wigilia2018 dom lomza
piątek, 13 kwietnia 2018 06:57

Poseł Kołakowski straci pozwolenie na broń?

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Poseł Kołakowski straci pozwolenie na broń? fot. Archiwum MyLomza.pl
Poseł Lech Antoni Kołakowski, z którego mieszkania skradziono we wtorek po włamaniu broń myśliwską, może stracić pozwolenie na jej posiadanie. Policja wszczyna w tym kierunku postępowanie administracyjne. Prawdopodobną przyczyną może być niewłaściwe przechowywanie broni przez posła.

brico lomza

Z posiadaniem broni, również myśliwskiej, wiążą się m.in. obowiązki związane z jej prawidłowym przechowywaniem. Sposób przechowywania broni określa Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 r. w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji, które precyzyjnie podaje jakie normy musi spełniać urządzenie do przechowywania broni i amunicji. Celem jest oczywiście takie zabezpiecznie broni, aby nie mogła w jej posiadanie wejść osoba niepowołana. Prawdopodobnie miejsce, w którym poseł Kołakowski przechowywał swoją broń nie odpowiadało tym warunkom i dlatego stała się łatwym łupem włamywacza.

Wczoraj skierowaliśmy do Komendy Miejskiej Policji w Łomży pytania w tej sprawie. Prosiliśmy o udzielenie informacji, czy broń myśliwska skradziona podczas włamania do pomieszczeń budynku przy ul. Kierzkowej była przechowywana w warunkach zgodnych z treścią Rozporządzenia Ministra, ile sztuk broni zostało skradzionych i czy skradziono także amunicję?

Odpowiedź, jaką uzyskaliśmy, jest w pewnym stopniu wymijająca i nieprecyzyjna, jak bowiem odpisała nam asp. Ewelina Szlesińska z zespołu prasowego KMP w Łomży, "w odpowiedzi na zapytanie informuję, że w zdarzeniu o które Pan pyta zginęła broń myśliwska i amunicja. Jednocześnie informuję, że Policja wszczyna postępowanie administracyjne w kierunku cofnięcia pozwolenia na posiadaną broń palną".

Nie zawiera więc dokładnej odpowiedzi na zadane pytania, m.in. ile sztuk broni zginęło oraz czy była właściwie przechowywana. Skoro jednak wszczynane jest postępowanie w sprawie cofnięcia pozwolenia, to znaczy że coś jest na rzeczy. Szkoda tylko, że łomżyńska Policja nie potrafi bądź nie chce udzielić dokładnej odpowiedzi na pytania w tej sprawie.

32 komentarzy

 • Odpowiedz Kol piątek, 13 kwietnia 2018 07:05 Umieszczone przez: Kol

  Pewnie że straci, bynajmniej powinien, przecież to taki sam obywatel jak każdy Kowalski.

 • Odpowiedz olo piątek, 13 kwietnia 2018 07:07 Umieszczone przez: olo

  nic nie straci nikt tego nie podpisze przeciez :)

 • Odpowiedz Złodzieje piątek, 13 kwietnia 2018 07:21 Umieszczone przez: Złodzieje

  No to straci, trudno, wielka afera, chłopa okradli więc trzeba współczuć bo każdego to może spotkać. Nikomu nie można życzyć włamania ani się z tego cieszyć!

 • Odpowiedz Izabela33 piątek, 13 kwietnia 2018 07:23 Umieszczone przez: Izabela33

  Jak broń myśliwska to pewnie nawet jej rzadko używał albo wcale. Oczywiście niektórzy zaraz zechcą to wykorzystać politycznie.

 • Odpowiedz real piątek, 13 kwietnia 2018 07:39 Umieszczone przez: real

  Najlepiej postawić barierki, no może jeszcze ze dwóch policjantów. Wtedy będzie dobra ochrona.

 • Odpowiedz real piątek, 13 kwietnia 2018 07:41 Umieszczone przez: real

  Izabelo33 - o czym ty chrzanisz? Jeżeli broń była używana rzadko a może nawet wcale (jak bredzisz), to tym bardziej należało ją dobrze zabezpieczyć. To obowiązek, o którym każdy posiadający broń z zezwoleniem na jej przechowywanie w domu wie bardzo dobrze.

 • Odpowiedz Izabela33 piątek, 13 kwietnia 2018 08:37 Umieszczone przez: Izabela33

  real a skąd Ty możesz wiedzieć czy była dobrze czy źle zabezpieczona?! A może była dobrze zabezpieczona tylko się złodziejom udało. Dzisiaj takie metody kradzieży są że nie jeden by się zdziwił

 • Odpowiedz asd piątek, 13 kwietnia 2018 08:42 Umieszczone przez: asd

  Jak poseł straci pozwolenie, to komendant w "nagrodę" dostanie przeniesienie...

 • Odpowiedz Szkoda piątek, 13 kwietnia 2018 08:59 Umieszczone przez: Szkoda

  Ja współczuję posłowi, ktoś musiał obserwować wcześniej i wiedzieć że to jego nieruchomość

 • Odpowiedz lelek piątek, 13 kwietnia 2018 09:13 Umieszczone przez: lelek

  No i się zaczyna...Zamiast szukac złodzieja szukają w pisdzie mózgu.Takie typowo polskie.

 • Odpowiedz sfd piątek, 13 kwietnia 2018 09:42 Umieszczone przez: sfd

  a ten jak on muzyk {rynkokoski}
  stracil ?

 • Odpowiedz ...Takie typowo polskie...Takie typowo katolickie piątek, 13 kwietnia 2018 09:48 Umieszczone przez: ...Takie typowo polskie...Takie typowo katolickie

  @ lelek

  to prawie jak z dziećmi molestującymi księży prawie robi różnice bo dzieciom nie można odebrać prawa na chodzenie do kościoła a księżom nie można zabrać prawa które ich nie chroni przed dziećmi

  poseł pewnie był ubezpieczony ... jak każdy kogo stać na godne składki "i jeszcze" komu ubezpieczyciel łaskawy bo strat czytam ofiar musi z wielu powodów by chonie zyskali nieliczni ... wierni tej zło dziejskiej kulturze w tradycji chowu kontynuowanego przez kolejne pokolenia pasterzy dobrych inaczej

 • Odpowiedz JanuszeStrzelnictwa piątek, 13 kwietnia 2018 10:24 Umieszczone przez: JanuszeStrzelnictwa

  I bardzo dobrze.Przepisy są jasne,chcesz mieć broń? To musisz mieć szafę z normą S1 a ten pan nawet specjalnie nie miał jej zabezpieczonej.

 • Odpowiedz JanuszeStrzelnictwa piątek, 13 kwietnia 2018 10:24 Umieszczone przez: JanuszeStrzelnictwa

  I bardzo dobrze.Przepisy są jasne,chcesz mieć broń? To musisz mieć szafę z normą S1 a ten pan nawet specjalnie nie miał jej zabezpieczonej.

 • Odpowiedz real piątek, 13 kwietnia 2018 11:11 Umieszczone przez: real

  Izabelo, teraz dobrze zabezpieczone są tylko miesięcznice smoleńskie.

 • Odpowiedz antyPiSlamista piątek, 13 kwietnia 2018 11:34 Umieszczone przez: antyPiSlamista

  nie umie zabezpieczyć broni zgdonie z przePiSami, a lansuje się jako odPOwiedzialny oseł za państwo...

 • Odpowiedz Izabela33 piątek, 13 kwietnia 2018 12:58 Umieszczone przez: Izabela33

  Real sam się odkryles kim jesteś. Twój poziom dyskusji nie warty świeczki, idz do Kijowskiego alimenty płacić

 • Odpowiedz real piątek, 13 kwietnia 2018 15:34 Umieszczone przez: real

  Jesteś po prostu prymitywną drętwą i babą - tyle w temacie. Obojętnie kim jestem i jakie mam poglądy, to zawsze dyskutuję merytorycznie na temat, a nie insynuuję. Robisz proste błędy ortograficzne, stąd moja opinia o tobie. Nie wiem co ma do tego Kijowski, nie wiem nawet który Kijowski. Weź się w garść i idź do garów, bo taka jest rola kobiety wg twoich ulubieńców.

 • Odpowiedz Izabela33 piątek, 13 kwietnia 2018 16:47 Umieszczone przez: Izabela33

  No to odbijamy piłeczkę real denerwujesz się bo Ci tej merytoryki i argumentów brakuje mój drogi, miesięcznicę smoleńskie nie mają nic do tego więc nie wyjeżdżaj z merytoryki bo jedziesz na populizmie i haslach KODu

 • Odpowiedz Izabela33 piątek, 13 kwietnia 2018 16:49 Umieszczone przez: Izabela33

  I nie robię żadnych błędów ortograficznych niewychowany chamie!

 • Odpowiedz Wschodnia sciana piątek, 13 kwietnia 2018 16:49 Umieszczone przez: Wschodnia sciana

  4LOMZA TCHÓRZY - znacie taki portal gdzie wycinają na potęgę pozytywne wpisy o Chrzanowskim. To wolność słowa w ich mniemaniu?

 • Odpowiedz Wschodnia sciana piątek, 13 kwietnia 2018 16:51 Umieszczone przez: Wschodnia sciana

  4LOMZA nigdy nie wchodźcie na ten portal niczego prawdziwego się nie dowiecie

 • Odpowiedz AAgAA piątek, 13 kwietnia 2018 16:57 Umieszczone przez: AAgAA

  a ten potal pisze same bzdety i jaki szuper jest obecny prezydent jak sie nie uda sprzedac dzialek to nic nie pisza a jak park za kredyty to pierwsi do postowania jaki ten pis jest super

 • Odpowiedz fluk piątek, 13 kwietnia 2018 16:59 Umieszczone przez: fluk

  Powinien broń trzymać w sejfie a sejf na stałe przytwierdzony do podłoża a nie pod łóżkiem.Pewnie Kijowski z Kodem mu ukradli we współpracy z PO a policja konfetti wycina w tym czasie

 • Odpowiedz Wschodnia sciana piątek, 13 kwietnia 2018 17:00 Umieszczone przez: Wschodnia sciana

  Popieram politykę Chrzanowskiego i nie jestem zawiedziony w najmniejszej części.- taki wpis na 4 Łomża zostanie skasowany. Dlaczego??
  Bo się boją fali poparcia dla obecnego prezydenta.poparcie wciąż rośnie a na forum 4 Łomża rośnie zaparcie bo redaktorzy nie nadarzają kasować pozytywnych wpisów. Zamiast zająć się rzetelnym przekazem informacji manipulują indezinformuja społeczeństwo. Na szczęście ja wierzę że ludzie swój rozum mają.

 • Odpowiedz antyZastam piątek, 13 kwietnia 2018 17:38 Umieszczone przez: antyZastam

  lewyfiucie
  rzeczywiście twoje POglądy oparte są na ścianie wschodniej...

 • Odpowiedz Łomża celebruje kulturę owocu zakazanego - kulturę relatywizmu - kulturę zakłamania piątek, 13 kwietnia 2018 19:47 Umieszczone przez: Łomża celebruje kulturę owocu zakazanego - kulturę relatywizmu - kulturę zakłamania

  @ antyZastam

  to lewy but z prawej nogi biskupa prawego jak święta ... nadzieja bez cnoty zupełnie niecnota jedna z drugą 'boską' kurwą miejscową udająca miłość bliźniego jak siebie samego taka te ich wyznanie wiary ... kainowej

  ta ich upadła inteligencja tak prawa jak krzywa

  zapętliła się na 'Katyniu' przez całe lata powtarzając to samo przez to samo jakby innych ofiar nie było poniesionych w m o r d e r c z y m wysiłku odrzucenia jarzma kilku wieków zaborczej duchowości pasterzy egocentrycznej inteligencji mającej zamiłowanie do feudalizmu

 • Odpowiedz polo piątek, 13 kwietnia 2018 21:15 Umieszczone przez: polo

  Real ale cię Izabela rozjechała;)

 • Odpowiedz Łomzynianka piątek, 13 kwietnia 2018 21:32 Umieszczone przez: Łomzynianka

  Nikt nie powinien się cieszyć z włamania do czyjegoś mieszkania, a tym bardziej kłopotów jakie takie włamanie za sobą niesie.
  Bardzo współczuję Panu Posłowi

 • Odpowiedz antyPiSlamista sobota, 14 kwietnia 2018 06:27 Umieszczone przez: antyPiSlamista

  a ja nie współczuję wszak p oseł wierzy w Opatrzność Bożą,a nie przestrzegając prawa w zakresie przechowywania broni palnej naraził nas wszystkich na niebezpieczeństwo...

 • Odpowiedz AhmadFoepe sobota, 14 kwietnia 2018 06:59 Umieszczone przez: AhmadFoepe

  هو موقع أنبوب إباحي يتعلق بالجنس وهو باللغة العربية. إنه موقع رائع يجعلك تشعر بالدفء والحيوية إذا كنت تحب رؤية أشخاص عرب يحصلون عليه سكس عربي

 • Odpowiedz eciepecie sobota, 14 kwietnia 2018 07:31 Umieszczone przez: eciepecie

  Alkaida już i tu dotarła...

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu