wigilia2018 dom lomza
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 06:04

Agencji Rozwoju Przemysłu rozpoczyna współpracę z miastem i gminą Łomża

Napisane przez  arp.pl
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Agencji Rozwoju Przemysłu rozpoczyna współpracę z miastem i gminą Łomża fot. arp.pl
Przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, miasta Łomża oraz gminy Łomża podpisali porozumienie o współpracy. Instytucje będą wspólnie działać na rzecz rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. Umowa jest realizacją pierwszej fazy projektu Agencji Rozwoju Przemysłu, który zakłada zwiększenie wykorzystania potencjału małych i średnich miast. W spotkaniu udział wziął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz wójt gminy Łomża Piotr Kłys.

brico lomza

- W tym roku Łomża obchodzi 600-lecie nadania praw miejskich. To doskonała okazja na podsumowania, ale także na spojrzenie w przyszłość i poszukiwanie nowych możliwości rozwoju miasta i gminy. Dostrzegliśmy ten potencjał, czego efektem jest podpisane dzisiaj porozumienie. Agencja Rozwoju Przemysłu to rozpoznawalna marka z doświadczeniem we wspieraniu projektów inwestycyjnych i innowacji. Chcemy się tą wiedzą dzielić, żeby popularyzować miejsca takie jak Łomża. „Małe ojczyzny” mają jeszcze sporo niewykorzystanych atutów, tylko dlatego, że przedsiębiorcom brakuje o nich wiedzy. Nasza współpraca pozwoli to zmienić – powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

W ramach porozumienia miasto Łomża wyraża chęć przygotowania terenów inwestycyjnych pod zabudowę produkcyjno-usługową oraz objęcia nowych terenów miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Gmina oprócz przygotowania terenów pod inwestycje deklaruje również wsparcie administracyjne, techniczne i doradcze. Działania te pozwolą odpowiedzieć na oczekiwania inwestorów, którym zależy na  przygotowanej infrastrukturze. ARP będzie patronować wszystkim tym procesom oraz informować przedsiębiorców o ofercie inwestycyjnej dostępnej w mieście i gminie Łomża.

Łomża będzie także jedną z pierwszych lokalizacji, które rozpoznawane są przez ARP w celu aktywizacji małych i średnich miast. ARP stawia sobie za zadanie wykorzystanie zainteresowania przedsiębiorców powierzchniami biurowymi z dobrą infrastrukturą komunikacyjną i na znacznie lepszych warunkach użytkowania. Takie działania pozwolą na zmniejszenie bezrobocia oraz odpływu mieszkańców ze średnich miast. To szczególnie ważne w podregionie łomżyńskim, w którym cały czas bez pracy jest ponad 6,5 tysiąca osób z wykształceniem wyższym i średnim. Są to potencjalne kadry dla firm sektora nowoczesnych usług biznesowych.

58 komentarzy

 • Odpowiedz zygmunt z bema poniedziałek, 16 kwietnia 2018 06:33 Umieszczone przez: zygmunt z bema

  Brawo dla Chrzanowskiego otwiera nowe tereny inwestycujne,będą miejsca pracy.Ma moj glos

 • Odpowiedz Viper poniedziałek, 16 kwietnia 2018 06:37 Umieszczone przez: Viper

  Chrzanowski pokazuje że jest skuteczny. Wreszcie powstaną tereny inwestycyjne z prawdziwego zdarzenia. Brawo

 • Odpowiedz Iglesias poniedziałek, 16 kwietnia 2018 06:40 Umieszczone przez: Iglesias

  Kolejny raz Łomża skorzysta na bardzo dobrych relacjach Chrzanowskiego z polskim rządem. Łomża znowu jako jedne z pierwszych polskich miast korzysta z rządowego programu.
  To dobitnie pokazuje, że tylko Chrzanowski jest gwarantem rozwoju Łomży. Na jesi ma Pan mój głos.

 • Odpowiedz Iglesias poniedziałek, 16 kwietnia 2018 06:41 Umieszczone przez: Iglesias

  Na jesieni ma Pan mój głos

 • Odpowiedz Niner poniedziałek, 16 kwietnia 2018 06:47 Umieszczone przez: Niner

  Masz rację Iglesias dzięki Prezydentowi Chrzanowskiemu w naszym mieście jako jednym z pierwszych w kraju wkrótce pojawią się bloki z rządowego programu mieszkanie +. Jest to naprawdę dużym sukcesem np. takie miasto jak Białystok dopiero próbuje się włączyć do tego programu i nie wiadomo czy się to im uda. TEeraz znowu powstaną przy wsparciu rządu tereny inwestycyjne.
  ŁOMŻA GÓRĄ I TO ZASŁUGA CHRZANOWSKIEGO

 • Odpowiedz Ewa R. poniedziałek, 16 kwietnia 2018 06:48 Umieszczone przez: Ewa R.

  Łomża jak widać zmierza w dobrym kierunku. Oby tak dalej

 • Odpowiedz Zdzich poniedziałek, 16 kwietnia 2018 06:54 Umieszczone przez: Zdzich

  To świetna wiadomość zwłaszcza dla bezrobotnych. Mimo, że bezrobocie spada to wciąż jest to jeden z głównych problemów społecznych, zwłaszcza ludzi młodych bez doświadczenia. To dobrze, że władze samorządowe Łomży temu przeciwdziałają. Prezydent Chrzanowski po raz kolejny pokazuje, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu.

 • Odpowiedz NIE dla CHRZANOWSKIEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! poniedziałek, 16 kwietnia 2018 06:57 Umieszczone przez: NIE dla CHRZANOWSKIEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ekipa trolli na tym forum zmieniając nicki dwoi się i troi, aby z kadencji obecnego prezydenta, która okazała się zwyczajna klapą, a on sam jednym z najgorszym prezydentów, zrobić sukces, a jego przedstawić jako wybitnego prezydenta, który jak nic winien wygrać nadchodzące wybory. Ja jednak myślę ,że mieszkańcy tego nie kupią w myśl ich zamierzeń ,że ciemny lud to kupi tylko w nadchodzących wyborach korzystając z demokratycznego prawa skreślą z listy wyborczych takie osoby jak obecny włodarz.

 • Odpowiedz Martinv poniedziałek, 16 kwietnia 2018 06:59 Umieszczone przez: Martinv

  Fajnie że ARP będzie wspólnie z prezydentem podejmować działania na rzecz przyciągania nowych inwestorów.
  Ta instytucja ma na tym polu wiele sukcesów.

 • Odpowiedz łomżing poniedziałek, 16 kwietnia 2018 06:59 Umieszczone przez: łomżing

  W końcu możemy śmiało powiedzieć - Łomża górą! To dzięki Prezydentowi Chrzanowskiemu i jego bardzo dobrym kontaktom z rządem.

 • Odpowiedz Derewas poniedziałek, 16 kwietnia 2018 07:00 Umieszczone przez: Derewas

  Chrzanowski masz mój głos.

 • Odpowiedz real poniedziałek, 16 kwietnia 2018 07:03 Umieszczone przez: real

  Faktycznie, sfora włazidupców rzuciła się na forum. Z czego tu się cieszyć? Na razie to tylko kolejna zapowiedź szansy na poprawę, a nie poprawa. Takich zapowiedzi było już tyle, że każdy normalny mieszkaniec miasta nie wierzy już, że cokolwiek zmieni się na lepsze. Mariusz Chrzanowski tak wykorzystuje swoje partyjne relacje z rządem, że wskaźnik bezrobocia w mieście jest jednym z najwyższych w kraju.

 • Odpowiedz Czesław poniedziałek, 16 kwietnia 2018 07:06 Umieszczone przez: Czesław

  Nareszcie w naszej polityce lokalnej jest jakaś wizja i chęć pomocy bezrobotnym. Obecna ekipa w ratuszu robi dobrą robotę. Chrzanowski ma w nadchodzących wyborach mój głos i głosy mojej rodziny.

 • Odpowiedz Fertych poniedziałek, 16 kwietnia 2018 07:12 Umieszczone przez: Fertych

  Pierwszy raz możemy mieć sytuację w której do Łomży może zawitać naprawdę duży inwestor.

 • Odpowiedz lewe oko na Maroko poniedziałek, 16 kwietnia 2018 07:18 Umieszczone przez: lewe oko na Maroko

  Świetna wiadomość na początek tygodnia. Co ma powiedzieć np. taki Białystok, który na razie tylko marzy, aby mieć takie wsparcie w rządzie jak Łomża. To dzięki Prezydentowi Chrzanowskiemu, na którego ponownie zagłosuję jesienią.

 • Odpowiedz Speechu poniedziałek, 16 kwietnia 2018 07:26 Umieszczone przez: Speechu

  Chrzanowski swojego czasu otrzymał wyróżnienie od Izby Handlowej za rozwiązania na rzecz przedsiębiorczości. To pokazuje że chłop zna się na rzeczy.

 • Odpowiedz ptok poniedziałek, 16 kwietnia 2018 07:38 Umieszczone przez: ptok

  Od samego mieszania herbata nie zrobi się słodka.

 • Odpowiedz mieszkaniec poniedziałek, 16 kwietnia 2018 07:41 Umieszczone przez: mieszkaniec

  TROLLU, KLAKIERZE posługujący się kilkoma nickami, piszesz brednie wybielające swego pryncypała! Robisz jemu krecią przysługę!
  Mieszkańcy Łomży mają oczy otwarte i widzą, co dzieję się za rządów obecnego włodarza! RAZ dali się nabrać, więcej już NIE!

  Jednym ze sposobów działania pryncypała jest zorganizowana grupa, która korzystając z internetu non stop monitoruje wszystkie lokalne fora internetowe wklejając gotowe pozytywne na jego temat komentarze. Za wszelką ceną stara się ona kreować pozytywny wizerunek włodarza. W sposób wręcz prześmiewczy działa i za wszelką cenę stara się utrzymać pozytywny obraz miłościwie panującego włodarza. Piszę w sposób prześmiewczy, bo sposób działania tej grupki jest tak komiczny i szyty grubymi nićmi ,że tylko ślepy i głuchy nie potrafi tego dojrzeć. Sposób prowadzonej przez tę grupę propagandy świadczy o braku szacunku dla jej adresatów, gdyż intelektualnie jest tak płytki i nachalny ,że tylko powiedzenie ciemny lud to kupi jest w stanie podołać konfrontacji z tym rodzajem propagandy.

 • Odpowiedz Pismak poniedziałek, 16 kwietnia 2018 07:42 Umieszczone przez: Pismak

  Rząd z pisu to i prezydent powinien być z pisu. To najlepsze rozwiązanie dla Łomży.
  To w tej chwili najlepiej widać.

 • Odpowiedz emeryt poniedziałek, 16 kwietnia 2018 07:43 Umieszczone przez: emeryt

  Pana Chrzanowskiego nie stać było na pomoc dla potrzebującego Hospicjum, obcinając rokrocznie dotację.
  Na co prezydent Chrzanowski w tym roku dał więcej niż na hospicjum? Na wiele...
  - na wymianę wykładziny wraz z pracami naprawczymi i remontowymi w pokoju 101, czyli jego gabinecie - 25 tys. 596,30 zł
  - na organizację imprezy sportowej pt. „Armia Fight Night II” - 28 tys. zł
  - na występ kabaretu SMILE - 28 tys. 290 zł
  - na wykonanie filmów informacyjno - promocyjnych „600-lecie nadania praw miejskich Łomży” (czas trwania do 5 min.) wraz ze spotem reklamowym (czas trwania do 30 sek.) - 30 tys. zł.
  - na występ Zespołu piękni i Młodzi podczas Dni Łomży - 30 tys. 750 zł
  - na wykonanie występu artystycznego zespołu Boys podczas Dni Łomży - 31 tys. 980 zł
  - na przygotowanie i realizacja projekcji video – mappingu na fasadzie Ratusza z okazji obchodów 600-lecia nadania praw miejskich w dniach 15-16 czerwca - 40 tys. zł.

 • Odpowiedz Grecky poniedziałek, 16 kwietnia 2018 07:55 Umieszczone przez: Grecky

  Dobrze że miasto nawiązuje współprace z rządową agencją ściągającą inwestorów do Polski. Zawsze lepiej jest z takimi instytucjami współpracować. Nie jestem jakimś szczególnym fanem Pisu i Chrzanowskiego ale trzeba przyznać że kilka bardzo dobrych rzeczy dla Łomży zrobił.
  Żałuję że PO ani środowiska lineralno lewicowe w Łomży nie mogą wystawić równorzędnego dla niego kontrkandydata. Chrzanowski pewnie wygra.

 • Odpowiedz Tomejk111 poniedziałek, 16 kwietnia 2018 07:58 Umieszczone przez: Tomejk111

  Środki na stowarzyszenia rozdzielała pani zastepca.
  A wczoraj odbył się koncert harytatywny na rzecz hospicjum gdzie prezydent osobiście wspierał kwestę.
  Nie róbcie polityki nad łóżkami nieuleczalnie chorych ludzi bo to wola o pomstę do nieba.

  A ty który czytasz co dla hospicjum zrobiłeś jako człowiek?
  Może wolontariat?
  Może jakaś akcja jest takich mnóstwo wystarczy wejść na stronę.

 • Odpowiedz Kiedyś im bieda do d... zajrzy i zobaczymy kto się będzie mądrzył i śmiał poniedziałek, 16 kwietnia 2018 08:13 Umieszczone przez: Kiedyś im bieda do d... zajrzy i zobaczymy kto się będzie mądrzył i śmiał

  obecny prezydent przegra wybory dzięki temu Panu obok niego od prawej. Ten Pan się tylko lansuje, fałszywe uśmiechy do obiektywów!!!

 • Odpowiedz Miłoszek poniedziałek, 16 kwietnia 2018 08:20 Umieszczone przez: Miłoszek

  Grecky piszesz świętą prawdę. Dzisiaj jest Chrzanowski i daleko daleko nikogo poważnego nie ma.Na mieście mówi się że podobno dziennikarz konkurencyjnego portalu może kandydować ale czy to prawda?

 • Odpowiedz Miłoszek poniedziałek, 16 kwietnia 2018 08:20 Umieszczone przez: Miłoszek

  Grecky piszesz świętą prawdę. Dzisiaj jest Chrzanowski i daleko daleko nikogo poważnego nie ma.Na mieście mówi się że podobno dziennikarz konkurencyjnego portalu może kandydować ale czy to prawda?

 • Odpowiedz realny poniedziałek, 16 kwietnia 2018 08:27 Umieszczone przez: realny

  Miłościwie nam panujący jest hojny, ale dla swoich.
  Oto wysokość nagród przyznanych przez prezydenta Chrzanowskiego poszczególnym dyrektorom:
  - Andrzej Modzelewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – 5000 zł
  - Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Kameralnej – 5000 zł
  - Bożena Jabłońska, dyrektor Centrum Pieczy Zastępczej – 5000 zł
  - Janusz Nowakowski, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji – 5000 zł
  - Krzysztof Jankowski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej – 5000 zł
  - Krzysztof Zemło, dyrektor Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych – 5000 zł
  - Jarosław Antoniuk, dyrektor Teatru Lalki i Aktora – 5000 zł
  - Marek Olbryś, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej – 5000 zł
  - Małgorzata Bachanowicz-Macieboch, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy – 5000 zł
  - Magdalena Zawisza, p.o. dyrektora Ośrodka Interwencji Kryzysowej – 4000 zł
  - Wiesław Jagielak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – 3000 zł
  - Inga Kolaska, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej – 3000 zł
  - Krystyna Sobocińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – 3000 zł
  - Jerzy Jastrzębski, dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego – 2000 zł

 • Odpowiedz Toksyczny poniedziałek, 16 kwietnia 2018 08:41 Umieszczone przez: Toksyczny

  Pan zastepca Andrzej Garlicki jest lojalnym pracownikiem zajmuje się trudna działka i widać że nie ma czasu na głupoty jak w wykonaniu divy operowej. Często widać go na zdjęciach ale jako pomocnika w wielu inwestycjach i tu są realne działania a od spiewania, uśmiechania się jeszcze nikt kasy Łomży nie przysporzył ..... Tylko wstydu że taka zastępczyni lansuje się na prezydenturze Chrzanowskiego. Taki czlowiek nie ma sumienia albo rozumu więc po co taki pracownik.
  Panie prezydencie na mieście ludzie mają już dość tych fałszywych uśmiechów i widzą co się dzieje w urzędzie. Dlaczego pan nie pożegnał się z ta diva gdy wyszła sprawa że zamierza kandydować na prezydenta Łomży???

  Niech pan się nie boi że straci poparcie biskupa toż nie jest to prawowity główny biskup ma pan poparcie ludzi .

  Do dzieła odwagi!!!!

 • Odpowiedz Toksyczny poniedziałek, 16 kwietnia 2018 08:41 Umieszczone przez: Toksyczny

  Pan zastepca Andrzej Garlicki jest lojalnym pracownikiem zajmuje się trudna działka i widać że nie ma czasu na głupoty jak w wykonaniu divy operowej. Często widać go na zdjęciach ale jako pomocnika w wielu inwestycjach i tu są realne działania a od spiewania, uśmiechania się jeszcze nikt kasy Łomży nie przysporzył ..... Tylko wstydu że taka zastępczyni lansuje się na prezydenturze Chrzanowskiego. Taki czlowiek nie ma sumienia albo rozumu więc po co taki pracownik.
  Panie prezydencie na mieście ludzie mają już dość tych fałszywych uśmiechów i widzą co się dzieje w urzędzie. Dlaczego pan nie pożegnał się z ta diva gdy wyszła sprawa że zamierza kandydować na prezydenta Łomży???

  Niech pan się nie boi że straci poparcie biskupa toż nie jest to prawowity główny biskup ma pan poparcie ludzi .

  Do dzieła odwagi!!!!

 • Odpowiedz Plus dla Chrzanowskiego poniedziałek, 16 kwietnia 2018 08:49 Umieszczone przez: Plus dla Chrzanowskiego

  Dobrze że są szanse na to by w Łomży pojawił się poważny inwestor. Plus dla Chrzanowskiego

 • Odpowiedz Olo poniedziałek, 16 kwietnia 2018 09:02 Umieszczone przez: Olo

  Chrzanowski to dobry gospodarz. Dba o interesy miasta jak nikt inny. Współpraca z Agencją Rozwoju Przemysłu to tylko jeden z przykładów. Pozyskanie środków z Ministerstwa Kultury na Filharmonię i Halę Kultury to kolejne przykłady. Wspomnieć też należy o budowie wielu ulic za jego kadencji - Kopernika, Polowa, Sikorskiego, Zawadzka, Szosa Zambrowska, Modrzewiowa, Piaski, Podleśna i inne mniejsze. Na polu tzw. nieinwestycyjnym dobrych działań jest jeszcze więcej - bezpłatne przejazdy dla seniorów, samorządowe becikowe, Młodzieżowa Rada Miejska, Społeczna Rada ds. Osób z Niepełnosprawnością, ŁoKeR.

 • Odpowiedz robert33 poniedziałek, 16 kwietnia 2018 09:59 Umieszczone przez: robert33

  a co z spółdzielczością socjalną?, którą zapowiadał Chrzanowski czy ktoś wie o tym co się dzieje w tym temacie

 • Odpowiedz kubabj poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:08 Umieszczone przez: kubabj

  To duża szansa dla Łomży. Chrzanowski ma mój głos.

 • Odpowiedz Tomejk111 poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:16 Umieszczone przez: Tomejk111

  Spółdzielnia socjalna miała być działka niejakiego cucha który zwinął manatki i przeszedł pracować do Piotrusia co teczkę nosi posłowi. Podobno za mało kasy w urzędzie. Tak prezydent dba o swoich że go sprzedają a potem sami się sprzedaja do tych na których gadali wcześniej.

  Apropo tego kolesiostwa o którym niektórzy mowia....

  Sami handlowcy i przedsiębiorcy.

 • Odpowiedz Tomejk111 poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:16 Umieszczone przez: Tomejk111

  Spółdzielnia socjalna miała być działka niejakiego cucha który zwinął manatki i przeszedł pracować do Piotrusia co teczkę nosi posłowi. Podobno za mało kasy w urzędzie. Tak prezydent dba o swoich że go sprzedają a potem sami się sprzedaja do tych na których gadali wcześniej.

  Apropo tego kolesiostwa o którym niektórzy mowia....

  Sami handlowcy i przedsiębiorcy.

 • Odpowiedz Tomejk111 poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:16 Umieszczone przez: Tomejk111

  Spółdzielnia socjalna miała być działka niejakiego cucha który zwinął manatki i przeszedł pracować do Piotrusia co teczkę nosi posłowi. Podobno za mało kasy w urzędzie. Tak prezydent dba o swoich że go sprzedają a potem sami się sprzedaja do tych na których gadali wcześniej.

  Apropo tego kolesiostwa o którym niektórzy mowia....

  Sami handlowcy i przedsiębiorcy.

 • Odpowiedz Tomejk111 poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:19 Umieszczone przez: Tomejk111

  Przepraszam była spółdzielnia socjalna w centrum katolickim założona przez tego przedsiębiorcę cucha.
  Ale ludzie długo na paluszkach nie mogli pociągnąć...na gastronomię takie danie w kawiarence to jednak za duży wydatek.

 • Odpowiedz punch103 poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:27 Umieszczone przez: punch103

  Ja tam lepszego kandydata niż Chrzanowski nie widzę. Idealny nikt nie jest.

 • Odpowiedz ura23 poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:28 Umieszczone przez: ura23

  no tak jakieś działania poza tym bo to chyba głowne danie miały byc spółdzielnie ale chyba Chrzanowski zarzucił temat bo cucha nie ma

 • Odpowiedz Toksyczny poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:33 Umieszczone przez: Toksyczny

  Nie ma cucha nie ma spółdzielni i nie ma paluszków.

  A najgorzej że jego wspoldzialacz socjalny jest w radzie osób z niepełnosprawnością. Oby tam na obgryzaniu paluszków się nie skończyło tylko działali i pomagali realnie osobom niepełnosprawnym.

 • Odpowiedz nie wiem co On ma poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:34 Umieszczone przez: nie wiem co On ma

  Cuch za tą miał odpowiadać ale jego wiedza chyba nie pokrywała się z możliwościami działania w temacie spółdzielni - zobaczymy czy Mariusz ruszy,

 • Odpowiedz tak bynajmniej mówią na mieście poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:37 Umieszczone przez: tak bynajmniej mówią na mieście

  Z tego co wiem chyba coś ma ruszyć w temacie spółdzielni socjalnych

 • Odpowiedz polo di poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:43 Umieszczone przez: polo di

  LIBRA-PRINT to kolejna firma, która nabyła działkę inwestycyjną wchodzącą w skład Podstrefy Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do końca 2019 roku powstanie tam zakład produkcyjny, w którym pracę znajdzie co najmniej 25 osób.
  Nowy nabywca działa w branży poligraficznej. W przeciągu dwóch lat na zakupionym terenie w rejonie ulic: Spokojnej i Pileckiego, wybuduje nowy zakład produkcyjny. Powstanie tam hala wraz z budynkiem socjalno-administracyjnym. Będzie to zakład nowoczesny, gdyż w planach jest zakup innowacyjnych linii technologicznych m.in. maszyny do druku w technologii offsetowej i cyfrowej, maszyny do wykańczania introligatorskiego czy urządzenia do produkcji toreb papierowych. Dotychczas w Podstrefie Łomża SSSE zainwestowały firmy PHU „Okleina”, PPHU „MAG”, GREENVIT Sp. z o.o. oraz PIANPOL TEX Sp. z o.o.
  Spółka PIANPOL TEX z Łomży działał w Strefie jako mały przedsiębiorca. Na działce nr 23166/6 o pow. 1,0426 ha zamierza prowadzić działalność związaną z produkcją i handlem materacami oraz meblami biurowymi i do siedzenia. Minimalne nakłady na inwestycję mają wynieść około 3,6 mln zł, a jej zakończenie planowane jest do 31 października 2018 roku. W nowym zakładzie zatrudnienie ma znaleźć co najmniej 12 osób.
  Spółka GREENVIT z Zambrowa również będzie działała w Strefie jako mały przedsiębiorca. Na działkach nr 23166/7 i nr 23166/5 o pow. 1,0426 ha każda zamierza prowadzić działalność związaną z produkcją ekstraktów roślinnych, wykorzystywanych w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym i paszowym. Minimalne nakłady na inwestycję mają wynieść około 7,5 mln zł. Powstanie zakładu, w którym zatrudnienie znajdzie co najmniej 15 osób, planowane jest do połowy 2020 roku.

 • Odpowiedz polo di poniedziałek, 16 kwietnia 2018 10:49 Umieszczone przez: polo di

  Działki w podstrefie suwalskiej strefy ekonomicznej się kończą. Wkrótce powstaną tam miejsca pracy i to uważam za pozytywne działanie.
  Kolejnym pozytywem jest fakt, że Chrzanowski myśli o tworzeniu kolejnych terenów inwestycyjnych. Tak robi prawdziwy dobry gospodarz.
  Jak to mówią pańskie oko konia tuczy.

 • Odpowiedz darekk poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:09 Umieszczone przez: darekk

  Gratuluje Panie Prezydencie!!!
  Kolejny sukces, kolejny krok w kierunku rozwoju miasta i głęboko wierzę że kolejna kadencja!!!!
  Ma Pan mój głos!!!

 • Odpowiedz darekk poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:11 Umieszczone przez: darekk

  Gratuluje Panie Prezydencie!!!
  Kolejny sukces, kolejny krok w kierunku rozwoju miasta i głęboko wierzę że kolejna kadencja!!!!
  Ma Pan mój głos!!!

 • Odpowiedz darekk poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:11 Umieszczone przez: darekk

  Gratuluje Panie Prezydencie!!!
  Kolejny sukces, kolejny krok w kierunku rozwoju miasta i głęboko wierzę że kolejna kadencja!!!!
  Ma Pan mój głos!!!

 • Odpowiedz darekk poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:12 Umieszczone przez: darekk

  czasem mam wrażenie że gdyby Prezydent Chrzanowski oddał nerkę waszym dzieciom to i tak byście ujadali na niego....jesteście chorzy z nienawiści!!!

 • Odpowiedz Ewka poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:21 Umieszczone przez: Ewka

  No tak ale bije w niego spawa cucha który miał działać na rzecz spółdzielni

 • Odpowiedz Paweł22 poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:25 Umieszczone przez: Paweł22

  Każdy sam dokona wyboru. Mój wybór pada na Chrzanowskiego. Myślę, że wygra już w I turze.

 • Odpowiedz real poniedziałek, 16 kwietnia 2018 11:34 Umieszczone przez: real

  Bardzo wesoło to wszystko wygląda, ale tylko na forum przepełnionym płatnymi trollami. Te same teksty do różnych artykułów, co świadczy o prawdziwej spontaniczności wypowiedzi.

 • Odpowiedz Nikita poniedziałek, 16 kwietnia 2018 12:03 Umieszczone przez: Nikita

  Także nie widzę żadnego innego poważnego kontrkandydata dla Chrzanowskiego ani w PiS ani wśród opozycji.

 • Odpowiedz elazbiałego poniedziałek, 16 kwietnia 2018 12:39 Umieszczone przez: elazbiałego

  Agnieszka zgłasza swój akces do roli prezydenta

 • Odpowiedz Arnoldin poniedziałek, 16 kwietnia 2018 13:08 Umieszczone przez: Arnoldin

  Nikt przecież nigdy oficjalnie nie mówił ani nie pisał że Cuch miał być od spółdzielni socjalnych. Próbował sił w działce spółdzielni, ale nie wyszlo. W Łomży zostało nie wiele tych spółdzielni. Padły wszystkie prawie, zamknęły się niestety. Za to nie obwiniał bym nikogo, ani samorządów ani ludzi którzy spółdzielnie zakładają. Dziś nie jest prosto zakładać swoją działalność utrzymać ją i jeszcze zatrudniać pracowników

 • Odpowiedz Julia K. poniedziałek, 16 kwietnia 2018 13:13 Umieszczone przez: Julia K.

  Cuch był zwykłym pracownikiem urzędu, zmienil pracę to jego sprawa, za te spółdzielnie oraz projekty unijne są odpowiedzialne inne osoby w ratuszu, ale w Łomży faktycznie trochę to taki martwy twór. Było wiele hałasu a prawie wszystkie spółdzielnie socjalne się zlikwidowały. Sama prowadziłam działaność i wiem że nie jest prosto prowadzić swój biznes tym bardziej jak dookoła handel i usługi. Brakuje zakładów pracy, produkcji itd

 • Odpowiedz Berta poniedziałek, 16 kwietnia 2018 13:15 Umieszczone przez: Berta

  Bardzo dobrze że powstaną kolejne tereny inwestycyjne.

 • Odpowiedz Faryzeusze i obłudnicy poniedziałek, 16 kwietnia 2018 13:26 Umieszczone przez: Faryzeusze i obłudnicy

  Akurat zastępca Andrzej lojalny, nie opowiadajcie bzdur. Lubi błyszczeć w fleszach aparatów i oklaski zbierać i wszystko pod płaszczykiem kościółka

 • Odpowiedz zofia z fundacji poniedziałek, 16 kwietnia 2018 13:48 Umieszczone przez: zofia z fundacji

  Tutaj bym patrzył szerzej niż spółdzielczość chyba chodzi o ekonomię społęczną a spółdzielnia jako element tego. może bardziej powinień przykładąć się wydział społeczny i tyle

 • Odpowiedz elżbieta, która dość wałków poniedziałek, 16 kwietnia 2018 16:03 Umieszczone przez: elżbieta, która dość wałków

  muzykowa tylko tam mąci mariuszowi

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu