wigilia2018 dom lomza
czwartek, 08 marca 2018 07:08

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
5 marca rozpoczęła się przed Powiatową Komisją Lekarską w Łomży kwalifikacja wojskowa. Potrwa do 30 marca. Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej.

brico lomza

Kwalifikacji wojskowej podlegają głównie mężczyźni, którzy w danym roku kalendarzowym kończą dziewiętnaście lat. Są oni zobowiązani do stawienia się w określonym terminie i miejscu do kwalifikacji wojskowej.

Do kwalifikacji wojskowej mogą stawić się również ochotnicy, w tym kobiety niezależnie od posiadanych kwalifikacji i wykształcenia, jeżeli ukończyli co najmniej osiemnaście lat.

Obowiązek stawienia się do kwalifikacji wojskowej trwa do końca roku kalendarzowego, w którym osoba objęta tym obowiązkiem kończy dwadzieścia cztery lata. Osoby podlegające stawieniu się do kwalifikacji wojskowej, które nie dopełniły tego obowiązku w określonym terminie i miejscu są obowiązane to uczynić niezwłocznie po ustaniu przeszkody. Stawienie się do kwalifikacji wojskowej obejmuje stawienie się przed wójtem lub burmistrzem (prezydentem miasta), powiatową komisją lekarską oraz wojskowym komendantem uzupełnień.

Osoby podlegające kwalifikacji wojskowej stawiają się przed wójtem lub burmistrzem (prezydentem miasta), powiatową komisją lekarską oraz wojskowym komendantem uzupełnień, właściwymi ze względu na miejsce ich pobytu stałego. Osoby zameldowane na pobyt czasowy trwający ponad trzy miesiące stawiają się przed wójtem lub burmistrzem (prezydentem miasta), powiatową komisją lekarską oraz wojskowym komendantem uzupełnień, właściwymi ze względu na miejsce tego pobytu.

Osoby, które w okresie od dnia ogłoszenia kwalifikacji wojskowej do dnia jej rozpoczęcia zmieniły miejsce pobytu stałego lub pobytu czasowego trwającego ponad trzy miesiące, zgłaszają się do wójta lub burmistrza (prezydenta miasta), właściwego ze względu na ich nowe miejsce pobytu stałego lub pobytu czasowego trwającego ponad trzy miesiące. Wójt lub burmistrz (prezydent miasta) wyznacza im miejsce i termin stawienia się do kwalifikacji wojskowej. Osoby, które po rozpoczęciu kwalifikacji wojskowej na danym terenie zamierzają zmienić miejsce pobytu stałego lub pobytu czasowego trwającego ponad trzy miesiące stawiają się do kwalifikacji wojskowej przed opuszczeniem miejsca dotychczasowego pobytu. W pozostałych przypadkach właściwość miejscową ustala się według przepisów kodeksu postępowania administracyjnego.

Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa wójt lub burmistrz (prezydent miasta).

W razie niestawienia się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny, wójt lub burmistrz (prezydent miasta) z urzędu albo na wniosek przewodniczącego powiatowej komisji lekarskiej lub wojskowego komendanta uzupełnień nakłada na osobę podlegającą kwalifikacji wojskowej grzywnę w celu przymuszenia, albo zarządza przymusowe doprowadzenie przez Policję do kwalifikacji wojskowej w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

PKLekNr8 m Lomza

5 komentarzy

 • Odpowiedz Piłkanożna czwartek, 08 marca 2018 08:25 Umieszczone przez: Piłkanożna

  Lewactwo w wieku poborowym masowo ewakuje się do Niemiec.

 • Odpowiedz spejson czwartek, 08 marca 2018 11:24 Umieszczone przez: spejson

  no panowie w rurkach szykowac sie heh

 • Odpowiedz ... czwartek, 08 marca 2018 11:40 Umieszczone przez: ...

  ''Nigdy więcej wojny!'' - kolejna hipokryzja ks.Pasterzy RZYMSKOKATOLICKIEGO CYNIZMU jaki JPaweł drugi akcentował po pierwszym Pawle tak samo świętym jak inni święci faryzejskiego ks.kościoła hipokryzji tuczącej się krwią męczenników swoich plus cudzych

 • Odpowiedz ... czwartek, 08 marca 2018 12:06 Umieszczone przez: ...

  bo najważniejsze jest w kościele uwielbienie krzyża cierpienia a najwartościowsza miłość to ta najbardziej umęczona w imię czego ? w imię interesów Świętej Hipokryzji bogatych którą ks.Stryczek umiłował bo oni potem razem z nim tak miłują ubogich żeby to błędne koło nie zachwiało się i nie upadło na wieki wieków anem ...


  ... kręcąc się drogą na jakiej trwają ci których Jezus z tego trwania pragnie zbawić aby mogli podążać w IMIĘ PRAWDY umęczonej tym krzyżem by religijnej sitwie sprawców judaszowego stryczka żyło się lepiej ??????????????

 • Odpowiedz Błażej piątek, 09 marca 2018 08:31 Umieszczone przez: Błażej

  Czy są spodnie mundurowe, które odsłaniają kostki? Jeżeli nie to nie idę. Butów wysokich też nie założę, bo zasłaniają kostki. A, i czy w koszarach jest wifi??
  Pozdrawiam. Błażej z ulizaną grzyweczką na bok.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu