wigilia2018 dom lomza
piątek, 09 marca 2018 12:41

"24 godziny dla Pana" w kościołach w Łomży

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
W piątek i sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu w wielu kościołach na całym świecie będzie możliwość adoracji i spowiedzi przez całą dobę. W ten sposób będzie realizowana inicjatywa „24 godziny dla Pana", do której zachęcał Ojciec Święty Franciszek. Włączyły się do niej także łomżyńskie parafie.

brico lomza

Inicjatywa "24 godziny dla Pana" jest propozycją duszpasterską, która może być realizowana w różnych formach. Były one obecne już wcześniej – np. w ramach Nocy Konfesjonałów czy wydłużonej spowiedzi podczas rekolekcji i misji parafialnych.

Ojciec Święty Franciszek w Bulli Misericordiae Vultus z kwietnia 2015 r. podkreślał, że wiele osób powraca dziś do Sakramentu Pojednania i odnajduje w nim często drogę powrotu do Pana, „aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu". Papież zachęcał do rozpropagowania inicjatywy przedłużonej adoracji i spowiedzi w diecezjach.

Rzecznik Episkopatu przypomniał, że Ojciec Święty Franciszek, inaugurując akcję, nie tylko zachęcił do włączenia się w całodobową spowiedź, ale sam jako pierwszy dał przykład. Podczas Wielkiego Postu 2014 roku w Rzymie po nabożeństwie pokutnym rozpoczynającym "24 godziny dla Pana", Papież sam przystąpił do spowiedzi świętej, a następnie spowiadał tych, którzy oczekiwali w kolejce do jego konfesjonału. Podobnie było w kolejnych latach.

W Łomży całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się dzisiaj (09.03) w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i w kościele św. Andrzeja Boboli. Z sakramentu pokuty i pojednania podczas adoracji można skorzystać przez cały dzień w kościele Krzyża Świętego i w wyznaczonych godzinach w łomżyńskiej Katedrze. Natomiast nocna adoracja połączona z sakramentem pokuty i pojednania będzie miała miejsce w kościele pw. Bożego Ciała w Łomży. Początek w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej, a zakończenie w sobotę o godz. 18.00.

7 komentarzy

 • Odpowiedz niedoszły ksiądź piątek, 09 marca 2018 12:45 Umieszczone przez: niedoszły ksiądź

  Brawo wreszcie stosują się do zaleceń papieża

 • Odpowiedz iwonka piątek, 09 marca 2018 12:56 Umieszczone przez: iwonka

  no nie do końca, za mszę za osobę bliską w dalszym ciągu trzeba płacić :(

 • Odpowiedz MR Andrzej piątek, 09 marca 2018 13:00 Umieszczone przez: MR Andrzej

  Nawiany czerwona kapusta zakręcony po uszy kapitan rękę ci poda jak będzie pogoda. Na wakacjach koń i krowa ekipa gotowa bigos i beton pożarty po niekąd.
  Poprawcie mnie jak się mylę.

 • Odpowiedz MR Andrzej piątek, 09 marca 2018 13:00 Umieszczone przez: MR Andrzej

  Nawiany czerwona kapusta zakręcony po uszy kapitan rękę ci poda jak będzie pogoda. Na wakacjach koń i krowa ekipa gotowa bigos i beton pożarty po niekąd.
  Poprawcie mnie jak się mylę.

 • Odpowiedz mieszkaniec piątek, 09 marca 2018 18:17 Umieszczone przez: mieszkaniec

  ,,24godziny dla Pana"to dla rządzących w Łomży.

 • Odpowiedz plus piątek, 09 marca 2018 22:44 Umieszczone przez: plus

  24 h tylko w jednym k to po co było lepić tyle bunkrów+ organizacji totalitarnego opanowania ?

 • Odpowiedz prokreacja plus płodnośc cmentarnej kultury+++++++++++++++++++++++++++itd sobota, 10 marca 2018 18:52 Umieszczone przez: prokreacja plus płodnośc cmentarnej kultury+++++++++++++++++++++++++++itd

  po co budować mieszkania dla nowych rodzin wystarczy poczekać aż ich rodzice zdechną jak dzidy pod kościołem

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu