wigilia2018 dom lomza
czwartek, 12 kwietnia 2018 11:15

Policjanci pilnowali okolic przejść dla pieszych [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Policjanci pilnowali okolic przejść dla pieszych [FOTO] fot. KMP Łomża
Łomżyńscy policjanci podsumowali działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Głównym celem tej akcji było ograniczanie liczby wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. Policjanci apelują jednocześnie do uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze i ostrożność.

brico lomza

W minioną środę od wczesnych godzin porannych łomżyńscy policjanci prowadzili wzmożone działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów i ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem tych grup uczestników ruchu drogowego. Mundurowi podczas pełnionej służby zwracali szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania pieszych jak też cyklistów, oraz sprawdzali, jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych.

- Okazało się, że aż 20 osób, zlekceważyło podstawowe zasady bezpieczeństwa i przechodziły przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Mundurowi zatrzymali także do kontroli drogowej sześciu kierujących rowerami, którzy w sposób nieprawidłowy przemieszczali się przez przejścia dla pieszych. W trakcie prowadzonych kontroli mundurowi, zwracali uwagę cyklistom na to, że warto zakładać kask oraz elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność - informuje zespół prasowy KMP w Łomży.

Funkcjonariusze, niezmiennie, apelują o rozwagę na drodze. Zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa zarówno przez jedną, jak i drugą grupę uczestników ruchu drogowego, skończyć się może poważnym w skutkach wypadkiem drogowym.

Galeria zdjęć

4 komentarzy

 • Odpowiedz Qwerty czwartek, 12 kwietnia 2018 17:33 Umieszczone przez: Qwerty

  Głównym celem nie było ograniczenie wypadków tylko pompowanie statystyki. Obudź się chora Polsko!

 • Odpowiedz beka czwartek, 12 kwietnia 2018 20:16 Umieszczone przez: beka

  Światła z przejściem co 100 m, a ścieżek rowerowych jak na lekarstwo. Zapraszam wszystkich zmotoryzowanych na przejażdżkę rowerową po Łomży, bo przecież punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Taka rowerowa szkoła empatii pomoże zrozumieć policjantom , dlaczego ludzie nie przeprowadzają rowerów przez przejście.

 • Odpowiedz SmerfyDoRoboty czwartek, 12 kwietnia 2018 21:00 Umieszczone przez: SmerfyDoRoboty

  hahahahahahah nie ma to jak do pieszych albo małolatów z zieleniną się przypierniczać a nie dają rady jakimś złodziejaszkom samochodowym.wstyd i żenada milicjo łomżyńska

 • Odpowiedz gitara piątek, 13 kwietnia 2018 05:58 Umieszczone przez: gitara

  Pani na zdjęciu w białej czapeczce lansiarsko nóżka za nóżkę;)

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu