labirynt dom lomza
środa, 16 maja 2018 08:49

Czy jesteśmy przygotowani na 600-lecie? [SONDA]

Napisane przez  kz
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czy jesteśmy przygotowani na 600-lecie? [SONDA] fot. www.mylomza.pl
W tym roku Łomża świętuje 600-lecie nadania praw miejskich. W 1418 roku otrzymała je od księcia Janusza I. Z tej okazji miasto przygotowało mnóstwo atrakcji. Dzieje się dużo, ale czy mieszkańcy są na to przygotowani i czy masowo przyjdą świętować tę ważną dla miasta rocznicę? Postanowiliśmy to sprawdzić.

brico lomza

Hala Targowa została zasłonięta wyjątkową historyczną siatką, na mieście posadzono tysiące kwiatów, powstają murale, a w przygotowaniu jest pomnik księcia Janusza I. W tym tygodniu do Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej trafiła prasa mincerska, która wybije pamiątkowe monety z okazji jubileuszu.

To jednak nie koniec. W planach są Juwenalia, Noc Muzeów, gra miejska, kabarety, Dni Łomży i pikniki. Jeśli chodzi koncerty, tutaj królować będzie różnorodność. Od czerwca do końca sierpnia każdy znajdzie coś dla siebie. Scena kilkakrotnie zapłonie brzmieniami hip-hopu, jazzu, popu, disco polo i rocka. Zagrają Quebonafide, Marika, Mietek Szcześniak, Jula, Boys, Exaited, Piękni Młodzi, Adam Kalinowski z programu „Idol”, happysad, Michał Szpak, Łukasz Łyczkowski, a gwiazdą ma być niewątpliwie Perfect. 15 czerwca punktem kulminacyjnym będzie uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której odtworzone zostanie nadanie praw.

Nasza sonda pokazała, że mieszkańcy wiedzą, że w tym roku będą świętować ważną rocznicę, ale z podaniem daty samego nadania praw miejskich jest trochę gorzej. Jeśli chodzi o przygotowane atrakcje, królują koncerty. Zwłaszcza młodzież nastawia się na zabawę i tym tematem interesuje. O innych atrakcjach nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele. Odpowiadający zgodnie twierdzili, że imprezy w mieście będą, ale nie znają ich szczegółów.

W związku z obchodami 600-lecia w budżecie Łomży zwiększono wydatki na poszczególne działy o ponad 600 tys. złotych. Można więc uznać tę kwotę za łączny koszt świętowania 600-lecia nadania praw miejskich Łomży, jaki poniesie miasto i jego mieszkańcy.

Zobaczcie sami, co o 600-leciu mówią ci, którzy mają w tym roku świętować ważną dla miasta rocznicę!

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu