wtorek, 15 maja 2018 15:35

Łomża: Przyszli do przedszkola odebrać dziecko. Byli pijani

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne fot. www.mylomza.pl
Pracownicy jednego z łomżyńskich przedszkoli nie zgodzili się na to, by starsza pijana kobieta zabrała dziecko do domu. Nieroztropna kobieta wezwała do szkoły posiłki – mężczyznę, by ten odebrał z placówki oświatowej pociechę. Jak się okazało, mężczyzna był również pijany.

brico lomza

Trzeźwo zareagowało natomiast grono pedagogiczne. Mając podejrzenie, że po dziecko przyszła osoba, która jest pod wpływem alkoholu, odmówiono wydania przedszkolaka. Zaalarmowano policję, po przybyciu której kobiety już nie zastano. Szybko po odbiór dziecka zjawiła się natomiast kolejna osoba. Mężczyzna został przebadany przez policjantów na zawartość alkoholu. Okazało się, że i on pił wcześniej alkohol.

- Wczoraj około południa policjanci zostali wezwani do jednej z placówek przedszkolnych z powodu zgłoszenia się po odbiór dziecka osoby będącej prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Na miejscu policjanci nie zastali już tej osoby, jednocześnie otrzymali informację, że placówka nie wydała dziecka. Podczas interwencji zgłosiła się natomiast druga osoba, u której wstępne badanie trzeźwości dało wynik pozytywny – relacjonuje  asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Łomży.

Jak informuje oficer prasowy, na miejscu był również kurator sądowy. Sytuacja będzie teraz w zainteresowaniu właściwego dzielnicowego, a stosowna informacja trafi do sądu rodzinnego.

W górę