dom lomza
środa, 09 maja 2018 07:03

Kobieto, nie zwlekaj. Zrób mammografię!

Napisane przez  mano / UM w Łomży
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kobieto, nie zwlekaj. Zrób mammografię! fot. UM w Łomży
Kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały bezpłatnego badania mammograficznego mają na to niepowtarzalną okazję. Jeszcze tylko do piątku na Starym Rynku w Łomży ustawiony będzie specjalny mammobus.

Jest to wspólna akcja "Medica" Centrum Diagnostyki Obrazowej oraz Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

Mammografia jest najskuteczniejszą metodą wykrywania zmian w piersiach. Pozwala na wczesne rozpoznawanie i wykrywanie guzków o średnicy około 0,3÷0,5 cm i zmian tzw. bezobjawowych. Zastosowanie jej w procesie diagnozowania nowotworów piersi jest bardzo cenne. Im wcześniej zdiagnozowana zostanie zmiana, tym większe szanse na całkowity powrót do zdrowia.

- Zdrowie jest najważniejsze i nie można go zaniedbywać. Profilaktyka często może uratować życie. Najważniejsze, aby nie zwlekać, bo regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Zachęcam Panie do wykonania badania mammograficznego – podkreśla włodarz miasta, który w Ratuszu spotkał się z właścicielką "Medica" Centrum Diagnostyki Obrazowej, Ewą Sobkiewicz.

- Badanie jest wykonywane za pomocą najnowocześniejszego sprzętu cyfrowego w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Dawka promieniowania jest bardzo niewielka i zbliżona do tej otrzymywanej podczas prześwietlenia zęba – tłumaczy właścicielka łódzkiego centrum. Nawet jeśli badanie wykryje zmianę o charakterze guza, nie musi to oznaczać nowotworu. Spośród wszystkich guzków wykrywanych w piersiach, niewielki procent okazuje się nowotworem złośliwym. Kobiety z nieprawidłowym wynikiem, kierowane są na diagnostykę uzupełniającą: USG piersi i/lub biopsję cienkoigłową i/lub biopsję gruboigłową z badaniami histopatologicznymi. Badania te, są wykonywane bezpłatnie w ramach tego samego programu.

Chętne na badania panie proszone są o dokonanie wcześniejszej rejestracji pod numerem telefonu: 42 254 64 10 lub 517 544 004 lub wypełnienie ankiety na stronie salvemedica.pl.

4 komentarzy

 • Odpowiedz Jarrek środa, 09 maja 2018 07:10 Umieszczone przez: Jarrek

  W Inter Stach można wyczytać że to badanie jest szkodliwe. Więc jak to jest?

 • Odpowiedz katedra katedr środa, 09 maja 2018 08:44 Umieszczone przez: katedra katedr

  Mammografia przydała by się matce ościoła co by rak w niej nie trwał na wieki wieków amen wysysany z mlekiem matki przez cały łańcuch matek kościoła

  @ Jarrek

  wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną tu decyduje wielkość ... daffki

 • Odpowiedz pomnik trzech krzyży zamiast jednego świątego do krzyża cudzego cynicznie przytulonego środa, 09 maja 2018 08:47 Umieszczone przez: pomnik trzech krzyży zamiast jednego świątego do krzyża cudzego cynicznie przytulonego

  aha Jarrek życie jest niezdrowe bo kto rzyje ten umiera wyjątkiem jest życie PO śmierci ale ten wyjątek potwierdza regułę

 • Odpowiedz Mamka środa, 09 maja 2018 09:29 Umieszczone przez: Mamka

  Jest bardzo szkodliwe jakbyśmy zrobiły sobie kilkaset rtg i jak ściska pierś to jeżeli są jakieś komórki nowotworowe to są przeciskane do węzłów chłonnych. Najlepiej zrobić usg. Marta Brzoza o tym pisze.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu