środa, 11 kwietnia 2018 14:49

Rutkowski ujawnił kolejne fakty w sprawie próby egzekucji [VIDEO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Rutkowski ujawnił kolejne fakty w sprawie próby egzekucji [VIDEO] fot. www.mylomza.pl
O kolejnych faktach, wcześniej nieujawnianych, poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej detektyw Krzysztof Rutkowski. Chodzi o nieudaną próbę dokonania egzekucji na łomżyńskim przedsiębiorcy, do której doszło w minioną sobotę, kiedy nieznany napastnik oddał dwa strzały w kierunku mieszkańca Łomży.

brico lomza

Przede wszystkim, co podkreślił Rutkowski, w tle sprawy nie ma żadnych porachunków bandyckich czy mafijnych. Najbardziej prawdopodobnym motywem działania zleceniodawcy zabójstwa była zemsta za to, że łomżyński przedsiębiorca wycofał się z uzgodnionego już biznesu. Mimo, że zwrócił pieniądze, jego niedoszły kontrahent z Ukrainy miał z tego powodu próbować się na nim zemścić. Właśnie ten wątek wskazuje na możliwość pochodzenia dość nieudolnego jak się okazuje, wykonawcy zlecenia z Ukrainy. Nieudolnego, ponieważ jak opisywał Rutkowski, miał on mieć nawet problemy z wyjęciem broni zaopatrzonej w tłumik spod kurtki.

Kolejnym ujawnionym dziś faktem jest ten, że już w lipcu ubiegłego roku firma łomżyńskiego przedsiębiorcy została w nocy obrzucona koktajlami Mołotowa. Ponieważ jednak do pożaru nie doszło łomżyniak zlekceważył to ostrzeżenie i nie powiadomił o sprawie Policji.

Biuro Detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego współpracuje przy rozwiązywaniu tej sprawy z Policją i z tego względu nie doszło do zapowiadanej na dziś prezentacji zapisu z monitoringu. Poszkodowany otrzymał ochronę policyjną i na tym etapie nie ma zgody na publikowanie wizerunku. Rutkowski obiecał jednak, że jeśli tylko taka zgoda od naczelnika wydziału kryminalnego KMP w Łomży zostanie wydana, materiał wideo zostanie przekazany do mediów.

Detektyw kilkakrotnie podkreślał fakt, że do zamachu doszło w biały dzień, tuż przed godziną 14.00 w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej Nr 7, obok budynku przy Moniuszki 8. Wystrzelone pociski przebiły płytę wiórową odgradzającą boisko szkolne, na którym mimo soboty mogły znajdować się dzieci. Przypomniał również, że za wskazanie sprawcy wyznaczona została nagroda w wysokości 10 tys. euro. Zostanie wypłacona osobie, która przyczyni się do zatrzymania zamachowca.

Poniżej udostępniamy retransmisję dzisiejszej konferencji prasowej, która była poprzez nas relacjonowana na żywo.

W górę