wigilia2018 dom lomza
piątek, 13 kwietnia 2018 09:35

Tegoroczny INFOTEST wygrał zambrowianin [FOTO]

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Tegoroczny INFOTEST wygrał zambrowianin [FOTO] fot. S. Chrzanowski / PWSIiP
Marcin Kotecki z I Liceum Ogólnokształcącego w Zambrowie zwyciężył w piątej edycji informatycznego konkursu INFOTEST organizowanego przez Wydział Informatyki i Nauk o Żywności PWSIiP w Łomży.

brico lomza

– Młody, zdolny i skromny, z rozległą wiedzą, także pozaszkolną – tak o uczniu trzeciej klasy mówił jego nauczyciel Zbigniew Rębiś, informatyk oraz fizyk. W szranki tegorocznej rywalizacji stanęło 465 uczniów szkół średnich, także z Wilna, a do ścisłego finału dostało się 49 najzdolniejszych. – Wśród finalistów nie ma przegranych, wszyscy jesteście zwycięzcami – mówiła dr inż. Aneta Wiktorzak, prodziekan Wydziału Informatyki i Nauk o Żywności oraz pomysłodawczyni konkursu.

INFOTEST to jeden z najważniejszych konkursów organizowanych przez łomżyńską uczelnię, ma na celu popularyzację wiedzy informatycznej wśród młodzieży szkół średnich. Jego zasięg z roku na rok jest coraz szerszy, w piątej edycji udział wzięły szkoły z Łomży, Olsztyna, Zambrowa, Białegostoku, Warszawy, Wilna.

– Poziom konkursu był wysoki, aby zakwalifikować się do finału należało zdobyć minimum osiemdziesiąt procent punktów – mówiła dr inż. Aneta Wikotorzak.

Zwycięzca konkursu, maturzysta z Zambrowa, w planach ma studia z Informatyki. Jego pasja do programowania zaczęła się bardzo wcześnie. – Zawsze zastanawiało mnie jak działają określone funkcje i programy w komputerze, z komputerem się wychowywałem – mówił Marcin Kotecki. Przed nim rozszerzona matura z przedmiotów ścisłych: matematyki, fizyki i informatyki. Sukces ucznia nie dziwi jego nauczyciela. – Marcin jest zdolny i praca z nim to przyjemność. W ubiegłym roku nie udało mu się stanąć na podium w łomżyńskim konkursie. Niewiele wtedy brakowało. A dziś jest najlepszy – mówił Zbigniew Rębiś.

Na podium stanęli także: na drugim stopniu Michał Sulikowski z IV LO w Olsztynie, na trzecim Maksymilian Małż z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu