wigilia2018 dom lomza
wtorek, 17 kwietnia 2018 10:42

Ostatni egzamin gimnazjalny. Od jutra zmagania z arkuszami. Kolejne zmiany w 2022 roku!

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Ostatni egzamin gimnazjalny. Od jutra zmagania z arkuszami. Kolejne zmiany w 2022 roku! fot. nadesłane
Przez trzy najbliższe dni trzecioklasiści będą zmagać się z arkuszami egzaminacyjnymi. 18 kwietnia zmierzą się z egzaminem z części humanistycznej, 19 kwietnia z arkuszami w części matematyczno-przyrodniczej, a 20 kwietnia z wybranego przez siebie języka obcego. Gdy oni będą pisać, uczniowie szkół podstawowych mają wolne.

brico lomza

Niepewność uczniów jak im pójdzie egzamin trwać będzie do 16 czerwca. Wówczas mają zostać ogłoszone wyniki. Komisje egzaminacyjne w całym kraju wyznaczyły także dodatkowe terminy egzaminów. Odbędą się one za zgodą dyrektorów OKE w terminie od 1 do 5 czerwca.

W Łomży do egzaminu przystąpi 565 uczniów, w powiecie łomżyńskim 456. Łącznie to 18 szkół. Uczniowie podstawówek w tym czasie mają wolne, ale też nie do końca. Szkoły zaplanowały przez trzy dni gimnazjalnego egzaminu szereg zajęć, by wypełnić im czas.

Tegoroczny egzamin gimnazjalny będzie ostatnim w ramach tzw. Reformy Giertycha. Od przyszłego roku egzamin gimnazjalny zostanie zastąpiony egzaminem ósmoklasisty. Warto się postarać, bowiem obecnie aż 100 z 200 punktów w ramach rekrutacji do szkół średnich to wynik z egzaminu gimnazjalnego. Kolejne sto punktów to m.in. osiągnięcia sportowe, artystyczne czy olimpiady przedmiotowe.

Tegoroczny egzamin jest przejściowym. Od roku 2022 szykują się kolejne zmiany. Ósmoklasista będzie przystępował do egzaminu z czterech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego oraz czwartego dodatkowego wybranego z pośród: biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia.

1 komentarz

  • Odpowiedz goostav środa, 18 kwietnia 2018 08:00 Umieszczone przez: goostav

    To w przyszłym roku kończący ostatnią klasę gimnazjum będą pisać egzamin ósmoklasisty?

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu