wigilia2018 dom lomza
środa, 11 kwietnia 2018 12:07

Policjanci pomogli dzieciom bezpiecznie trafić do domu

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Policjanci pomogli dzieciom bezpiecznie trafić do domu fot. KMP Łomża
Łomżyńscy policjanci ustalili miejsce zamieszkania dwójki małych dzieci, które szły bez opieki chodnikiem, przy jednej z ulic w Łomży. O niepokojącej sytuacji poinformowała mundurowych mieszkająca w tym rejonie kobieta. Okazało się, że dzieci wyszły niepostrzeżenie z mieszkania jednego z bloków znajdujących się w pobliżu miejsca zdarzenia. Na szczęście nic im się nie stało i rodzeństwo bezpiecznie trafiło do domu.

brico lomza

Dyżurny łomżyńskiej komendy, wczoraj przed południem, otrzymał zgłoszenie dotyczące dwójki małych dzieci idących chodnikiem bez opieki osoby dorosłej. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowani zostali policjanci. Mundurowi zlokalizowali i zaopiekowali się 4-letnim chłopcem i jego o rok młodszą siostrą.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że dzieci niepostrzeżenie wyszły z mieszkania, kiedy ich mama wieszała pranie. Prawdopodobnie rodzeństwo chciało odnaleźć zabawkę, która wcześniej spadła im z balkonu. Niestety pomyliły bloki i po prostu zabłądziły.

W momencie, kiedy już mundurowi szli z dziećmi do miejsca ich zamieszkania, z klatki schodowej wybiegła zaniepokojona kobieta, która okazała się ich mamą. Dzięki właściwej reakcji społecznej oraz szybkiej i skutecznej interwencji funkcjonariuszy, historia zakończyła się szczęśliwie.

Policjanci apelują o właściwy nadzór nad małymi dziećmi. Jak pokazuje opisana sytuacja, czasem chwila nieuwagi wystarczy, aby dzieci niezauważenie wyszły z domu. Mundurowi przypominają również, że kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany. Mówi o tym art. 106 Kodeksu Wykroczeń.

3 komentarzy

  • Odpowiedz kupiski środa, 11 kwietnia 2018 13:15 Umieszczone przez: kupiski

    zaczęło się wybielanie policji :)

  • Odpowiedz real środa, 11 kwietnia 2018 15:13 Umieszczone przez: real

    No to medale i odznaczenia dla policjantów.

  • Odpowiedz Dobra pralka to podstawa czwartek, 12 kwietnia 2018 09:54 Umieszczone przez: Dobra pralka to podstawa

    A czy napewno ta mama akurat wieszala pranie????? Moze inne zajecie miala??

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu