wigilia2018 dom lomza
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 12:35

Placu Zabaw w Parku Jana Pawła II nie będzie?

Napisane przez  bjk
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Placu Zabaw w Parku Jana Pawła II nie będzie? fot. www.mylomza.pl
Nie ma chętnych na jego realizację, za kwotę, którą władze miasta na plac zabaw chciały przeznaczyć. Łącznie zamierzano wydać 700 tys. zł na dwa etapy jego budowy, tymczasem oferta jednej z firm, która deklaruje chęć budowy całego placu przekracza miejski kosztorys o blisko 600 tys. zł.

brico lomza

Plac Zabaw w Parku Jana Pawła II miał powstać w dwóch etapach i z przeznaczeniem dla dwóch grup wiekowych dzieci. W części dla dzieci młodszych powstać miały m.in. piaskownice, statek, bujaki, huśtawka ważka czy też huśtawka z siedziskiem typu gniazdo. W drugiej części dla dzieci starszych zaplanowano zestaw wspinaczkowy, pajączek linowy, czy też karuzela obrotowa. Teren wyposażony byłby także w stoły piknikowe i niezbędne ławki, kosze na śmieci.

Plac dla dzieci młodszych miał zostać oddany na koniec lipca tego roku, starsze dzieci na swoje atrakcje musieliby czekać niespełna 11 miesięcy dłużej – koniec czerwca 2019 roku.

W przetargu wystartowały dwie firmy, ale tylko jedna z nich – z Lublina, chciała wykonać plac w dwóch etapach. Łączna oferta jest jednak droższa od zakładanych środków przez władze Łomży o blisko 600 tys. zł. Druga z firm – z Szczytna, chciała wykonać tylko I etap placu zabaw dla najmłodszych. Oferowała 577 tys. zł.

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu