wigilia2018 dom lomza
piątek, 09 marca 2018 09:03

Rozwijamy talenty i pasje! Dzień Otwarty w Szkołach Katolickich [VIDEO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Rozwijamy talenty i pasje! Dzień Otwarty w Szkołach Katolickich [VIDEO] fot. www.mylomza.pl
Swoją wyjątkowo bogatą ofertę edukacyjno-wychowawczą zaprezentowały we czwartek podczas dnia otwartego Szkoły Katolickie im. Kardynała Stefa Wyszyńskiego w Łomży. W sposób szczególny zachęcano najmłodsze dzieci do podjęcia nauki w klasie pierwszej Katolickiej Szkole Podstawowej. Maluchy to bowiem "oczko w głowie" całej szkolnej społeczności.

brico lomza

Na każdym kroku w rozmowach z dyrekcją, ale przede wszystkim uczniami Szkół Katolickich, podkreślana była rodzinna atmosfera panująca w placówce i wysokie poczucie bezpieczeństwa. Dzieci, które jako pierwsze trafiły do Katolickiej Szkoły Podstawowej we wrześniu 2017 roku, znalazły tu przyjazne środowisko. Starsi uczniowie, zarówno z gimnazjum, jak też licealiści, pomagają najmłodszym kolegom na każdym kroku, opiekują się nimi i jak podkreśla dyrektor Bożena Śliwowska, stanowią dla nich wzór do naśladowania.

Szkoła szczyci się świetnym, nowoczesnym wyposażeniem, wysokim poziomem nauczania, bogatą ofertą zajęć pozalekcyjnych, podczas których dzieci mogą rozwijać swoje pasje i uzdolnienia.

- Wszystkie pracownie w szkole są wyposażone w najnowocześniejszy, multimedialny sprzęt. Są to tablice interaktywne. Mamy dwie pracownie komputerowe w pełni wyposażone. Mamy również dwie specjalnie przygotowane pracownie do nauki języków obcych. Są to również pracownie multimedialne wyposażone zarówno w tablice, jak i w stanowiska ze słuchawkami, co w znacznie ułatwia praktyczną naukę czy to języka angielskiego, niemieckiego, a także języka rosyjskiego - wylicza Marcin Makowski ze Szkół Katolickich.

Katolicka Szkoła Podstawowa zapewnia wszechstronny rozwój każdego ucznia w sferze intelektualnej i fizycznej. Oferuje naukę programowania, gry w szachy, edukację filmową i teatralną, nauczanie polisensoryczne, daje możliwość przygotowania do egzaminów Cambridge. Nakierowana jest na rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży oraz zapewnia prezentowanie ich osiągnięć na forum publicznym. Uczniowie mogą korzystać z bogatej oferty zajęć sportowych m. in. zumby, tenisa, basenu, piłki siatkowej i nożnej. Co ważne zajęcia te są nieodpłatne.

- Moje doświadczenia wieloletnie wskazywały na to, że takie różne grupy wiekowe czyli młodzież i dzieci, one się bardzo dobrze dogadują. Oczywiście z pewnym też niepokojem na to patrzyłam, czy to nam się rzeczywiście uda i udało się. Małe dzieci biorą dobry przykład ze swoich starszych kolegów, natomiast starsi koledzy opiekują się maluszkami, bo nie ma tutaj takiego wzajemnego zagrożenia. Małe dzieci nie są konkurencją dla młodzieży, a młodzież jest dobrym wzorem dla małych dzieci - tłumaczy dyrektor Bożena Śliwowska.

Rodzice, którzy odwiedzili wczoraj ze swoimi pociechami Katolicką Szkołę Podstawową, w dużej części już zdecydowali o posłaniu do niej swoich dzieci. Wizyta w szkole miała więc na celu bardziej obejrzenie szkoły z bliska i oswojenie z nią maluchów. Wśród odwiedzających byli rodzice, których starsze dzieci już uczą się w Szkołach katolickich, a nawet absolwenci Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, którzy postanowili do swojej dawnej szkoły posłać kolejne pokolenie. To ostatnie wydaje się najlepszą rekomendacją dla tej placówki, bo przecież nikt nie zna jej lepiej niż obecni i byli uczniowie.

11 komentarzy

 • Odpowiedz Żal dzieci piątek, 09 marca 2018 21:00 Umieszczone przez: Żal dzieci

  Rośnie narybek dewotów Nauka i religia to jak grzebień dla łysego

 • Odpowiedz Matka piątek, 09 marca 2018 21:15 Umieszczone przez: Matka

  Tak się zastanawiam , co to za rodzice którzy poddają swoje dzieci totalnej indoktrynacji i zabierają im możliwość wyboru wolności w samostanowieniu Te dzieci i młodzież poddana totalnemu praniu mózgów , bardzo często nie będzie w stanie spojrzeć na świat własnymi oczami , zmysłami. Jeszcze tylko brakuje by nieświadome niemowlęta pozapisywać do partii którą akurat rodzice popierają.

 • Odpowiedz Robert L. sobota, 10 marca 2018 00:06 Umieszczone przez: Robert L.

  Majstersztyk wśród organizacji takich wydarzeń! Byliśmy z żoną i czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy. Gratulacje dla uczniów i nauczycieli, którzy to zorganizowali.

  Nasza córka zacznie tam naukę od września. I to była wspólna decyzja, ale jeśli pozwalamy dzieciom w wieku 6-7 lat decydować o wyborze szkoły, to nic dziwnego, że potem są z nim same problemy. Bezstresowe wychowanie? Gratuluję. Idźcie kupcie swoim pierworodnym jeszcze IPady, Iphony, laptopy, może od razu helikoptery. Wtedy i szkoła nie potrzebna.

 • Odpowiedz Mietek W. sobota, 10 marca 2018 00:43 Umieszczone przez: Mietek W.

  Dzieci księdza będą miały tam raj

 • Odpowiedz biblijne sprzedać i rozdać potrzebującym - BISKUP tegop nie potrafi a co dopiero wierny mu CHRZANOWSKI tresowany w duchu Pasterzy RASY PANÓW sobota, 10 marca 2018 09:03 Umieszczone przez: biblijne sprzedać i rozdać potrzebującym - BISKUP tegop nie potrafi a co dopiero wierny mu CHRZANOWSKI tresowany w duchu Pasterzy RASY PANÓW

  @ Robert L.

  promujesz totalitaryzm pełzający jak diabeł kuszący czymś pozornie dobrym

 • Odpowiedz Matka sobota, 10 marca 2018 16:07 Umieszczone przez: Matka

  Z takich tresowanych dzieci "aby nie było z nimi problemów" wyrosną potem takie Andrzejki Dudy bez swojego zdania , bez jaj , cały czas na kolanach przed byle kiecką byle czarną albo fioletową.poddańczy , tchórzliwy budyń który musi mieć nad sobą bat. O to chodzi kochającym rodzicom ? Chcecie potulnego barana , czy człowieka z otwartym umysłem ?

 • Odpowiedz mieszkaniec sobota, 10 marca 2018 17:56 Umieszczone przez: mieszkaniec

  W szkole nie ma nawet sali gimnastycznej i jest bardzo ciasno na przerwach.

 • Odpowiedz Krzyżem Cierpenia Ks.Jezusa w Krzyż Święty Ks.Rasy panów sobota, 10 marca 2018 19:06 Umieszczone przez: Krzyżem Cierpenia Ks.Jezusa w Krzyż Święty Ks.Rasy panów

  @ mieszkaniec
  taki POKÓJ ma wiele zalet - wartości katolickich - nauczyciele się integrują i widoczny brak kontaktu ze światem zewnętrznym taki komfort pracy w sztucznym klimacie w blaski świateł "ciemnogrodu"

  szkoła Biskupów ks.MISZCZÓW koncelebracji pozorów w duchu wyższej szkoły multimedialnej i kolektywnej Ojców patologii (biblijnych) eschatologicznych promujących swoje wartości katolickie nr.1 bezpieczeństwo ... np. dla środowiska ks.degeneratów broniących autorytetu ks.pedofilów znoszących ow(o)ce Kinowej Teologii ... miłości bliźniego do siebie samego

 • Odpowiedz Krzyżem Cierpenia Ks.Jezusa w Krzyż Święty Ks.Rasy panów sobota, 10 marca 2018 19:38 Umieszczone przez: Krzyżem Cierpenia Ks.Jezusa w Krzyż Święty Ks.Rasy panów

  po tym co cenzura grabi do siebie jak grabarze życia na ziemi tej ziemi widać że ją obsługują cholernie inteligentne ale krótkowzroczne tępe dzidy których mądrość polega na pieszczeniu diabła nie wolą ... pognać go z ziemi tej ziemi

  a na dłuższą metę mogło być tak pięknie z korzyścią nam wszystkim

 • Odpowiedz Gość sobota, 10 marca 2018 23:04 Umieszczone przez: Gość

  Szkoła ma: własną salę gimnastyczną, siłownię, użyczaną DUŻĄ salę w pobliskim seminarium oraz boisko z siłownią ;) A na przerwach ciasno nie jest - korytarze może do najszerszych nie należą, ale nikt nie stoi nikomu po piętach nie depcze ;)

 • Odpowiedz czy w Łomży można pogwarzyć o wartościach katolickich ? niedziela, 11 marca 2018 07:51 Umieszczone przez: czy w Łomży można pogwarzyć o wartościach katolickich ?

  @ Gość

  idąc za twoim tokiem myślenia to można powiedzieć że najlepsza szkoła w mieście ma STADION a w pobliskiej stolicy to nawet ma zaplecze naukowe z PAŁACU ... KULTURY i NAUKI im. KOPERNIKA o metrach kwadratowych w przeliczeniu na piętę nie wspomnę ... bo przy robieniu skłonów nikt nikogo w dupkę nie pociera tak przestronnie

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu