wigilia2018 dom lomza
piątek, 13 kwietnia 2018 08:20

Drzwi Otwarte – święto nauki [FOTO]

Napisane przez  tekst nadesłany
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Drzwi Otwarte – święto nauki [FOTO] fot. nadesłane
Blisko siedmiuset maturzystów odwiedziło Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Zobaczyli nowoczesną bazę dydaktyczną uczelni, brali udział w cyklu wykładów popularnonaukowych. 

brico lomza

Drzwi Otwarte umożliwiły smakowanie akademickiej codzienności. Było to także święto nauki – młodzi uczestniczyli w ponad dwudziestu prelekcjach przygotowanych przez dydaktyków uczelni. Udali się w podróż w głąb ludzkiego umysłu – mierząc się zagadnieniami społecznymi, sportowymi, prawnymi, chemicznymi, żywieniowymi i innymi. Poznali m.in. przyczyny i skutki rewolucji przemysłowej, postczłowieka, który najlepiej czuje się w wirtualnej rzeczywistości, odkryli także własne konsumenckie prawa.

- Drzwi Otwarte mają przede wszystkim pokazać potencjał naukowo-dydaktyczny naszej uczelni. Sednem studiów jest zdobywanie wiedzy, jej pogłębianie, poszukiwanie interesujących inspiracji. Chcemy, aby maturzyści, którzy nas odwiedzili, czuli się zainspirowani nauką. Zaprosiliśmy do nas młodych ludzi, którzy nie boją się nowych wyzwań, a być może nie wiedzą jeszcze, jaką uczelnię wybrać. Poszukują przewodników, którzy wspólnie z nimi będą odkrywać ich mocne strony. Podczas dni otwartych chcemy udowodnić, że nauka to przede wszystkim przygoda, nie przymus, ale czas rozwoju intelektualnego, który można dobrze wykorzystać, i nie trzeba w tym celu emigrować z własnego miasta oraz regionu. Atrakcyjna i bezpłatne studia dzienne są w Łomży – mówi Marta Biedrzycka, kierownik Działu Promocji i Biura Karier PWSIiP w Łomży, która zaprosiła do uczelni szkoły średnie z kilku regionów Polski, a także młodzież z Polskiej Macierzy Szkolnej na Białorusi i z rejonu wileńskiego. – Utrzymujemy kontakty z zagranicznymi instytucjami polskimi, a nasza uczelnia jest w tym środowisku pozytywnie postrzegana – dodaje Marta Biedrzycka.

PWSIiP oferuje czternaście kierunków studiów. Są to: Administracja (pierwszego oraz drugiego stopnia), Zarządzanie, Automatyka i robotyka, Informatyka (pierwszego oraz drugiego stopnia), Dietetyka, Filologia angielska z technologia informacyjną, Fizjoterapia (jednolite studia magisterskie), Kosmetologia, Pielęgniarstwo (pierwszego oraz drugiego stopnia), Pedagogika, Wychowanie fizyczne, Technologia żywności i żywienie człowieka, Praca socjalna oraz Prawo (jednolite studia magisterskie o profilu praktycznym). W przyszły rok akademicki uczelnia wchodzi z propozycją edukacyjnej nowości, jest nią Pedagogika, która stwarza możliwość wyboru trzech specjalności – między innymi pedagogiki medialnej. Podejmując decyzję o utworzeniu nowego kierunku uczelnia przeprowadziła od listopada 2016 roku do stycznia 2017 badania wśród maturzystów, aby sprawdzić ich preferencje edukacyjne. W grupie przebadanych blisko czterystu osób, m.in. z Łomży, Ełku, Ostrołęki, Zambrowa i Augustowa, największą popularnością wśród kobiet cieszyła się Pedagogika. Władze uczelni przeanalizowały także kwestie zapotrzebowania gospodarczego na pedagogów. Na obszarze dawnego województwa łomżyńskiego w ciągu najbliższych lat pojawi się poważny problem, połowa nauczycieli osiągnie wiek emerytalny. Studia z Pedagogiki to reakcja na tę lukę, a dla potencjalnych absolwentów gwarancja zatrudnienia.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu