wigilia2018 dom lomza
wtorek, 10 kwietnia 2018 10:05

Płatny zabójca strzelał w Łomży? Krzysztof Rutkowski bada sprawę

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(16 głosów)
Dwa strzały oddał nieznany napastnik w sobotę o godzinie 13.58 na jednej z ulic w Łomży. Prawdopodobnie miała być to egzekucja na zlecenie, a ofiarą miał być młody przedsiębiorca. O sprawie poinformował detektyw Krzysztof Rutkowski, który jutro na konferencji prasowej przedstawi swoje ustalenia.

brico lomza

Łomżyńska Policja potwierdza, że otrzymała zawiadomienie w takiej sprawie, ale po komentarz odsyła do Prokuratury. Tymczasem z informacji przekazanej przez Krzysztofa Rutkowskiego dowiadujemy się, że nieznany dotąd sprawca w słoneczne wczesne popołudnie podjechał na rowerze w okolice domu poszkodowanego, wyciągnął broń i oddał dwa strzały w kierunku przedsiębiorcy. Z nagrań monitoringu domu do którego dotarli ludzie Rutkowskiego wynika, że ubrany był w przeciwdeszczową kurtkę z kapturem.

Jak wyjaśnia Rutkowski, z wywiadu przeprowadzonego przez jego ludzi wynika, że że sprawca pochodził z Ukrainy. Do policji w Łomży została skierowana notatka informacyjna wskazująca na osoby mogące mieć związek ze sprawą. Identyczna notatka jest w języku ukraińskim kierowana na ręce szefa policji kryminalnej w Kijowie.

- Dawno w Polsce nie było próby egzekucji z udziałem wynajętego płatnego zabójcy. Z nagrań monitoringu wynika, że sprawca był dobrze przygotowany i wiedział co robi - przekazuje Krzysztof Rutkowski.

Podczas konferencji prasowej Krzysztof Rutkowski przedstawi zapis z monitoringu z pełnym wizerunkiem sprawcy oraz kulisy tego bandyckiego ataku. Spotkanie z dziennikarzami odbędzie się w środę, 11 kwietnia 2018 roku w Łomży.

Rutkowski poinformował o wyznaczeniu nagrody 10 tys. euro za schwytanie bandyty, który zbiegł z miejsca zdarzenia.

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu