i daje pracy innym ludziom. A potem ludzie narzekają, że nie ma pracy. Bo jak zarabia to w Waszym mniemaniu znaczy, że nakradł. Jeżeli ktoś się czegoś dorobił, to nie znaczy, że kradnie, to znaczy, że umie dobrze zainwestować swoje pieniądze. W akcje, w obligacje, w fundusze inwestycyjne itp.
  Widzę, że nadal w Polsce głupców nie brakuje.
  Dobrze byłoby gdyby jeszcze wzięli się za łomżyńskich lekarzy. O niektórych słyszałem, że też biorą łapówy pieniężne.

 • Odpowiedz enej środa, 14 lutego 2018 22:13 Umieszczone przez: enej

  Czebu jeżeli w ten sposób oceniasz ludzi to równie dobrze można powiedzieć ,ze masz pospolitego syfa który ci mózg niszczy. I powiedz ,że nie mam racji. Założę się ,że gdy będę to uporczywie powtarzał to połowa miasta w to uwierzy. I tak to właśnie działa ta populistyczna propaganda którą w myśl pisiorów powtarzasz. Im to jest potrzebne po to aby przykryć tym swoje bezprawne działania robione pod publikę taką jak ty. TY natomiast powtarzasz to jak pisowski bezmózg robiąc z siebie kabotyna.

 • Odpowiedz zuzia środa, 14 lutego 2018 22:31 Umieszczone przez: zuzia

  Czy nasze miasto myśli o przyszłorocznych wyborach do sejmu i senatu. Należy już wystawiać nazwiska do list wyborczych, do głosowania internatowego. Tak jak w budżecie obywatelskim. Należy zmienić taktykę wyłaniania kandydatów.

 • Odpowiedz zuzia środa, 14 lutego 2018 22:31 Umieszczone przez: zuzia

  Czy nasze miasto myśli o przyszłorocznych wyborach do sejmu i senatu. Należy już wystawiać nazwiska do list wyborczych, do głosowania internatowego. Tak jak w budżecie obywatelskim. Należy zmienić taktykę wyłaniania kandydatów.

 • Odpowiedz klepacz środa, 14 lutego 2018 22:41 Umieszczone przez: klepacz

  @enej, ty chyba do jakiejś ruskiej szkoły chodziłeś

 • Odpowiedz tak to wygląda czwartek, 15 lutego 2018 11:58 Umieszczone przez: tak to wygląda

  Nierobów trzeba gonić albo do roboty, albo z roboty, wtedy kolejek w sądach nie będzie.

 • Odpowiedz Kot czwartek, 15 lutego 2018 15:15 Umieszczone przez: Kot

  Łomża zawsze Wierna, Katolicka, Prawa i Sprawiedliwa +++
  Jan Paweł II dumny jest z Łomżyniaków z za grobu +++

 • Odpowiedz Czebu czwartek, 15 lutego 2018 18:17 Umieszczone przez: Czebu

  enej, wydaje mi się, że chodzi im o wywołanie rewolucji. Bez rewolucji nie będziemy żyć normalnie. Czy rewolucja kiedykolwiek była legalna? Zastanów się!
  Za co zostali skazani nasi byli łomżyńscy prezydenci? Bo ja słyszałem, że za łap.... itd. Oni się tłumaczyli, że zostali w to wrobieni. Zastanów się! Nie wiem czy to prawda.

 • Odpowiedz DIKON piątek, 16 lutego 2018 18:18 Umieszczone przez: DIKON

  Uznałem, że nie mogę przejść obok, bez skomentowania, bredni które umieszczane są w komentarzach. Pisanie bzdur o łapówkach wychodzi od ludzi, którzy wyznają takie zasady i tak funkcjonują w codziennym życiu. Sąd jest II instancyjny, więc ja się pytam komu dać łapówkę? Druga sprawa jest grono osób w Łomży, które z Sądu nie wychodzi, bo ciągle się procesuje. Porządny człowiek do Sądu raczej nie zagląda. Po trzecie w większości spraw 50% osób jest nie zadowolona bo któraś ze stron nie ma racji. Na koniec poddaję pod wątpliwość przestrzeganie zasad prawa przez rządzących i ludzi desygnowanych przez nich na różne stanowiska. Wracając do komentarza Czebu, nie wiem jaki jest Twój poziom intelektualny i sposób rozumowania a to co napisałeś nie pozwala na uznanie, że jesteś istotą myślącą.

 • Odpowiedz Czebu piątek, 16 lutego 2018 20:17 Umieszczone przez: Czebu

  Dikon, Dikon. Ja nie jestem za dawaniem łapówek. Od łapówek jest policja i CBA. O tych łapówkach słyszałem to z któryś ust. Ludzie po prostu nie czytają, nie słuchają i nie oglądają mediów lokalnych.

  Nie czytacie Dziennika ustaw?
  Nie interesujecie się tym, co jest w polityce? Ja myślę, że ograniczacie się wyłącznie do telewizji i na tym koniec. I to jeszcze do ogólnopolskich komercyjnych stacji telewizyjnych, które przekłamują rzeczywistość i pokazują ją w krzywym zwierciadle.

  W ogólnopolskich komercyjnych programach informacyjnych dziennikarze nie oddzielają komentarza od faktów. Tam jest ta TV papka. Najpierw fakt, potem komentarz, potem fakt, potem komentarz itp. To nie jest profesjonalne dziennikarstwo.

 • Odpowiedz SPX niedziela, 18 lutego 2018 06:02 Umieszczone przez: SPX

  Kto nie był w sądzie niech się nie wypowiada. Kto był, ale sprawę miał ustawioną też.
  Poza prezesem powinno się jeszcze kilku sędziów "odwołać".

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu