wigilia2018 dom lomza
czwartek, 08 marca 2018 13:39

Biznes na obcasach: Piękne i przedsiębiorcze kobiety z Łomży [VIDEO i FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Biznes na obcasach: Piękne i przedsiębiorcze kobiety z Łomży [VIDEO i FOTO] fot. www.mylomza.pl
- W tym momencie sprzedajemy do ponad 50 krajów, na 50 różnych rynków, najwięksi kliencie - sieci kosmetyczne na całym świecie, czego nie udało się osiągnąć żadnej innej firmie kosmetycznej - mówi bez fałszywej skromności 30-letnia Monika Żochowska, współwłaścicielka firmy Phenicoptere, która osiągnęła w branży kosmetycznej sukces na skalę globalną. Zajmujące się biznesem panie spotkały się dziś w Parku Przemysłowym Łomża.

brico lomza

O Monice Żochowskiej, która wspólnie z koleżanką Ewą Dudzic osiągnęła ogromny sukces w branży kosmetycznej, pisaliśmy już kilkakrotnie. Ich innowacyjny produkt - rękawica do demakijażu Glov, która zmywa make-up za pomocą wody, położył na łopatki całą konkurencję w konkursie Start-up roku 2012, a założona przez nie firma – Phenicoptere, jest pierwszą firmą na świecie specjalizującą się w stosowaniu mikrowłókien w kosmetyce. Jest też jedyną polską firmą z branży kosmetycznej, która znalazła się w gronie największych światowych marek i wciąż się rozwija. Jak mówi pani Monika, obecnie sprzedaje produkty do ponad 50 krajów na całym świecie i planuje dalszą ekspansję z coraz to nowymi, innowacyjnymi produktami.

- Jesteśmy jedyną firmą na świecie, która robi tak szerokie badania w tym zakresie i jesteśmy liderem globalnym w tej kategorii produktów, którą same stworzyłyśmy razem z moją wspólniczką. W tym momencie sprzedajemy do ponad 50 krajów, na 50 różnych rynków, najwięksi kliencie - sieci kosmetyczne na całym świecie, czego nie udało się osiągnąć żadnej innej firmie kosmetycznej - mówi bez fałszywej skromności 30-latka, która wychowała się w Łomży i jest absolwentką tutejszego I Liceum Ogólnokształcącego.

Jak twierdzi fakt, że jest kobietą nie tylko nie przeszkadza jej w biznesie, ale wręcz pomaga.

- Nigdy nie odczułam, żeby w jakiś sposób to, że jestem kobietą, przeszkadzało mi w robieniu biznesu. Raczej to jest na korzyść. Nigdy nie stanowiło to problemu - podkreśla Monika Żochowska, której wtóruje inna bizneswomen z pokrewnej branży - właścicielka Centrum Zdrowia i Urody Anamed w Łomży Anna Wołkowicz. - Bycie kobietą pomaga w biznesie tym bardziej, jeżeli jest się otwartą kobietą na różne horyzonty - jest przekonana.

Być może znaczenie ma w tej kwestii branża, w jakiej kobiety rozwijają swój biznes, bo tak jednoznacznie przekonana o tym nie jest już właścicielka firmy transportowej Małgorzata Zdrodowska.

- Może tak bardzo nie przeszkadza, ale czasami zdarzają się koledzy, którzy... Ambicje mężczyzn są troszeczkę inne niż nasze - mówi dość ostrożnie Małgorzata Zdrodowska.

Spotkanie w Parku Przemysłowym Łomża pod hasłem "Biznes na obcasach" zorganizowane zostało w Dniu Kobiet jako kolejne z cyklu "Śniadania biznesowe" lecz tym razem skierowane w sposób szczególny do pań zajmujących się biznesem aby, jak podkreśla prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, pokazać, że w Łomży też są kobiety, które dzięki swojej kreatywności odnoszą sukcesy. Jak widać są to sukcesy o różnych miarach, od lokalnej po światową, co oznacza tylko tyle, że fakt bycia kobietą nie powinien być uznawany za jakiekolwiek ograniczenie, a liczy się przede wszystkim osobowość, która pozwala lub nie na odniesienie sukcesu w biznesie.

8 komentarzy

 • Odpowiedz Pucio czwartek, 08 marca 2018 14:12 Umieszczone przez: Pucio

  Dziś są po prostu baby, które upodobniły się do chłopów.

 • Odpowiedz Pucio2 czwartek, 08 marca 2018 14:17 Umieszczone przez: Pucio2

  Biznes na obcasach? To ich charakter tak stuka, natura bardziej niż te szpile!

 • Odpowiedz Provident czwartek, 08 marca 2018 14:22 Umieszczone przez: Provident

  Kobieto piękności CI moja,
  Ty jesteś jak zdrowie,
  ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie co Cię spłacił!!

 • Odpowiedz Wykop czwartek, 08 marca 2018 20:48 Umieszczone przez: Wykop

  Wystrojone jak na msze :D

 • Odpowiedz Helios piątek, 09 marca 2018 01:04 Umieszczone przez: Helios

  Innowacyjny produkt większość ludzi śmieszy. Normalność już nie jest w modzie. Im coś bardziej szokuje tym większą ma szansę przebicia.

 • Odpowiedz fgydf piątek, 09 marca 2018 10:24 Umieszczone przez: fgydf

  Piękna inicjatywa tylko po co te wszystkie pedałowaci siedzą?

 • Odpowiedz asd piątek, 09 marca 2018 13:24 Umieszczone przez: asd

  Ciekawy pomysł z tymi śniadaniami biznesowymi. Podoba mi się :)

 • Odpowiedz ty piątek, 09 marca 2018 14:31 Umieszczone przez: ty

  Prawdziwe bizneswomen niestety się nie pojawiły....

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu