dom lomza
środa, 14 marca 2018 10:49

Odblaskowy eksperyment łomżyńskiej drogówki [VIDEO i FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Odblaskowy eksperyment łomżyńskiej drogówki [VIDEO i FOTO] fot. KMP Łomża
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Łomży zaprosili wczoraj mieszkańców jednego z osiedli do udziału w „odblaskowym eksperymencie". Uczestnicy przedsięwzięcia otrzymali elementy odblaskowe, poprawiające ich widoczność na drodze.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, na jednym z łomżyńskich osiedli, zorganizowali wczoraj wieczorem „odblaskowy eksperyment". Do udziału w przedsięwzięciu mundurowi zaprosili osoby, które chwilę wcześniej uczestniczyły we mszy świętej.

Podczas eksperymentu, na niedoświetlonej drodze dojazdowej do kościoła, ustawiony został radiowóz z włączonymi światłami, a przed nim szły osoby bez elementów odblaskowych. Okazało się, że pomimo włączonych świateł samochodu, osoby były prawie niewidoczne na drodze. Natomiast umieszczenie na ubraniach elementów odblaskowych, w takich samych warunkach, skutecznie zasygnalizowało już obecność pieszego na tej drodze. W świetle reflektorów stanęli też wolontariusze Grupy Ratowniczej Nadzieja z Łomży, którzy w swoich uniformach mają wszyte pasy odblaskowe.

Zgromadzeni przy radiowozie widzowie, mogli obserwować różnicę obu zaprezentowanych sytuacji drogowych. Po zakończeniu eksperymentu, wszyscy otrzymali od policjantów opaski odblaskowe.

Policjanci przypominają!

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla kierujących. Za brak odblasku grozi mandat karny w wysokości do 100 złotych. Pamiętajmy, że to nie grożąca grzywna i nie obowiązek powinny sprawić, że piesi będą korzystać z takich elementów, ale przede wszystkim dbałość o własne zdrowie i życie.

Galeria zdjęć

1 komentarz

  • Odpowiedz Zbigniew.S środa, 14 marca 2018 16:37 Umieszczone przez: Zbigniew.S

    Mogli jeszcze z ambony pośpiewać,po co ważnymi rzeczami się zajmować.Rozdawanie odblasków w terenie zabudowanym ha ha

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu