wigilia2018 dom lomza
czwartek, 08 marca 2018 10:35

Słodki Jubileusz w Wecie [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Każde urodziny wiążą się ze słodkim poczęstunkiem. Nie inaczej jest w przypadku dostojnego, sześćsetnego jubileuszu Łomży. Konkurs na najsmaczniejsze, a przy okazji promujące Łomżę ciasto, zorganizował Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7.

brico lomza

Rozstrzygnięcie międzyszkolnego etapu konkursu okazało się prawdziwą ucztą zarówno dla podniebienia, jak i dla oczu. Konkursowe ciasta zdobiły najsłynniejsze łomżyńskie zabytki i kojarzące się z miastem symbole. Nie zabrakło wzorowanego na herbie miasta, skaczącego jelonka i kolorowych kapeluszy najsłynniejszej łomżynianki, Hanki Bielickiej.

– Oprócz walorów wizualnych, liczyła się oczywiście i receptura, przecież to ciasto, które ma smakować - mówi Bogumiła Olbryś, dyrektor ZSWiO nr 7 w Łomży. – Nasze miasto promuje hasło „Zasmakuj w Łomży", a my chcieliśmy, by młodzież biorąca udział w konkursie zasmakowała w mazurkach.

Dlatego jury, w skład którego weszli łomżyńscy cukiernicy, oceniało wzorowanie się na oryginalnych, podlaskich recepturach i użycie ekologicznych, lokalnych produktów. Najefektowniejszy i najbliższy podlaskim smakom mazurek przygotowała uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Bernatowicza w Łomży, Natalia Kisiel.

– Mazurek Natalii, ozdobiony wiosennym kapeluszem Pani Hani, zrobił duże wrażenie na komisji konkursowej - zdradza Bogumiła Olbryś.

Drugą i trzecią nagrodę, za mazurki w kształcie kolorowych kapeluszy ozdobionych logo miasta, zdobyły Kinga Piotrowska i Magda Kurpiewska z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

600.lomza.pl

1 komentarz

  • Odpowiedz Ewela czwartek, 08 marca 2018 16:26 Umieszczone przez: Ewela

    NATALIA KISIEL UCZY SIE W GIMNAZJUM NR 1 A NIE W LICEUM NA BERNATOWICZA .

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu