wigilia2018 dom lomza
środa, 07 marca 2018 09:48

Nowe zadania do realizacji z Budżetu Obywatelskiego

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
archiwum archiwum fot. www.mylomza.pl
Dzisiaj o godz. 15.30 w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej Domek Pastora przy ul. Krzywe Koło 1 w Łomży rozpocznie się posiedzenie Zespołu Koordynującego Budżet Obywatelski 2018. Spotkanie będzie dotyczyło podziału pozostałych środków, zgodnie z wynikami głosowania, na zadania zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018 oraz wprowadzenia zmian w regulaminie.

brico lomza

W budżecie Łomży na 2018 rok na zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego zaplanowana została kwota 2 mln złotych. Tymczasem podczas podczas posiedzenia Zespołu Koordynującego w październiku 2017 roku rozdzielono nieco ponad połowę tej kwoty.

– Choć Prezydent będzie wnioskował w przyszłorocznym budżecie miasta o kwotę 2 mln zł, to jednak jako Zespół Koordynujący uznaliśmy, że na tym etapie podzielimy środki według kwot z poprzedniej edycji, przeznaczając na każdą strefę po 375 tys. zł. Po uchwaleniu budżetu miasta zbierzemy się jeszcze raz i rozdzielimy pozostała kwotę, zgodnie z wynikami głosowania – zapowiedziała wówczas kierująca pracami Zespołu wiceprezydent Łomży Agnieszka Muzyk.

Dzisiejsze spotkanie dotyczy rozdzielenia właśnie pozostałej części tych środków z zastrzeżeniem, że 500 tys. złotych pozostawione zostanie jako rezerwa. Na listę obecnych zadań do realizacji trafi więc jeszcze przynajmniej po jednym w każdej strefie, zgodnie z liczbą oddanych przez mieszkańców głosów.

Środki podzielone w październiku 2017 roku nie są jednak jednakowe dla każdej strefy, ponieważ wartość zwycięskich zadań również nie jest jednakowa. I tak np. w Centrum rozdzielono wówczas kwotę 285 tys. złotych. Ponieważ, jak łatwo policzyć, po zarezerwowaniu 500 tys. z 2 mln złotych zostaje 1,5 mln, na każdą strefę przypada po 500 tys. W Centrum więc możliwa będzie realizacja dodatkowych zadań o łącznej wartości 215 tys. złotych. Analogicznie będzie to wyglądało w pozostałych dwóch strefach. Na Łomżycy pozostało do rozdzielenia 200 tys. złotych, a na Południu - 194.600 złotych.

W pierwszej kolejności do realizacji trafią zadania, które w październiku znalazły się na liście rezerwowej:

  • Remont terenu przed budynkiem nr 2 przy ul. 3 Maja z funkcją miejsc postojowych wraz z remontem wjazdu z ulicy 3 Maja (Centrum)
  • Monitoring i oświetlenie Centrum Sportowo – Rekreacyjnego Łomżyca – skrzyżowanie ulic Browarnej i Podleśnej (Łomżyca)
  • Remont nawierzchni parkingu – ul. Ks. Anny 6D (Południe)

Czy zapadną dziś także decyzje odnośnie kolejnych zadań, czy może trzeba będzie poczekać na ewentualne oszczędności po rozstrzygnięciu przetargów - okaże się na spotkaniu.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu