dom lomza
wtorek, 15 maja 2018 13:46

Ukwiecona Łomża [FOTO]

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Maj jest miesiącem, kiedy nasze miasto zaczynają zdobić tysiące sadzonek kwiatów. Ronda Hanki Bielickiej zmieniły się w kwieciste kapelusze. Na Placu Niepodległości z ozdobnych roślin powstał herb Łomży z nazwą naszego miasta. W związku z jubileuszem 600-lecia nadania Łomży praw miejskich, florystycznych akcentów będzie jeszcze więcej.

Pracownicy Zakładu Dróg i Zieleni Miejskiej MPGKiM obsadzili już, lub są w trakcie obsadzania kwietników sezonowych na Pl. Niepodległości, Rondach Hanki Bielickiej oraz w Parku Jakuba Wagi. W sumie będzie tam około 27 tysięcy kwiatów jednorocznych: aksamitek, begonii, mrozów, szałwii, żeniszków.

W centrum miasta pojawiają się także donice wiszące z pelargoniami. Nowością jest pięć kompletów trójelementowych donic stojących w barwach miasta. Znajdują się one na Starym Rynku, u zbiegu ulic Farnej i Długiej, w rejonie Pl. Kościuszki i dworca autobusowego. Rosną w nich surfinie oraz canna. Także kobierzec kwiatowy na Muszli Koncernowej przy ul. Zjazd, o powierzchni około 600 m.kw., będzie jubileuszową innowacją. Ponad 30 tysięcy aksamitek, begonii, mrozów i szałwii utworzy napis „600-lecie Łomża” oraz herb miasta. Dokonanych zostało także 11 tysięcy nasadzeń stałych róż, m.in. przy witaczach na drogach wylotowych z miasta. Wysadzono także 124 drzewa, 1800 sztuk krzewów oraz 3500 sztuk bylin i traw.

- Nie wszyscy jednak potrafią uszanować dobro wspólne i ciężką pracę innych- informuje Ratusz. - Zdarzały się już przypadki dewastacji i kradzieży nasadzeń. Apelujemy, by nie niszczyć tego, co ma wpłynąć na upiększenie naszego miasta w letnim okresie jubileuszu 600-lecia.

18 komentarzy

 • Odpowiedz eto'cmon wtorek, 15 maja 2018 15:04 Umieszczone przez: eto'cmon

  mmmhaaaa ale przepieknie bedzie :) Brawo :)

 • Odpowiedz anitaj wtorek, 15 maja 2018 17:56 Umieszczone przez: anitaj

  Ładne. Ktoś ma gust.

 • Odpowiedz Przeszczęśliwy Łomzyniak wtorek, 15 maja 2018 18:14 Umieszczone przez: Przeszczęśliwy Łomzyniak

  Piękne kwiaty przygotował nam wszystkim Mariusz Chrzanowski w to słoneczne popołudnie
  Dziękujemy panie prezydencie i z całym miastem będziemy na pana głosować
  Dziękujemy i jesteśmy bardzo szczęśliwi

 • Odpowiedz łapiduch wtorek, 15 maja 2018 18:16 Umieszczone przez: łapiduch

  Wielki gest, tylko że kredyt goni kredyt.

 • Odpowiedz Agnieszka722 wtorek, 15 maja 2018 18:43 Umieszczone przez: Agnieszka722

  pięknie i to bardzo :)

 • Odpowiedz Fhjjg wtorek, 15 maja 2018 19:16 Umieszczone przez: Fhjjg

  Te Przeszczęśliwy Łomżyniak

  Pisz za siebie....całe miasto będzie głosować na kogo będzie uważać....!

  Dość tej tępej propagandy!

 • Odpowiedz mieszkaniec wtorek, 15 maja 2018 20:56 Umieszczone przez: mieszkaniec

  czy na placu Niepodleglosci nie mozna w nazwie miasta zrobic normalnego "O"? tylko jakis kwadrat? a te kubełki - hahahah szkoda gadac

 • Odpowiedz anka123 wtorek, 15 maja 2018 21:53 Umieszczone przez: anka123

  dzieki chrzanowskiemu przyszła wiosna krowy więcej mleka dają a kury lepiej sie niosą

 • Odpowiedz górka Trzech Krzyży zamiat Trzech Króli od Krzyża Świętego jedynego na którym Jezus samotnie wyeksponowany nie może się wypowiedzieć do ostatniego słowa środa, 16 maja 2018 00:37 Umieszczone przez: górka Trzech Krzyży zamiat Trzech Króli od Krzyża Świętego jedynego na którym Jezus samotnie wyeksponowany nie może się wypowiedzieć do ostatniego słowa

  Dzięki Chrzanowskiemu i ofiarnym kolegom z parafii Krzyżackiej nie ma skutków Św.pedofilii Świętego Kościoła Grzeszników w Łomży

  ks.pedofilia jest cudowna - jak duch święty - bo ona jest i niema jej zarazem - taki cud patologii wyniesionej na ołtarze

 • Odpowiedz rabarbar środa, 16 maja 2018 06:35 Umieszczone przez: rabarbar

  postawili kubly na smieci z kwiatkami i sa dumni z tego, niema co genialny pomysl jak na firme komunalna

 • Odpowiedz d.rect środa, 16 maja 2018 06:54 Umieszczone przez: d.rect

  fajnie to wygląda.

 • Odpowiedz berta środa, 16 maja 2018 07:16 Umieszczone przez: berta

  Ładnie. Ale chyba taki miał być efekt. Brawa dla Pracowników MPGKIM

 • Odpowiedz asd środa, 16 maja 2018 09:43 Umieszczone przez: asd

  Do rabarbar
  A co, żal, że rabarbaru tam nie posadzili?

 • Odpowiedz qqqqqqqqqq środa, 16 maja 2018 10:09 Umieszczone przez: qqqqqqqqqq

  Super pomysł z tymi kolorowymi donicami!

  A ci co tylko bidlą o tych długach niech już skończą! bo mdli się robią!!!
  Zapewne w życiu prywatnym też tak skomlą.....

 • Odpowiedz łapiduch środa, 16 maja 2018 15:35 Umieszczone przez: łapiduch

  Kredyt goni kredyt i życie na pokaz!
  Im większy dziad tym łeb wyżej nosi.

 • Odpowiedz Baby środa, 16 maja 2018 15:37 Umieszczone przez: Baby

  Ładne kolorowe nocniki.

 • Odpowiedz Dziad środa, 16 maja 2018 17:22 Umieszczone przez: Dziad

  Do "Łapiduch" Na pewno wiesz to z własnego doświadczenia zapominąłeś dopisać że jeszcze głośno szczeka,dla ciebie to najlepiej jakby było nasrane,takim jak ty to jakby kasę darmo rozdawali to byś narzekał.Litości ludzie dajcie już spokój wszystko wam nie pasuje.Obiektywnie trzeba przyznać że jest bardzo ładnie.

 • Odpowiedz z dziada pradziada środa, 16 maja 2018 20:36 Umieszczone przez: z dziada pradziada

  Cala kase laduje sie w park Jana Pawla , a Park przy Wojska Polskiego sobie jest !!!!
  Ruszcie cholerna mózgownicą !!!

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu