wigilia2018 dom lomza
wtorek, 17 kwietnia 2018 08:27

Czy jesteś przygotowany na ochronę danych osobowych? RODO w praktyce!

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
archiwum archiwum fot. www.mylomza.pl
Czym jest rozporządzenie o ochronie danych osobowych, co reguluje i jakie obowiązki nakłada na przedsiębiorców? Nowe przepisy będą obowiązywać od maja 2018 roku. Już w najbliższy czwartek w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży odbędzie się konferencja w całości poświęcona aspektom prawnym ochrony danych osobowych oraz bezpieczeństwu teleinformatycznemu systemów informatycznych.

brico lomza

Nowe przepisy redefiniują w sposób znaczący dotychczasowe podejście do ochrony danych. Ich celem jest przede wszystkim wzmocnienie zaufania konsumentów do ochrony danych osobowych i e-usług stąd prowadzenie nowych obowiązków dla podmiotów przetwarzających dane osobowe i nowych uprawnień dla podmiotów danych.  Akty prawne nakładają nowe obowiązki na Administratorów Danych Osobowych oraz Administratorów Bezpieczeństwa Informacji podmiotów przetwarzających dane osobowe.

Organizatorzy konferencję kierują do osób zarządzających w organizacjach i mających wpływ na bezpieczeństwo informacji, informatyków, administratorów danych osobowych w biznesu, administracji, placówek edukacyjnych, podmiotów świadczący usługi medyczne.

Tematy związane z ochroną danych osobowych nabierają szczególnego znaczenia, ponieważ kończy się dwuletni okres przygotowania do stosowania nowych przepisów. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 w chodzi w życie 25 maja 2018 roku. Nie ma jeszcze polskich aktów prawnych, które uszczegóławiają zapisy ww. Rozporządzenia. Powstaje więc pytanie: Czy podmioty przetwarzające dane osobowe są przygotowane do stosowania nowych przepisów?

Organizatorem Podlaskiej Konferencji Informatycznej jest Polskie Towarzystwo Informatyczne – Koło w Łomży. Współorganizatorami konferencji jest Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży i STS Elektronik Optimus SA Partner

Konferencja odbędzie się 19 kwietnia 2018 roku o godz. 10:00 w Łomży, w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, ul. Studencka 19.

Udział w konferencji jest bezpłatny, chcesz wziąć udział i otrzymać certyfikat – zarejestruj się

Rejestracja elektroniczna: http://konferencja.lomza.pl/index.php/rejestracja

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu