środa, 16 maja 2018 12:55

Laboratorium Pana Korka [FOTO]

Napisane przez  mano/ ŁCRE
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Laboratorium Pana Korka [FOTO] fot. nadesłane
Szaleni Naukowcy z Laboratorium Pana Korka odwiedzili nasze miasto. Ekipa przeprowadziła warsztaty, wykłady i pokazy naukowe dla dzieci i dorosłych. To wszystko dzięki projektowi Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży „ Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji przedszkolnej”, w którym uczestniczą wszystkie łomżyńskie przedszkola publiczne.

Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji w Łomży jest realizatorem projektu „ Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji przedszkolnej” , w którym uczestniczą wszystkie łomżyńskie przedszkola publiczne. W maju i czerwcu odbędzie się podsumowanie dwuletnich działań projektowych. Dzieci biorą udział w atrakcyjnych formach popularyzujących wiedzę oraz rozwijających kompetencje kluczowe , postawy i zdolności.

W poniedziałek 14 maja 128 dzieci, uczestników zajęć rozwijających kompetencje naukowo- techniczne na zajęciach „Odkrywcy wodnego świata” wzięło udział w warsztatach naukowo-technicznych – „Plenerowe eksperymenty z wykorzystaniem wody”.

Następnego dnia 113 dzieci, uczestników zajęć „W świecie filmu i teatru” bawiło się na warsztatach naukowych– „Efekty specjalne w telewizji”/ „Instrumenty w zasięgu ręki”/ „ Tajniki optyki w filmie i tatrze”. Warsztaty połączone z pokazami naukowymi prowadzonymi przez naukowców z profesjonalnego laboratorium „Laboratorium Pana Korka” propagują alternatywne formy edukacji łączące dobrą zabawę ze zdobywaniem kompetencji , która przyczyni się do zwiększenia zainteresowania rozwojem naukowym, umiejętności uczenia się, będzie sprzyjać kształtowaniu i rozwijaniu u dzieci kompetencji naukowo-technicznych oraz postaw kreatywności, inicjatywności, innowacyjności i przedsiębiorczości oraz umiejętności pracy w zespole.

Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia na terenach zielonych oraz w sali konferencyjnej ŁCRE zajęcia trwały od godziny 9.00 do 16.00. Zdobyta wiedza będzie poszerzana w kolejnych tygodniach już w poszczególnych przedszkolach.

Galeria zdjęć

W górę