poniedziałek, 16 kwietnia 2018 06:51

Minister środowiska w Marianowie. Dobrą zmianę trzeba nieustannie podtrzymywać! [FOTO]

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Minister środowiska w Marianowie. Dobrą zmianę trzeba nieustannie podtrzymywać! [FOTO] fot. www.mylomza.pl
- Zaczynamy dziś wielką drogę po Polsce i wielką rozmowę z Polakami - powiedział w sobotę na konwencji PiS oraz Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński, a już w niedzielę członkowie rządu wyruszyli w Polskę. Wczoraj w Zespole Szkół Centrum Kształcenia w Marianowie gościł minister środowiska Henryk Kowalczyk.

brico lomza

W spotkaniu z członkiem rządu wzięło udział kilkadziesiąt osób, głównie lokalni politycy PiS oraz samorządowcy.

- Z jednej strony te spotkania służyć mają temu, żeby rozliczyć się z tego, co uczyniliśmy, z drugiej strony zaprezentować plany na przyszłość, mamy także słuchać ludzi - mówił minister Kowalczyk.

Minister mówił, że rząd prowadzi dobrą politykę prorodzinną, stąd m.in. pomysł, aby wprowadzić wyprawkę dla każdego ucznia w wysokości 300 zł.

Kowalczyk zadeklarował wsparcie samorządów w budowie dróg lokalnych. Ma zostać stworzony fundusz, w którym znajdzie się 5 mld zł na ten cel.

- Ten program dla samorządów będzie niezwykle ważnym programem, aby mieszkańcy bezpośrednio w swoim sąsiedztwie widzieli, że o ich warunki mieszkania dbamy - powiedział Kowalczyk.

Minister wśród wyzwań wymienił krajowy program "Czyste powietrze", który ma poprawić jakość powietrza. Mówił, że w ramach tego programu rząd chce m.in. zachęcać właścicieli domów jednorodzinnych do wymiany źródeł ogrzewania. Kowalczyk powiedział, że będzie to działanie kompleksowe polegające nie tylko na wymianie pieców na bardziej ekologiczne, ale też termomodernizacji budynków. Ta część programu ma być skierowana przede wszystkim do właścicieli domów na wsiach i mniejszych miejscowościach.

Kowalczyk zadeklarował poszanowanie dla decyzji Trybunału Sprawiedliwości ws. Puszczy Białowieskiej.

- Spodziewam się wyroku europejskiego Trybunału Sprawiedliwości mniej więcej w duchu takim, w jakim była rekomendacja tego wyroku, która została opublikowana, a więc, że nastąpiło naruszenie prawa europejskiego i ten wyrok będziemy szanować" - powiedział dziennikarzom Kowalczyk.

Wśród innych osiągnięć PiS gość wymienił m.in. obniżenie wieku emerytalnego, darmowych lekach dla seniorów czy pozostawienie KRUS-u.

Galeria zdjęć

W górę