środa, 16 maja 2018 14:50

Pielęgniarstwo w PWSIiP z akredytacją KRASzPiP

Napisane przez  PWSIiP
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Pielęgniarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży uzyskało akredytację Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych. Oznacza to spełnienie przez uczelnię wymaganych przez Ministerstwo Zdrowia standardów kształcenia pielęgniarek. Certyfikat został przyznany na najbliższe cztery lata.

brico lomza

- Pielęgniarstwo to jeden z kierunków, którego prowadzenie i utrzymanie jest ściśle zależne od posiadanej akredytacji przeprowadzonej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 29 listopada 2012 roku w sprawie Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych. Nasz wydział zapewnia kształcenie na najwyższym poziomie, jesteśmy praktykami i starannie przygotowujemy przyszłe pielęgniarki do zawodu – informuje prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PWSIiP dr n. o zdr. Joanna Chilińska, która jest także zastępcą dyrektora ds. pielęgniarstwa Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

5 lutego obecnego roku zespół wizytujący KRASzPiP oceniał standardy kształcenia pielęgniarek w łomżyńskiej „Państwówce”: realizację programu, bazę dydaktyczną, kwalifikacje kadry dydaktycznej. Liczący trzydzieści siedem stron raport z wizytacji pozytywnie opiniuje te aspekty działania kierunku. W maju uczelnia uzyskała oficjalną informację z Ministerstwa Zdrowia o uzyskaniu akredytacji na cztery lata.

Pielęgniarstwo w PWSIiP oceniane jest przez KRASzPiP od 2005 roku, czyli od samego początku istnienia kierunku. To czwarta akredytacja przyznana przez KRASzPiP. Kierunek posiada także akredytacją Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która obowiązuje do roku akademickiego 2020/2021.

Uczelnia prowadzi studia pierwszego oraz drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo. Od 2005 roku do chwili obecnej wykształciła 1 246 pielęgniarek.

2018-05-14-15-22-47-01

W górę